Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

lali nu 2 cani ...2 cafele...la expresor e adevarat dar sunt cesti asa de 150-180 ml

sunt inca la servici si am o intalnire la 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Georgia, acum am reusit sa citesc si eu povestea nasterii Anastasiei. De fapt povestea minunii implinite.
Sa nu uiti niciodata ce minune traiesti. Stii tu, fara stres, fara cantitati masurate de mancare, etc.., ok?
Lexi, imi pare asa rau de pozele tale.. Eu tin foarte mult la amintirile mele si imi imaginez ce simti tu acum..
Mihaela Tot respectul pt cei care adopta. Si eu as fi vrut sa o fac daca nu as fi putu avea propii copii.

Lali, tu esti in Paris in mai-iunie (mai precis sf mai-inceput de iunie)?

bulinutza, la ce fotograf v-ati programat? Pana la urma ce zic medicii? Ce are sotul tau?

Noi suntem ok, am iesit zilele astea foarte mult la plimbare. Filip parca incepe sa fie iar mucios, dar asta e..
A incepu si el sa pape bine, azi i-am facut si placinta cu mere (dar foaia dietetica, cu faina speciala fara gluten si fara lapte sau ou..). A iesit delicioasa, a mancat baiatul cu o pofta. La el problema este ca NU II PLACE LAPTELE PRAF. DELOC!(Si asta de cand s-a nascut)
Dimineata mananca fructe cu cereale, in care "ascund" eu 2 cupe de LP,la 11 doarme si papa tzitzi, la pranz papa legume cu carne si desert, la 15 face nani si iar papa tzitzi, la 16-16.15 papa o gustare (fruct, paine cu gem, etc), la 18.30-19 papa fructe cu cereale si 2-3 cupe de LP sau mamaliga cu tofu sau orez cu lapte. Adoarme pe la 21 cu tzitzi.
E greu cu dieta, pt ca el nu are voie lactate, decat acest lapte praf Aptamil pepti, nu gluten, nu albus de ou, nu migdale/alune/arahide (si trebuie sa fiu atenta pt ca pe eticheta multor produse scrie ca "pot contine urme de arahide/alune.."). Ideea este ca pt el fac aproape totul in casa: paine, deserturi.

Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alina daca te consoleaza cu ceva, si eu fac aproape tot ce mancam acasa, si nu e niciunul alergic :) chiar si iaurtul il fac de casa, smantana nu, dar mi-o trimite soacra'mea de casa si branza de vaci la fel. e mai sanatos asa, pentru toata familia. Atata diferenta e ca eu folosesc faina de grau, dar asta doar pentru ca nu ma pot nicicum mobiliza sa merg sa cumpar altfel de faina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

fetele promit ca intru si io in clubul de pe fb...am mai spus asta o data?ca sunt destul de bramburica ,am inceput si munca ,iar acomodarea e cum ma asteptam ,mai grea pt mine decat pt pititca,desi aseara cand am ajuns acasa a stat numai cu capul pe mine si ma si lingea pe mana;a trebuie sa-mi pun maneca lunga sa se potoleasca cupila

am o intrebare ,caci stiu ca la un moment dat inainte de botez se vorbea de torturi ...dar nu mai retin sigur..parca ica si anto luasera ceva deosebit,era vorba despre centro howard johnson (e cumva cofetaria hotelului?)

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani, Tudor si David Cristian! Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti!
Bulinutza, Alina, am reusit!!! Am recuperat pozele de pe webshots! Bulinutza, uite cum faci: vezi ca sub butonul acela mare care spune sa te conectezi prin facebook, e un butonas mic-mic, in dreapta, Webshots Login. Dai pe el, bagi ID-ul si parola pe care le foloseai pe webshots si apoi te pune sa bagi o adresa de e-mail. Daca o bagi pe a ta, s-ar putea sa-ti spuna ca adresa respectiva e deja "in use", asa ca va trebui sa dai alta adresa. Eu am scris-o oe cea a sotului. Dupa care m-a logat si mi-am gasit toate pozele. De-a valma, e drept, dar nu mai conteaza, sunt foarte fericita ca sunt aoclo si am inceput sa mi le salvez pe laptop si stick (sunt 2000 de poze).
Sunt ffff fericita!!!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mi-ati dat o idee,as putea reincepe sa-i fac iaurtul in casa,caci acum mananca cat de cat ,sau ma rog manca ;oricum eu ii dau unul bio ,insa tot cel de casa m-ar incanta mai tare,desi ce am facut eu iese un picut cam moale pt gustul nostru,dar nu e relevant ,caci de obicei a mica mananca tot ce nu ne place noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Buna dimineata!

Azi dau eu cafeaua din moment ce facem azi un an .
Am facut si tortul ieri, am uitat sa opresc frisca pentru ornat si diseara trebuie sa merg sa cumpar alta, asta in plus de programarea de la dr. homeopat pe carea am pus-o la 20.30.
Oricum, bulinutza,draga mea, sa-ti dea Dumnezeu sanatate pentru recomandarea dr, e mult mai lejera o raceala tratata cu remedii hemeopate fata de cate am tras in trecut cu Daria.
Acum doua seri David avea febra, se trezea plangand la maxim o ora, imi trebuia o alta ora sa-l linistesc si sa-l adorm, mi-a si vomitat putin, nici nu am stiut cand s-a facut dimineata si aseara parca era alt copil, doar muci mai avea dar sa speram ca scapam si de astia azi.
Poze cu tortul va fac, si cu cel de azi si cu cel de sambata cand ii luam motul (azi a fost doar de test sa vad daca-mi place reteta) dar unde le salvez sa le vedeti si voi?
Alina, cum ti-a dat seama de alergia la lapte si gluten ca nu mai stiu daca ai scris despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice am sa trimit si eu poze cu piticuta

fetele,multumim de aprecieri,povestioara cred ca e una f comuna pt cele care se chinuie sa ramana gravi;adc,multe dintre fetele cu care in timp am devenit prietena sunt foste fiv-oase caci acolo am citit mult si catre intr-acolo ma indreptam,doar ca ..si restul il sii

leti,multa vreme am spus multi sunt chemati putini sunt alesi,sincer eu niciodata n-am crezut ca voi pati asa,ziceam mereu ca e ceva extraordinar dar nu credeam ca asa va fi si la noi

eu iubesc DC,aici mi-am realizat visul,aici mi-am gasit suport cand aveam mai mare nevoie,aici m-am bucurat ,de-aia mi-e f greu sa ma mut pe fb..pt ca inca sunt f legata ..inca mai sunt fete pe care le urmaresc in sarcina,si fete pe care imi doresc din suflet sa le urmaresc in sarcina ;atiu ca as putea face asta si daca intru in grupul de pe fb,dar pur si simplu nu eram decisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cicineata,te rog spune-mi si mie numele dr homeopat (daca se poa'),eventual pe privat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

buna,
Va multumin pentru urari!

La multi ani, Tudor si David Cristian!


Georgia, foarte emotionanta povestea! Multa bafta la munca!
Ca sa nu te mai stresezi cu mancarea tin sa iti povestesc ca m-a abordat ieri o mamica in mall care a ramas foarte impresionata ca Alex manca singur un biscuite. Ea avea o fetita acasa cu doua saptamani mai mare decat Alex pe care nu reusise sa o diversifice (nu a acceptat lingurita deloc)... singurul "solid" acceptat de fetita era iaurtul care i se dadea tot din biberon si bea cam 15 cutii de lapte praf pe luna; deci se poate si mai rau
Bulinuta cum mai e sotul tau?
Mihaela imi lipseste si mie DC, de asta am zis ziua de 13 sa fie pentru DC. Dar oricat de mult mi-as dori sa scriu si sa povestesc ce si cum aici nu reusesc.... cu un an in urma stateam in pat si urmaream forumul cu laptopul in brate, acum daca ma pun la calc Alex e pe mine...
Suzieq si noi am incercat kiwi vineri, dar nu i-a placut deloc, nici simplu, nici combinat cu banana, DELOC; Foarte rar mai fac si eu mar copt (doar cand la masa de seara nu am timp sa ii fac alt ceva), ALex papa foarte bine marul crud si scoate singur cojita din gura.
Alina felicitari pentru Filip papaciosul!

O zi minunata!


Mergi la inceput