Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

trebuie sa-i dai ceva pt greata...suna pediatra si intreaba ...eu stiu de la nepoatele mele de unele pt greata dar au fost data strict la indicatia medicului...
mai este varianta antb injectabil acasa....daca nu vrei sa te internezi si el varsa in continuare
sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Laura - eu am avut pt Clara ipeca 30 ch 4 granule cand voma de la secretii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Delia, eu intrebasem de port bebe de la Chicco ca am primit 2 si ma gandeam ca le pot folosi. imi spui te rog si de ce zici ca nu e ok? si ce m-ai sfatui sa ii iau sa fie in regula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ioana, am pus si mai demult blog postul care m-a convins pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Laura eu m-as duce la urgente undeva, poate ii face o perfuzie in care sa-i puna si metoclopramid, si poate nu te tine internata....nu stiu ce sa zic nu am experienta, Doamne ajuta sa treaca odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

LAura, nu sta cu el inca o noapte daca face febra asa mare din nou...eu zic sa mergi la medlife la o consultatie. costa 110 ron si macar te vad cu mai multa atentie....

No bun, deci ce sa iau? sling, mei tai sau carrier? va rog sugestii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Laura, si eu m-as duce totusi la doctor, fiind si asa mic se deshidrateaza f repede si starea lor e imprevizibila, dar acum tu stii mai bine. Personal ma simt mai in siguranta cu doctori pe langa mine care stiu ce sa-i faca in caz de ceva, dar gandindu-ma la spitalele de stat...
Si eu am primit un marsupiu chicco de la o prietena si mi se pare f incomod in primul rand, si de pus si de purtat, atat pt mine, cat si pt pitica. Plus ca ii sta coloana f stramba si nefiresc in el...asa ca am decis sa nu-l poarte.

Delia
, imi pare rau ca nu am fost pe faza cu ergoul, dar eu am reinceput activitatea pe forum recent.. poate data viitoare daca pana atunci nu cumpar un mei-tai. Multumesc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Laura, of Doamne cat mai trage Andreiutu cu raceala/viroza asta. M-as interna cu el la un spital privat, cu trimitere, cum a zis Aruba. Va tin pumnii si ma gandesc la voi.

Azi noapte Eric s-a trezit din 2 in doua ore. Cum spune si Bumbita, nu mai numar trezirile, ma uit la ceas asa de curiozitate. Intre 12 si 2 n-a dormit. Stranuta si avea nasucul infundat. L-am tot aspirat. Febra nu are.

Clar e epidemie de viroze/raceli pe scara larga. Noi ieri am iesit la mall, poate n-a fost bine (totusi nu era aglomeratie fiind luni).

La sfatul Inei am lasat-o mai moale cu alimentele solide de ieri si il pun la san cat se poate de des. In rest i-am dat Oscilo 2 capsule pe zi si Tylenol la 12 ore. Ii mai dau Coryzalia dar parca nu-si mai face efectul.

In concluzie e o raceala destul de usoara, totusi, slava Domnului iar la mine aproape a trecut.

Multa sanatate tuturor piersicutelor racite!

Olivette, groaznica experienta pe care ai povestit-o, cu nepotelul.

Eu am una asemanatoare dar cu alta problema, verisorul meu cel mai mic a avut astm de pe la 1 an la 7 ani. Ma suna matusa-mea (mama singura) in toiul noptii sa mergem cu el la spital... Of nu vreau sa-mi mai amintesc.

Va pup, ma duc la maraila (de fapt e vesel si plin de energie si vrea sa fie bagat in seama).
Inca o data, multa sanatate piersicutelor si mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

eu am noroc, pediatra daca e in tara imi rasp oricand la tel imi spune ce sa-i dau si a doua zi sunt la cab(am una si de rezerva)
de Craciun era plecata si am fost pe 24 la urgente....febra crestea,nu mai manca si pe 25 m-am dus iar la urgentept ca stiam ca-i alt doctor
din pacate la noi in oras med de la stat sunt si la privat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

acum am aterizat si eu.
nu am reusit inca sa citesc, dar am vazut ca Andrei al Laurei nu e bine.
LAURA: eu m as duce acum, nu astepta seara la spital. cel mai aproape de voi e Budimex, si e un spital OK. daca nu atunci la oricare altul...

Mergi la inceput