Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

sling http://www.babaslings.com/faq.php


manduca http://manduca.de/


uite si alte info aici
http://www.babyslingsandcarriers.com/carriers_for_36months_beyond


carrier e o denuimre generala pt port bebeuri

inainte port bebe uri erau cele gen chico - inguste intre picioare; bjornul mai are asa ceva

apoi au venit la moda wrapurile si slingurile
apoi mai tai iurile

acum avem manduca si ergo bebe urile
astea sunt cele mai bune parerea mea
au curele pt umeri si sustinere pt mijloc si nu sunt greu de pus ca wrapurile

raman in continuare fana si a slingurilor pt ca sutn mega usor de folosit doar ca fiidn doar pe un umar eu il utilizez doar pt drumuri scurte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

laura imi para rau ca nu a avut efect( pt andrei)...speram sa treaca iarna fara raceli si alte minuni!
sora mea mi-a spus ca ei i-a dat pediatra la fete Septilin de la hymalaia pt stimularea imunitatii
freedelia sanatate multa
zizou gata s-a hotarat data....o sa fie bine
si eu mai lucrez cate un pic ca altfel .......macar sa ma mentin cu neuronii la zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor , vomita tot ce mananca , a facut si diaree la 11 i-am dat antibioticul si la 1 deja incepuse sa vomite in somn . Tare mi-e teama ca ajung la Budimex pe perfuzii

O fi de la rosu in gat ?! Am sunat-o pe dr si a zis ca de la antibiotic nu este , sa-i dau electroliti si daca si dupa doza de la 11 diseara tot vomita sa merg cu el la camera de garda
Problema este ca nu vrea sa mai deschida gura , sa-i dau vreun medicament , cred ca este satul de ele .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Buna ziua, nu stiu daca ma mai primiti si pe mine ca nu am fost deloc activa dar am citit tot ce scrieti. Cu 2 bebelusi mici este destul de greu sa mai apuc sa si scriu, dar informatiile pe care le citesc aici sunt foarte importante pentru mine, mai ales ca am impresia ca am uitat totul de la Sofia si nu a trecut decat foartevputin timp.
Despre noi va spunem ca suntem un baietel innebunit dupa surioara lui, unde o aude incepe sa planga pana il duc sa o vada, am inceput timid asa diversificarea, momentan cu piure de legume din pastarnac, patrunjel, dovlecel si putin morcov (este foarte constipat), dar nu ii place deloc, sa vedem maine cand ii pun si ardei ce o sa faca. Nu doarme mai deloc noaptea, trezire din ora in ora, sau daca il tin pe piept doarme si 2 ore, sunt zombi. Papam LP, cu LM ne-am chinuit primele 2 luni apoi nu a mai fost, cred ca si eu am gresit cu asta, dar asta este.
Am vazut ca vorbeati de, le iau pe rand:
- scaun de masina, avem de la Sofia un peg perego viagio1 cu izofix incorporat, mie una mi-a placut tare mult mi se pare tare confortabil, acum il dam lui Tudor iar ei o sa ii iau urmatoarea etapa tot de la peg perego.
- scaun de masa tot al Sofiei, Chicco.
- tarc tot Chicco, dar am vazut la cineva aici, im cer scuze nu mai stiu cine, unul de lemn care este super recomandat, noi nu avem loc pentru el.
- greutatea de la nastere si-a dublat-o la 4 luni si un pic, dar suntem la categoria grei 8100 g avea cum vreo 3 saptamani si 73 cm.
- si noi suntem fani Manduca, la Sofia am avut mei tai, dar la Tudor am luat de la inceput manduca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Fetelor , vomita tot ce mananca , a facut si diaree la 11 i-am dat antibioticul si la 1 deja incepuse sa vomite in somn . Tare mi-e teama ca ajung la Budimex pe perfuzii

O fi de la rosu in gat ?! Am sunat-o pe dr si a zis ca de la antibiotic nu este , sa-i dau electroliti si daca si dupa doza de la 11 diseara tot vomita sa merg cu el la camera de garda
Problema este ca nu vrea sa mai deschida gura , sa-i dau vreun medicament , cred ca este satul de ele .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)







Sanatate multa, este posibil sa fie si de la antitermice, vezi pe prospectul de la nurofen este trecut la efecte secundare. Important este sa il mentii hidratat, da-i cu lingurita cate un pic de lapte sau ceai din 10 in 10 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

laura poate fi de la atatea medicamente

da i san cat vrea sa nu se deshidrateze si dc tot nu merge si nu vezi imbunatatiri pana diseara mergeti la spital


sanate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Doctora mi-a spus ca daca ii dau antibiotic sa intrerup panadolul si nurofenul Problema este ca vine seara si febra a inceput sa creasca . Pot sa-i mai dau nurofen ? sau sa-i bag supozitor cu paracetamol ?!

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

laura incearca sai dai san cat de mult vrea si apoi solutiile de rehidratare orala nu sunt tocmai gustoase...mie pediatra mi-a spus sa le dau chiar si cu lingurita daca accepta...incearca si la biberon sau cu seringa de nurofen (poate deja ai incercat....zic si eu)
mai este o sol de rehidratare orala de la hipp (ma gandesc poate o accepta ca nepotelele mele nu accepta altceva)

http://www.hipp.ro/index.php?id=10
sanatate muuulta andreiutul bolnav!
supozitor nuuu daca face diaree o sa-l stimulezi mai mult
nu inteleg de ce ti-a cert sa intrerupi antitermicele.......daca face febra?????
e prima oara cand aud dar poate fetele stiu mai multe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

laura poate fi de la atatea medicamente

da i san cat vrea sa nu se deshidrateze si dc tot nu merge si nu vezi imbunatatiri pana diseara mergeti la spital


sanate multa


El vrea sa suga , dar vomita tot .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Laura,de regula simptomele se intensifica seara.Of,nici nu stiu ce sa-ti zic..

Mergi la inceput