Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Deci, din ce povestiti, e comuna faza cu bagatul pumnilor i guria, ma asteptam, dar nu ma asteptam sa se enerveze asa rau. Mai nasol e ca aveam o suzeta dela avent e care olua si acum nuo mai vrea. Mai avem doua modele de la primiipasi si dm, iar nici pe alea nu le vrea Am vreo 6 juarii de dentitie, doar pe una subtire o primeste, dar nu mereu. Ah, si mai primeste degetul meu mic, spalat bine in prealabil.

Tot ma tineam sa intreb, voi sterilizati suzetele/jucariile de dentitie? La inceput asa am facut cu suzeta, dar vazand ca o tot o da ba pe pat, ba pe jos, m-am lenevit si doar i-o spal bine cu apa calda si sapun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

pupici la mamici!
mirabela, oli, norma multu pentru sfaturi si sugestii
cand david plange la san ii pun mameloanele si mai papa asa..
problema la noi e ca nu doarme, nu stiu cum rezista..ieri s-a trezit la 10, intradevar si a dormit doar o juma' de ora, cat am stat pe-afara.. apoi n-a mai dormit deloc pana aseara pe la 11...azi la fel, e treaz de la 9 si n-a mai dormit deloc...mai atipeste la san, dar daca vreau sa-l pun jos doarme 5 minute ...
eu azi am un an de la embriotransfer, de cand am pus puiutii in burtica
trimit sa nu-l pierd iar..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

carmen ma bcur c-ati ajuns acasa si sunteti mai bine..
mirabela n-am vodafone, sunt pe orange demult..
mi-au spus la farma ca s-a schimbat treaba cu vigantolul, acum expira abia la 6 luni, scrie pe ambalaj..sau vitamina D3 de biofarm, aia expira la un an de la deschidere..
si noi i-am dat suzeta ca sa nu-si mai suga mainile, i-am luat inel pentru dentitie sa-l roada, jucarioare, dar tot mainile sunt mai bune
david se culca pe la 11-12 si mai are 2 treziri pana dimineata..de vreo 2 ori a adormit seara la 7, dar cred c-a fost un accident, ceva .si intradevar s-a trezit mai devreme..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

incerc sa pun si eu o poza pentru cele cu care nu ne-am vazut pe fb :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Corinuka esti o frumoasa si David e un scump cu ochii aia mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

merci carmen de-aprecieri ...toate mamicile cred ca sunt frumoase pentru ca sunt fericite si-mplinite si asta se vede..de bebei nu mai zic, nu avem decat bobocei frumosi...
sanatate multa-multa lui paul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Norma, si Maya mai vomita cateodata un lichid transparent.

Stela
Pt poze: contul de gmail, dreapta sus Mai multe-Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ghici care-i mai bun? Suzeta sau degetul?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

hihihi degetulllllllllllllllll asa il rontaie si Andrei :)))

Eu sterilizez suzeta in continuare....in fiecare zi,la doua zile...depinde cat de lenesa sunt.Dar nu au trecut niciodata 3 zile fara sa fie sterilizate.Si in general am in sterilizator 3 suzete...I le dau cu randul...daca una cade de prea mute ori sau simt eu ca e prea infecta,ii dau alta.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Suzeta nu vrea deloc, sterilizata sau nu. Jucariile le spal cu apa si sapun cand imi aduc aminte (cam o data pe saptamana), oricum le "scapa" doar in patut unde linge toata ziua cearceaful de trebuie sa-l schimb la 2-3 zile.

Mergi la inceput