Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

P.S Stelutz, mi se pare ca iar se infratesc Domnii Luca si Matei cu nedormitul ziua si fragmentatul somnului noaptea

P.P.S Raportam si noi pumnisorii in gurita, mai nou nu mai vrea suzi, o scoate si baga pumnul in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

buna fetelor,

Sunt cam varza cu somnul,de ieri Natalia a cam inceput sa vomite si nu pentru ca ar fi bolnava pt.ca e vesela, rade, gangureste ci pt.ca se agita ca un sifon, da din maini si picioare iar laptele ii vine inapoi. Degeaba ii scot aerul ca tot varsa, e drept nu foarte mult dar suficient cat sa ma sperie mai ales ca a facut cam 5 kk toata ziua(nu foarte mult in pampers)
Aseara a adormit foarte greu, pe la 0:30 (treaza de 5 ore) si m-am trezit eu din 2 in 2 ore sa ii dau tzitzi pentru hidratare. I-am facut in dimi. asta si saruri , i-am dat cate 1 ml.la 10 min.
Azi dimi. s-a prezentat bine, s-a trezit la 10:00 si am adormito acum, a baut doar un san...
Ieri, a supt cat a fost treaza (sau somnuri foarte scurte de 20 min,)de asta banuiesc si voma deasa.
Sunt cu ochii pe ea ca pe butelie...

Mirabelac- eu pentru tuse i-am dat Nataliei Prospan, este un naturist foarte bun pt.orice tip de tuse , cate 2,5 ml.dimineata si seara.

Si noi bagam mana in gura dar nu foarte des, la jucarii nu se intinde in mod deosebit doar intamplator, mai degraba picioarele sunt punctul forte, sa stea cu ele in sus si sa loveasca caruselul sau trepiedul cu jucarii...

Ha, ha... e buna suzi si la noi, cand te gandesti ca la unele topicuri e foarte controversata...

Ma duc sa mai fac cate ceva prin casa pana nu se trezeste micutza mea.

Apropo - cum se ataseaza o poza asa cum a facut Kytana ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ramona, pentru a atasa o poza, postezi mesajul initial, apoi iti apare in dreapta jos a mesajului tau postat un scris "galerie mesaj", dai click si de acolo poti pune poze. APoi ca sa apara pe forum dai reimprospatare paginii.

Ma bucur ca sunteti mai bine si sper sa nu mai dea afara piticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Cand am schimbat scutecul lui P am observat pe varful cocoselului un praf alb, ce ar putea fi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Kytana pentru lectie

Am pus si eu trei poze cu noi... asa sa ne cunoastem , doar pe Stella am vazuto in poza si bebelusii din micutzul chenar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, nu stiu ce sa-ti zic :(

Ramona, sunteti foarte frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Azi bebelul a dat putin afara ceva de consistenta unui albus de ou. Transparent cu particule albe. Ati patit asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Am sunat la dr pediatra si mi-a spus ca e de la antibiotic si sa spal bine zona.
Ramona sunteti tare frumuseii toti 3, asa imi pace si mie sa il las pe P cu piorusele goale, imi vine sa ii manancdegetele
O intrebare, dar sa nu va suparati pe mine: de ce preferati sa puneti poze in galerie si nu in albumul de picassa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Azi a avut 3 mese ok fara ifose dar urmeaza cea de la prinz care de cateva zile e cu plimbat si cantat pana mi se rup mainile. Vom vedea, am inceput de ieri sa iau More milk plus si Galafor forte si ceaiuri de lactatie sa ii vina in valuri lapticul. M-am programat si la o serie de analize de sange si urina sa vad cum stau cu Calciu, Magneziu, Fier etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Carmen, eu nici nu stiu cum e cu albumul picassa, dar am tot auzit de el. Stiam ca putem pune pozici in contul comun, le-am cautat o data si n-am gasit, nu m-oi fi uitat bine

Ramona, ai un chip tare bland, la fel si Stefanutz, iar Natalia cred ca va calca pe urme. Sunteti o familie tare frumoasa! E interesant sa vad pozele cu mamici. Eu am mai vazut cate ceva pe facebook de cum arata mamicile.

Olivia ce bucalata si frumusica e Maya! Stiam ca a luat foarte bine in greutate la ultimele masuratori, dar chiar se si vede cu ochiul liber diferenta dintre avatare.

La 2 fara un sfert a adormit brotacul plimbat la san. Nu mai dormise de la 9.. si atunci dormise doar juma de ora.. dap, de la 6 fara un sfert pan la 2 faraun sfert, juma de ora a dormit! A mai avut o tentativa de somn la 11.45, dar a inceput sa planga cand l-am pus in pat de doua ori. A doua oara s-a trezit de tot asa ca l-am scos pe terasa vreo 20 de min.. Na, ca am uitat sa intreb pediatra de scosul afara, dar oricum, eu il scot cam o zi da, o zi nu. Depinde, au fost zile frumoase cand l-am scos zilnic. Am fost plecati si pe la nasi si pe la mama si la doctor si la supermarket, se plimba mult brotacul cu masina In scaunul de masina devine tare vorbaret, mereu gangureste. Se cam sperie parca, plange la inceput dar vorbesc cu el, ii explic ce facem, unde mergem si se pune si el pe vorba dupa si rade

Mergi la inceput