Chiuretaj

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina201

Sh a zis ca poate nu a mai avut de unde sa curga atata sange..


Da, sunt de acord la 100%. Eu am pierdut o sarcina, fara chiuretaj. Sangerarea a durat la mine 3 saptamani. Ei ciclu, a fost 2 mici maroneri ca abia luna urmatoare m-am prins ca ala fusese ciclu.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

AA ok atunci astept si eu pana saptamana viitoare ms mult pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cristina, mama, cāti ani ai si de ce nu te protejezi?

Edit: la partea cu vārsta, intrebarea e retorica, da? da' cu protectia nu īnteleg de ce te pui in asa niste situatii ... ca tu suferi, nu māndrul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

22 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina201

Nuuuu


Si cam cati ani vrei sa treaca in care resimti aceste sentimente de panica ???
Acum ai 22, deja ai trecut prin multe pe care ar fi trebuit sa le eviti utilizand banalul prezervativ.
Ce astepti ? O alta sarcina, o septicemie ? Bts ?
Responsabilitatea e pe umerii tai, de tine depinde ce faci su sanatatea ta, doar de tine depinde sa nu-ti bati joc de propriul corp.
Foloseste prezervativul ! Iar daca partenerul tau nu e de acord, ar trebui sa meditezi la cat de mult tine la sanatatea ta si sa te respecti tu mai mult si sa-ti pese !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

1. Intreruperea de sarcina nu e metoda de contraceptie.
2. Daca te duci la un medic si iti da contraceptive (pilule) sau iti monteaza sterilet sau iti explica cum se folosesc foitele contraceptive, diafragma sau daca pur si simplu folosesti prezervativul nu o sa mai treci prin momente de stres, teama si durere.
3. Dupa chiuretaj nu ai voie sex o luna. Sexul anal iti va cauza incontinenta la varste mai inaintate.
4. Ai 22 de ani, ar trebui sa mai si gandesti la varsta asta.

27+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Asa si daca ai precizat ca ai facut (si) sex anal la ce ajuta in problema ta? Oricum ai primit raspunsurile (cred) potrivite.

Pe de alta parte fara suparare da? Masuri contraceptive iei?


pai numa ce a zis ca face doar sex anal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

Eu stiu ca nu am ramas pentru ca am facut anal dar mie frica sa nu se fii facut chiuretaju gresit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina201

Eu stiu ca nu am ramas pentru ca am facut anal dar mie frica sa nu se fii facut chiuretaju gresit


Deja incep sa ma indoiesc de veridicittea subiectului asta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

De fapt Andacos si eu incep sa am indoieli ... ca uite ce de sfaturi despre contraceptie si ea o tine una si tot aia ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput