Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lena, nu, asta e ala de cumparat. Dar celalalt nu se gasea. Eu de pilda l-am cumparat pe asta pe la inceput de septembrie parca. O sa ma uit cand pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, nu mult cantitativ ci cu pofta:). Oricum, cred ca a depasit un ou intreg dimineata. acum a mancat lapte cu miere si fulgi de cocos si ovaz. era mancarea mea de fapt dar i a placut si i am dat. tot la fel, intindea gura dupa lingura si ma ragea de mana sa ii mai dau. asta dupa ce ieri nu a mancat nimic. doar tita:)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimi mai spre amiaza

Eu ii dau Anastasiei caise din compot,facut de mama.De fapt am inceput sa-i dau fructe din compot si cel mai mult ii plac visinele.Cred eu ca sunt acrisoare.


Oana, i-am facut si eu omleta dintr-un ou cu branzica facuta de mine din lapte si iaurt si a papat tot cu putina painica.

Noua de dau caninii de sus si suntem tare mataite.Am mai invatat un cuvant nou...adiiii... ce o insemna si asta habar nu am.Nu-mi dau seama la ce zice asa.

Azi in parc.O mamica cu fetita ei de 1 an si 8 luni vine la mine si la Anastasia si incepe.

mama-Ia zi mami cum te cheama???/
fetita- Andi, Andi, Andi ea striga dupa un baietel pe care il chema Andi.
mama- Hai ma mami spune-i Anastasiei cum te cheama..
fetita-Maia
mama-Si mai cum?
fetita -Maia- Edi

Pe fetita o cheama Maria-Edina.
mama- Si cati ani ai?
fetita-doi

Nici macar nu am intrebat-o eu.Doar ajunsesem in parculet.Asa nu-mi place.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Rach: Poate haide? Sau adu?
Eu as avea nevoie de un translator. Al meu vorbeste f cursiv intr-o limba pe care eu nu o inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Din categoria lauda: fii mea canta dupa Loredana melodia "apa"...sper sa pot sa o filmez...s o prind. ce mama denaturata sunt...in loc sa ii citesc o poveste o las sa se uite la loredana :d

rach, si noi mancam visine congelate. ii plac f tare.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

oana si eu ma gandesc ca sunt o mama denaturata cand mai stau la calculator(am eu un joc) si ea se joaca singurica pe langa mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Va salutam si noi

Cand va citesc cu atatea chestii bio si eco ma simt pe dinafara
Noi luam de pe raft ce apucam, cand apucam. partea buna din Spania este ca se cultiva pamantul de 4-5 ori pe an, deci produse de sezon gasim mai des, si nu apelam la congelate sau deshidratate.

lenafistic fetei...sa stii ca e alergen. ai zis de macinat si alune si nuci...si dŽalea dai? nu de alta dar ai zis ca Maia face ceva bubite de la lapte...sa nu fie reactie la alte cele. Si Noa face reactie la ceva si nu pricep la ce. brobonele la gurita..si jur ca-i dau vesnicele noastre pireuri blenduite

mikka cum sunteti?

marryan super ca merge bine intarcatul si Valeria nu sufera!
mihaela i-au gasit greu vena pt analize? ce repede v-am dat rezultatele...pt lovituri si vanatai e bine sa aveti in poseta un stick pe baza de arnica.eu folosesc cu succes de 5 ani deja

ce de poze superbeeee am vazut pi gruuuup: T de jade un scump si-un elegant ca intotdeuna, 2 copii extraordinari de Michella, papusa scumpa si amre de lali, a-pro-pos lali, te vazui pe fb de tinerica, tu esti ca vinul rosu, cu vreme te imbunatatesti

mai este cineva care n-a facut nici o analiza de sange pruncului?

a plecat mama sambata...am ramas sefa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Oana , pai e ceva un ou intreg...T niciodata nu a mancat un ou intreg
Omleta nu i place ,ficat nu i place , peste nu i place spanac nu i place
Adica mai nimic , of of mai mai
Sa stii ca si T este cel mai mare fan al Loredanei :d

Rach , buna idee cu fructele din compot , o sa i dau si eu dar m as mira sa manance sclifositul meu

Bunny eu nu i am facut pana acum nici o analiza lui T
Si nu i am dat nici o vitamina nici o bulina nimic doar vigantol si ala din an in paste
Eu chiar ma simt o mama denaturata la faza asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bunny aveam 16 ani si multe kg in pozele alea ,undeva catre 68 ,daca nu mai mult . Si eu zic la fel,faza cu vinul , mi se pare ca arat mai bine acum .
Jade bun venit in grup. La fel si eu,nu analize,nu fier ,nu vitamine ,iar vigantol de maxim 10 ori si m-am lasat pagupasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, a mea are si zile proaste cand nu mananca nimic dar in general o pacalesc. spre ex nu refuza niciodata laptele cu paste sau orez. maicamuflez cateodata in el si un ou si uite asa supravietuim. a mea in schimb refuza categoric gusturile noi. am incercat cu o gramada de chestii si ioc. nu a vrut. ea mananca bors in fiecare zi ...cred ca le numar pe degete zilele in care nu a avut bors la masa.

ii palc cornuletele si placinta si o mai pacalesc si cu astea. in schimb in bors avem mereu carnita.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput