Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador


Bunny eu nu i am facut pana acum nici o analiza lui T
Si nu i am dat nici o vitamina nici o bulina nimic doar vigantol si ala din an in paste
Eu chiar ma simt o mama denaturata la faza asta



ei na, nu te simti denaturata degeaba
eu gandesc asa: daca pediatrul la reviziile lunare ar vedea ceva ciudat, m-ar trimite la analize. Dar cata vreme copcila ia bine in greutate, de ce s-o chinui??

lali 68 kg? ouch ce m-ai lovit la coasta...cam atat am eu acubine greutatea mea ideala ar fi 63, dar n-ai cu cine... ce inaltime ai?

eu am primit 2 conopide, am fiert una si am pregatit maglavais pt crochete pt adulti, si omleta cu conopida si sunca york de curca pt prunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

cand e vb de mame denaturate eu clar sunt in top 10 .nu tu analize , nu te vigantol, nu tu bio nimic.si mai nou azi i-am luat muschiulet de porc lui Iancu ca sa ii pun la congelator sa aibe bona cu ce sa ii faca papa.Are o zi porc , o zi vita, o zi iepure, o zi ficat, o zi ou si apoi repetam.

nu mai fac fata sa mai scriu, trebuie neaparat sa ma adun.de cand am intrat la program de 6 ore nu mai am timp de forumel, inainte la birou aveam timp sa ma pun la punct cu tot , acum sunt in urma rau.

Jade bine ai revenit
Ii pe toti strugurasii bolnaviori, sper sa treaca, nu am retinut ca am citit cu Iancu calare pe mine, dar o sa reiau.

Am reusit dupa 1000 de ani sa pun si eu poze cu Iancu si am realizat ca nu prea i-am mai facut poze, chiar ca sunt denaturata.

Depre Loredana intram si noi in fanclub oficial cand e "apa" la tv nici nu se misca , sa nu mai zic de clipt.

Acum mi se termina bateria la laptop si bineinteles ca incarcatorul e la Iancu in camera deci trebuie sa scurtez tot ce aveam de zis.
Dar maine la birou sper sa revin, nu de alta dar sa nu ma uitati



anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Racheel uite mie exact asta nu imi place, sa ma duc in parc si sa ma umflu in pene ca vai ce m-am ocupat de fi-mea , stie sa spuna ca o cheam#259; “Teua“ . Nu e rau sa stie sa se prezinte ,dar sau ca m-a venit sa o pup pe o mititica in primavara care a venit la Paul si i-a spus “ eu sunt Maria,pe tine cum te cheam#259; ?“ 'si el i-a raspuns imediat ,fara sa intervenim nici eu nici mama fetitei .
Noi nici cu alimentele noi nu avem probleme ,zic eu ca nu avem pentru ca nu avem o rutina stricta , nu avem zilnic acelasi fel ,noi mancam variat rau.
Anca ,pupici .
Nu mai vad bine ,ma bag la somn.
Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bunny am 160 cm inaltime,dar aveam carnea tare . Am avut 78 cel mai mult ,dar nu eram umflata ,eram doar indexarea bine . Nu am vrut sa lovesc pe nimeni ,dar la anii pe care ii aveam atunci era prea mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza, neatza!

Am placerea sa dau eu cafelutza azi!
M.am trezit de la 5 din cauza de Inez fomista. Uneori se trezeste, baga un bibe la foc automat si nu se culca pana nu mai primeste inca unul. In unele nopti baga cate 500-600ml deodata. Abia dupa adoarme linistita. Ma mir ca nu ii crapa burta!

Lena - multu de info. Voi face si eu comanda de spirulina. Ii voi da si Indrei, voi lua si eu.
Mihaela - e bine ca ai elucidat misterul cu asa zisa intoleranta la lapte a lui Daniel.

Parca Racheel scria ca si.a amintit de Mariana si Anto. Si eu ma gandeam la ei zilele trecute. Marianaaaaaa!!!!

Anca - 15+. Ce trece timpul! Parca mi.e si mie dor de perioada de gravi! E adorabil Iancu in poze! Ce tunsulici este! Am vorbit cu Hayat si ne.am gandit sa iti propunem sa facem o intalneala intr.un we, iar tu sa propui un loc unde sa stam si la o cafeluta si sa se poata juca si pruncii. Ai tema de gandire!
Lali - nu stiu daca am visat sau am citit aseara ca ai scris ca iti amintesti de noi ranjind pe canapeaua de mall...am adormit aseara la ora 10, cu tel in mana, citind pe forum. Am senzatia ca am visat, defapt v.am visat pe tine si copiii frumosii acolo in mall. Va puuuuup!


Inez are gingiile praf...ii ies masele, canini...e nebunie la ea in gurita!

Camady - ai revenit? Cum fu?

Fetelor nu mai vrea nimeni in afara de mine si Pinkisor sa ne vedem la munte????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Va pup si sa aveti o zi super azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Vin si eu la cafea Nanna.

Mi-a fost dor de voi zilele acestea insa de cand cu raceala asta crunta care ne-a lovit si pe mine si pe Edi si cu programul intens de inceput de an de la munca nici ca am mai avut timp sa mai intru sa va citesc.

Lali
e foarte bine ca mancati variat, mi-as dori si eu sa reusim sa diversificam cat mai mult meniurile, mi-am luat fel de fel de carticele doar doar, insa Edi nu vrea sa incerce mai nimic nou, iar carne nu vrea decat pui sau curcan .

Nanna sa treceti repede peste faza cu maselutele, e greu... stiu. Am vrea si noi la munte , daca stabiliti ceva dati-mi si mie de veste.
Oau dar ce de lapte bea pitica. Daca-i place atunci nu-i problema.
Al meu bea maxim 200 ml /zi, jumatate dimineata si jumatate seara si asta cu chiu cu vai. Cred ca usor usor renunta la el desi mie tare mi-ar placea sa bea ca e sanatos.

Anca e mai bine cu program scurt? Cum te mai simti? Stai linistita ca nu esti singura mama denaturata, eu nu i-am mai dat de pe la 11 luni nici un supliment piticului meu. Nu vreau sa-l indop aiurea daca e sanatos si nu da semne ca ar avea vreo carenta. Si asa , uite, cand e racit ii dau atatea siropuri de s-a saturat saracul sa le mai ia.

Va pup si sa aveti o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata si de la noi!
nici eu nu am facut analize copiilor. merg pe acelasi principiu cu dbunny
lali ce frumoasa e poza de la avatar!
anca, la fel am patit si eu cand eram insarcinata cu Stefan si am redus programul de munca. in alea 6 ore imi iesea sufletul, se aglomerau peste poate toate sarcinile.
marryan, ma bucur ca ai reusit o intarcare atat de lina pentru Valeria .
nanna, ma anuntati si pe mine cand stabiliti intalnirea, tare mult mi-as dori sa particip! ce de lapte bea Inez! Stefan bea seara 250 ml, noaptea nu se mai trezeste de loc, iar dimineata ii face mama 120 din care bea maxim 70. clar nu este un fan al laptelui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Bunnny.. noi nu am facut nici o analiza.. pt ce?

Marryan bravo pt asa intarcat lent si fara durere... Nu stiu cum va fii la noi.. mie mi-a luat plasturele jos...

Oana si eu o las la TV, insa nu cred ca sunt denaturata.. am ajuns la concluzia ca pt mine e mult mai obositor sa ma joc decat pt ea

JADE.. T e superb.. ca de obicei, s-a schimbat mult dar tot bibelou
este

RACH.. da.. e penibila faza... eu eu mai intreb chestii gen unde e nasu, buricu, pampersu.. insa niciodata in public..

APp ..eu am inceput sa o mai las doar in fundicul gol)chilotei, body, pantaloni).. si mege ia pampers si se pune cu fundul pe el.. :))
Noi stim cuvantul MEI.. totul e MEi.. adik al ei..

Eu am inceput sa-i dau mancare de a nostra, fie si cu carne de porc... zilele trecut a prins pt prima data o felie de sunca, furata de pe sandviciu lui taicas-o.. sa zic ca parca era nemancata de 5 ani?

Noi ne luptam cu maselele.. treziri fara numar..

Am vorbit cu urolog.. mi-a zis ca nu exista purtator sanatos de E coli si ne recomanda antibiotic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Nanna, la munte a fost f. frumos.A nins in fiecare zi, insa m-am intors racita bocna.Banuiesc ca am inghetat asteptandu-l pe Razvan sa se dea cu sania si schiurile.Anul asta i-am luat monitor si intr-o ora a invatat sa schieze, fetelor.Bine ca partia avea grad de dificultate usoara dar eu sunt multumita.Si uite asa minunandu-ma eu de baiatul meu am inghetat si .........acum tusesc, frisoane,stau cu masca pe fata.
Nanna in pricipiu si eu imi doresc mult sa ne intalnim desi cred ca sotul o sa ma omoare.Anul asta avem programate asa:pe 30 mai in bulgaria (4 zile), la o saptamana plecarea la Roma si luna august ne-am propus sa ajungem la Barcelona cu opriri prin Franta si pe unde o mai fi.Deci bugetul e super redus,dar vad eu cum ma descurc.In pricipiu vreau sa merg.
La vila unde am fost cred ca vara e dumnezeesc de frumos.Ce m-a enervat insa a fost ca patroana statea toata ziua pe acolo si se baga in seama.
Eva la fel accepta f. greu gusturile noi.Nici eu nu i-am facut analizele dar voi fi nevoita cand ii voi face interventia la ochisor.Apropo alta cheltuiala.
Ea mananca in limitele ei, adica putin dar m-am invatat.De vreo saptamana incerc ca in mancarea blenduita sa-i introduc si bucatele ca sa ne invatam sa si mestecam.REzultatul, mananca si mai putin.dar trebuie sa facem trecerea o data si o data de la mancarea blenduita.


Mergi la inceput