Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
Mi-e greu sa inteleg insa cum o persoana care in octombrie 2012 vorbea foarte echilibrat si isi prezenta casnicia, relatia in termenii succesului...erijandu-se in etalon pt auditoriu... la putin timp dupa aceea, ian 2013... anunta ca "Planurile noastre de viitor nu mai coincid"

Cum se mai situeaza aceasta persoana fata de cei carora le vorbea, de ex!?
Se mai poate vorbi de credibilitate!?
Niste mamici...stateau cu gura cascata ascultand-o...
Era ceva autentic acolo!?

Exact ... raspund eu: nimic autentic ... numai imagine publica. 1.80, o fatza fumoasa si o tona de minciuni pe gura, minciunile din manualul omului perfect.

Eu nu sunt de acord cu XIO - mie, in presa, in public, pe forum, oricune ...imi plac oamenii REALI. Oamenii care au probleme, care se lupta sa rezolve probleme, imi plac oamenii care ies sifonati din anumite situatii, care cateodata le rezolva si totusi nu sunt fericiti, imi plac si invingatorii. Imi pac oamenii care spun ca au probleme atunci cand le au, nu dupa 2 ani, dupa ce si-au revenit si vorbesc lejer despre ele. Aia sunt oamenii reali, apropiati felului meu de a fi ... nimic din toate astea nu este AM. Banica mi se pare mult, mult mai sincer si deschis cu defectele lui ...

In plus, sutn convinsa 100% ca Banica cand se indragosteste stie sa aduca luna de pe cer iubitei lui. Nu poti canta atat de frumos despre iubire, daca nu stii ce e aia ...
Trebuie insa sa fii extrem, dar extrem de naiva, ca sa crezi ca esti ultima femeie din viata lui, chiar daca te cheama AM, ai 1.80 si esti frumusica foc - serios acum, la cum arata si la cat talent zace in el, este o copilarie ca crezi ca dragostea pentru tine va fi ultima ... bine, o copilarie in ziua de azi mi se pare a crede ca exista dragoste unica, dar asta e alta discutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Alinuk, pai atunci poate are desprecopii dreptate cand spune ca El e probabil cel care a avut cea mai mica dorinta de a salva casnicia.

Poate in octombrie 2012 erau in faza de a repara ceva sau de a recapata ceva pierdut intre ei. Iar ea, plina de speranta si iubindu-l, vorbea despre relatia lor ca fiind un adevarat succes.

Doar ca uite, nu a functionat. Unul din ei nu a mai putut colabora cu sufletul.

Cred ca e greu sa garantezi credibilitate cand vorbesti despre viata persoanala. Pentru simplul motiv ca e vorba de 2 persoane, nu de una.
Ea poate a vorbit deschis, cu intentii bune, sincere. Dar nu e suficient.
Bine, eu nu am fost acolo sa o aud, tu stii mai bine de ce sustii ca si-a peirdut credibilitatea


Agnes, ca rezumat,in ordine intamplatoare:
-Andreea a avut niste probleme de sanatate, s-a tratat in Turcia.
-Au aparut doua scandaluri de infidelitate in ceea ce-l priveste pe Stefan Banica. Unul cu o cnatareata tanara, lavinia parca, iar al doilea cu o prezentatoare(sau actrita?), Adriana, care ar fi declarat ca e insarcinata cu un barbat al carui nume mai e si ´´junior´´.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


In plus, sutn convinsa 100% ca Banica cand se indragosteste stie sa aduca luna de pe cer iubitei lui. Nu poti canta atat de frumos despre iubire, daca nu stii ce e aia ...
Trebuie insa sa fii extrem, dar extrem de naiva, ca sa crezi ca esti ultima femeie din viata lui, chiar daca te cheama AM, ai 1.80 si esti frumusica foc - serios acum, la cum arata si la cat talent zace in el, este o copilarie ca crezi ca dragostea pentru tine va fi ultima ... bine, o copilarie in ziua de azi mi se pare a crede ca exista dragoste unica, dar asta e alta discutie.


Buflea,Ich habe dich sehr lieb,pentru ce ai scris aici.

Of Banica asta...multe suflete a mai frint!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
[
Cum se mai situeaza aceasta persoana fata de cei carora le vorbea, de ex!?
Se mai poate vorbi de credibilitate!? Era ceva autentic acolo!?

Niste mamici...stateau cu gura cascata ascultand-o...



probabil ca nu, dar sincer, nici nu vad de ce lumea ar crede-o autentica pe Andreea Marin. mie imi pare extrem, dar extrem de falsa si crispata. parca totul e o sfortare uriasa la ea, daca o vad mai mult de 5 minute la televizor, obosesc eu in locul ei. nu pricep cum poate trai asa, intr-un lung sir de sfortari.

daca ea toata viata s-a dorit un etalon si a facut atatea eforturi neomenesti sa fie unul, imi imaginez ca-i foarte greu acuma sa schimbe foaia si sa devina om normal. deci nu avea cum sa reactioneze cu sinceritate la intrebarea ta, s-ar fi daramat toata munca ei de-o viata.

altfel n-am nimic cu ea, vad ca e implicata in diverse proiecte umanitare, bravo ei. imi pare rau pentru ea, nu pentru ca divorteaza - probabil asta e spre binele ei - ci pentru tensiunea enorma in care traieste. imi lasa impresia ca-i un om extrem de tensionat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Buflea, dar daca noi nu stim de problemele Andreei, nu inseamna ca nu le-a avut. O obliga cineva sa puna mana pe telefon si sa o sune pe Buflea in America sa ii zica ca are probleme?

Ea a incercat sa isi tina viata privata departe de ochii lumii. Nu obisnuia sa se spovedeasca la tv.
Unele probleme le-a spus public, ca de exemplu depresia de care a suferit si vizitele la psiholog,boala ei, si or mai fi cateva.

Daca ar fi sa ne gandim noi toate ca barbatii nostri aratosi sunt facuti sa cucereasca sute de femei,si ca nu au cum sa fie fideli doar noua, pai atunci am trai din plin povestea drobului de sare si nu ne-am mai bucura de clipele de iubire in veci.
Cine vrea sa traiasca asa? Ca pana la urma orice barbat poate insela, fie el Banica sau Popescu.

Eu oricum cred ca cei mai putin aratosi inseala mai des. Precum si cei fara experienta. Pur si simplu dau curs oricarei oportunitati, ca nu se stie daca mai apare vreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui buflea


In plus, sutn convinsa 100% ca Banica cand se indragosteste stie sa aduca luna de pe cer iubitei lui. Nu poti canta atat de frumos despre iubire, daca nu stii ce e aia ...
Trebuie insa sa fii extrem, dar extrem de naiva, ca sa crezi ca esti ultima femeie din viata lui, chiar daca te cheama AM, ai 1.80 si esti frumusica foc - serios acum, la cum arata si la cat talent zace in el, este o copilarie ca crezi ca dragostea pentru tine va fi ultima ... bine, o copilarie in ziua de azi mi se pare a crede ca exista dragoste unica, dar asta e alta discutie.


Buflea,Ich habe dich sehr lieb,pentru ce ai scris aici.

Of Banica asta...multe suflete a mai frint!

Dana

Liniste va rog, ca ma reproduc in germana:

Ich liebe Dich, too(asta e in engleza ca nu stiu sa germanesc cuvantul asta).

Cat despre Banica, l-as lua si eu, o data-de doua ori, o data-de trei ori, dar because Ich liebe Dich, numai dupa ce te lasa pe tine.

Ai timp, pana ma lasa pe mine, sa renasti din cenusa cu o noua infatisare ... Vezi doar sa nu semeni cu Raduleasca sau Marin.

Noroc ca e mic de inaltime si poate nu-l ravnesc atat de multe dudui ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buflea...

Lasa ca ne rezolvam cu banica cumva!
Sigur gasim o solutzie ca doua doamne intzelepte ce suntem!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Categoric, doar n-o sa ne certam pentru Banica. Mai bine-l impartim ...

Eu trebuie sa slabesc, asa ca, sunt generoasa, ti-l las tie prima ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ce, ce, ce?

Nici sa n-aud , vreau si io o tura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Io nu-l vreau pe banica, mi se pare mai fals ca Andreea.
Dar cred sincer ca oamenii astia s-au iubit la un moment dat de unde si tristetea. Povestile cu happy end sunt mereu in sufletul meu :)

Mergi la inceput