Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Pai cu antecedentele lui Stefan Banica, mie mi se pare uimitor ca se mai gasesc femei care sa vrea sa-l ia de barbat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Pai cu antecedentele lui Stefan Banica, mie mi se pare uimitor ca se mai gasesc femei care sa vrea sa-l ia de barbat...


Draga mea, iarta-ma ca-ti zic asa direct, da nu stii despre ce vorbesti
Daca e genul de care zic eu (am convenit deci sa crosetam, nu ?!!) pe linga ca e inteligent si frumos, mai crede si de fiecare data (nu de fiecare data cind cucereste, ci de fiecare data cind se implica cu adevarat) la modul cel mai sincer si autentic ca este pentru prima si ultima data cu adevarat indragostit. Deci fiecare doamna se simte, in mod justificat, ca fiind "the one", femeia care opreste curgerea. Si, vezi ce scria si LadyJ, chiar ar fi posibil sa si fie, pina la urma toti se opresc undeva...

Pina la urma, nici AM nici MB nu putem zice ca ar fi niste naive !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Pe mine m-a iritat faptul ca, desi au scris simultan mesajul de divort pe FB, unele ziare scriau ca EL a postat ... ca si cum doar el ar fi luat decizia ...

Cu siguranta fiecare din cei doi au cate o lista de reprosuri pentru celalalt ...ca asa e la un divort.
Cat despre cine l-ar mai lua pe Banica ... pfff... cred ca e o lista foarte lunga SUnt o multime de femei care isi urmaresc interesul ...(ceea ce nu era cazul la AM sau MR)...
Oricum, cred ca cel mai mult sufera fetita lor. Pentru un copilas e foarte greu de inteles ca mami si tati nu se mai iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Pai cu antecedentele lui Stefan Banica, mie mi se pare uimitor ca se mai gasesc femei care sa vrea sa-l ia de barbat...


Mey...eu drept sa spun,l-as lua...sa-l tzin pe linga casa,da' nu stiu ce.-o spune barbatu' meu de asta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Va marturisesc ca eu inca mai sper sa fie o farsa.
Mi se pare aproape ireal ca o femeie care-si prezinta in termeni aproape impecabili viata, casnicia.. la un mom dat, sa divorteze la scurt timp dupa asta.


Acum nu mai putin de 3 luni, am participat la o intalnire cu ea in cadrul prg Scoala Mamelor.

Am avut o discutie interactiva despre incredere, casnicie, cuplu, a fi mama, sotie si deopotriva femeie etc... Pentru toate femeile care o admira si au crezut si inca mai cred in ea....inca mai sper sa nu fie adevarat anuntul asta ...as vrea sa fie o cacialma, sa se intoarca din vacanta si sa anunte ca au vrut sa faca un "test de presa"...

desi..tare mi-e teama ca nu-i asa, ca el e acel tip de Don Juan pe care orice femeie il poate iubi ..dar pe care nu il poate accepta la nesfarsit


La intalnirea despre care va spuneam, la un moment dat discutam despre cat de des spunem celor din jur ca ii iubim.
Am intrebat-o direct: "tu cand i-a spus ultima data sotului tau asta!?"
..a parut usor incurcata, raspunsul a fost: "de curand"

m-am gandit ca nu e cazul sa intru in detalii


off, e greu! Cred ca vorbea despre ea, si atat.







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Pai cu antecedentele lui Stefan Banica, mie mi se pare uimitor ca se mai gasesc femei care sa vrea sa-l ia de barbat...


Mey...eu drept sa spun,l-as lua...sa-l tzin pe linga casa,da' nu stiu ce.-o spune barbatu' meu de asta!

Dana

Mie nu-mi plac ambele personaje ,dar imi place cum pune problema Andacos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Alinuka, eu nu prea inteleg asta.
Femeia are viata ei si relatia ei, daca nu a mai mers bine la un moment dat nu vad de ce ar trebui sa anunte peste tot chestia asta si sa isi puna viata pe tapet. A sperat sau incercat sa rezolve problema, nu s-a putut, cand au hotarat ca nu mai merge au facut anuntul.

De cate ori aud ideea asta 'vai, si pareau atat de fericiti'. Pai da, au fost fericti, si atunci cand nu au mai fost dar se chinuiau sa isi rezolve problemele s-au comportat ca si pana atunci, asa cum ar face orice om normal.

De cate ori am auzit ca prieteni sau cunoscuti s-au despartit primul gand a fost 'nu cred', pt ca totul parea ok.
Si este si normal sa fie asa, nu la fiecare cearta sa iti expui problemele publicului larg (oricare e ala ).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Va marturisesc ca eu inca mai sper sa fie o farsa.
Mi se pare aproape ireal ca o femeie care-si prezinta in termeni aproape impecabili viata, casnicia.. la un mom dat, sa divorteze la scurt timp dupa asta.

Exact, dar exact de asta nu mi-a placut niciodata de AM.
Este falsa in tot ce face, atat de falsa ca probabil ca si atunci cand nu e falsa, e greu sa mai ghicesti sinceritatea. In lumea publica, vedeta AM a fost falsa din prima secunda cand a pashit in ea. Mie si in emisiunea care a facut-o celebra mi s-a parut fortzata. Lacrimile, compasiunea, bunavointa TAROM - toate erau asa prost interpretate.

Nu-mi plac persoanele care pozeaza in "puternice" si atunci cand orice om normal ar fi cu venele pe masa.

In rest - nu inteleg de ce asa de multe pareri de rau. Sunt sute de cupluri care se despart ... ei au resurse sa traiasca separat, de ce s-ar chinui sa stea impreuna daca nu se mai iubesc. De ce nu se mai iubesc ? Pentru ca iubirea nu este vesnica, nicaieri ... cand singurul lucru care uneste doi oameni este "iubirea" si nimic altceva, atunci sansa de divort este de 85%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Xio poate nu am avut o pozitie ft clara in mesajul meu anterior.

Eu nu pledez pt casnicia lor...doar pt ca pareau ok, sau ca "erau tineri si frumosi".

Mi-e greu sa inteleg insa cum o persoana care in octombrie 2012 vorbea foarte echilibrat si isi prezenta casnicia, relatia in termenii succesului...erijandu-se in etalon pt auditoriu... la putin timp dupa aceea, ian 2013... anunta ca "Planurile noastre de viitor nu mai coincid"

Cum se mai situeaza aceasta persoana fata de cei carora le vorbea, de ex!?
Se mai poate vorbi de credibilitate!? Era ceva autentic acolo!?

Niste mamici...stateau cu gura cascata ascultand-o...



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Eu chiar acum ii spuneam sotului, in timp ce crosetam, ca ma simt cumva mintita de cuplul Marin-Banica,,pentru ca au afisat ca sunt un "tot unitar" in pofida presei de scandal.

Ea, Priscilla- frumoasa, desteapta cu o cariera de succes, el Elvis, vesnic ma colinda de Craciun, si acu buff! Se despart!

Pai cum vine asta? Vii si ii faci praf pe toti din presa ca sa nu se bage in viata voastra ca totul e perfect si la juma de an, ma anunti ca divortezi. Pai nu ma mintisi? Sau cum vine asta?

Mergi la inceput