Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #1#

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Popi, ia verifica mataluta pe davvero.ro, s-ar putea sa te intereseze meniurile italienesti. Aici am fi vrut noi sa facem, dar vine lumet mai mult (asa e cand ai multi colegi ) E si aproape de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Vrem si noi restaurantul cu 30 de locuri

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Mama, mama ce v-ati mai pus voi pe organizat botezuri! Sa aveti spor! Noi cred ca vom fi ultimele la capitolul asta.

Cand m-am pus si eu la laptop Sofi dormea de maxim juma de ora. Cum am inceput sa scriu a deschis ochii , iar eu sunt in camera alaturata. Atata timp cat e cuminte nici ca o bag in seama ca s-a smecherit de numa'.

Mena La multi ani celor 2 iubiri ale tale!

Bubu poti incerca cu probiotice, pe Sofi a mea o ajuta mult. Si nu constipa, eu tocmai de-aia i le dau.

Almy multa, multa sanatate iti doresc!

Geani scena descrisa de tine mai are loc si pe la noi. Si ca sa nu le spunem pe nume partilor vatamate ale sotului de fata cu Andreea, au primit nume de cod "ursuletii" (vezi filmul animat Kung-Fu Panda)

Eu una nu m-am cantarit, tot evit sa pun baterii cantarului Dar sigur nu am ajuns la formele de dinainte...inca! Sper sa nu ma apuce jalea



Gina - mami de bebe Sofia Maria si de Andreea Luana 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Si pt ca am adormit-o din nou pe bebelina si m-am molipsit de febra pregatirilor de botez, uitati ce am gasit, in cazul in care va intereseaza: www.accesoriidepetrecere.ro/catalog/articole-botez-173945" target="_blank">http://www.accesoriidepetrecere.ro/catalog/articole-botez-173945.
Spor la organizat

Gina - mami de bebe Sofia Maria si de Andreea Luana 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Mamicilor dragi, revin si eu cu vesti f bune de la dermatolog. I s-a dus infectia Evutei, nu i-a mai aparut nicio bubita cu varf alb. Ne-a zis sa renuntam la tratamentul pe care l-am avut pana acum si ne-a dat sa preparam o lotiune la o farmacie cu laborator. Am si aplicat-o de aseara si deja se vad rezultatele. Bubitele si petele au disparut cam 50% ceea ce mi se pare fff bine. Acum dam cu lotiunea aia in fiecare seara dupa baita si ne ungem cu Trixera de 3 ori pe zi pana scapam de tot de pielea uscata si aspra. Mi-a venit inima la loc fetelor, am crezut ca nu se mai termina odata. Astazi sunt extenuata si exasperata pt ca maimutica a vrut azi-noapte sa doarma mai deloc, a fost tare agitata. A dormit cateva ore linistita doar pe burtica mea. Adormeam cu ea asa cate o ora, amorteam si o puneam in patut. In 2 min era treaza la loc si iar o luam de la capat. Iar azi s-a trezit la 10 de dimi si de atunci nu a dormit deloc. Are ochii rosii in cap de somn dar insista sa nu doarma. Am scos-o si afara o jum de ora, si nimic. Pana la urma am pus-o in marsupiu si am carat-o prin toata casa sa pot sa-mi fac si eu treaba. Culmea, atarnata asa in marsupiu a dormit cam o jum de ora. In momentul in care m-am asezat si eu jos pe canapea, s-a trezit iar. M-a stresat rau azi cu ne-somnul asta. Nici macar nu am mancat pe ziua de azi, am stat numai sa o pacalesc pe ea sa adoarma. Stiti cumva daca e periculos sa o car in marsupiu la 6 sapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Multumesc, Alina! E un ex destul de stresant, bine ca a trecut.

Popi, nici noi nu avem habar despre ce trebuie facut la un botez si nu prea suntem noi cu formalitatile. Asa ca noi facem acsa cu nasii si familia.

La fel am observat si eu ca daca mananca mai des de 2 ore o doare burtica. Insa nu stiu sigur daca nu cumva cere sa suga ca sa isi aline durerea, care deja exista. Si Sofia are episoade de dureri de burtica zilnic care tot asa se incheie cu cateva ragaituri.

Bubu, parca ti-am mai zis odata de carbonatul de calciu. Stiu un caz unde numai asta a functionat.

Almy
prin ce incercare ai mai trecut! Bine ca te-ai trezit la timp.
Ce virus e asta? eu nu am mai auzit de asa o gripa.

Angelique, poate ar fi bine sa testezi, vezi ce se intampla daca nu mananci o perioada lapte.

Mie mi-a fost tare rau ieri. Abia pe seara mi-am dat seama ca am febra si aveam pe san o dunga rosie, cred ca era un canal infundat. Mi-am scos tot laptele si nu am mai facut febra, dar sanul e inca dureros, Sanii mei sunt inca f sensibili, o fi normal? Am aproape o luna de cand alaptez, oare cat mai dureaza starea asta de disconfort. Nu mai spun ca sunt imensi, am ajuns la cupa D la sutien si aia la limita, dar mai mare nu am gasit.

Aschiutza si eu tot cu ea in pat dorm. Mai mult de frica sa nu se inece in somn, tare mult mai vomita, vom folosi si patutul mai tarziu, sa mai creasca un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

S.ellena ,felicitari pt.vestile super bune!!!!!!!!
Ma bucur mult pt voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

[ary pana iti raspunde almy iti scriu eu: "gripa" aceea e o enterocolita, provocata de noro- sau rotavirus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

aici le zice flu la toate. asta ar fi stomach flu. Dar uite ca nu-mi trece febra deloc, m-am trezit cu 39,1 azi, mai mult de 10 minute nu pot sta in picioare ca ametesc...

Multumesc pentru gandurile bune



Mergi la inceput