FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fete dragi!!
Am intrat pe linie dreapta in ceea ce priveste plecarea mea!!!abia astept,sunt plina de emotii,bucurie,incredere si optimism!!sunt convinsa ca de data asta trag lozul castigator!!!aseara am facut parastas pt buni si am simtit-o langa mine!!suntsigura ca va fi cu mine sa trec cu bine si la toamna s Fiu mamica dw o minune!!
Amaliaro,mai e putin si iti vin pe cap!!nu stiu tu,dar eu abia astept!!
Irilac,ce face nazdravanul tau!?te pup si iti multumesc ca desii nu ai timp te gandesti la mine!!
Rodica,imi pare fff rau !!!sunt cu tine iubita!!!dar nu inteleg ce s-a intamplat acum...eu zic sa ceri si o a doua parere la eco peste cateva zile si nu intrerupe tratamentul!!!doamne ajuta!!!te pup si te imbratisez!!!
Wish,cum esti cu emotiile!?
Danah,tu?va pup si subt cu voi!!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Wish eu nu am cerut informa#539;ii,probabil ca le voi primi la punctie.
Miracol sunt emotionata,pu#539;in ingrijorata,mananc migdale,beau suc de rodii si sper ca va fi bine.Bafta înc#259; odata..
Va pupic pe toate si ne auzim.Duminica dimineata plec spre pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Fetele, nu uitati de ananas si sucul de sfecla! Sunt esentiale!
Va pupacesc

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana am venit la PC cu gandul la tine,sa intru repede si sa vad daca ne-ai scris ceva.Aveam impresia ca nu ai mai scris de o vreme.
Ia spune-ne tu noua dragutza mea cum e cu ananasul si sucul de sfecla ?????
Despre ananas stiu ca e bun dupa ET pentru cntinutul de bromhelina - sper ca bine am scris si de asemenea stiu ca despre consumul lui parerile sunt impartite;eu sunt pentru !!! dar ce este cu sucul de sfecla???
miracol yupiiiiii , mesajul tau m-a umplut de bucurie ca parca eu urmeaza sa plec....Ma bucur ca ai intrat in linie dreapta si sunt cu pumnii stransi alaturi de tine.Doamne Ajuta !!!
amaliaro super,super,nu multe dintre noi are norocul tau!
danah si tu esti pe ultima 100 de metri.Doamne Ajuta !!!
Unde ti-ai rezervat cazare pana la urma?
Spune-mi te rog ce tratament ai avut,ai avut si anticonceptionale sau dor diphereline?

Despre mine - maine ultima zi de AC,astept CM pana maxim in 17 iar in prima zi a CM incep estrimaxul.
Am intrebat cand primesc informatii despre donatoare si am primit raspuns ca in cateva zile.
Si da...am emotii...ma gandesc la asta tot timpul,parca nici la serviciu nu ma mai pot concentra si abia astept sa treaca zilele si sa ajung la ziua de 30 cand plec spre Brno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata dragele mele!
Eu sunt bine,sunt pe drum spre aeroport...la 13:40 decolez spres puiutii mei!!!doamne ajuta!!
Danah!bafta si tie!pup
amaliaro....mai e putin si vinnnnnnnnnnn!!!!
Va pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Miracol, Doamne ajuta! Sa fie lipiciosi si sa ai 9 luni de vis!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

miracol Doamne Ajuta draga mea !!
Drum bun si te asteptam cu vesti.
danah cred ca si tu esti pe drum acum sa-ti aduci puiutii acasa.Doamne Ajuta !! si te asteptam cu vesti!

Fetele voi cand ati inceput sa luati magneB6 si cat luati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

danah drum bun si DD sa fie alaturi te tine
Miracol drum bun ca de pupat te pup live
toata gasca
Bichi mie dor de tine astept vestile voastre

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol si Danah tinem pumnii stransi, starnsi si sa va intoarceti bortoase pentru 9 luniDoamne ajuta!

Amalia multumesc mult de tot anticipat!
te rog mult intreaba ce se intampla dupa nastere daca mamam surogat e obligata prin lege sa iti dea copilul sau se poate razgandi?

Smaick asa m-am gandit si eu. Inseamna ca stii deja data? V-ati planificat sau urmeaza?

Cred ca si Teli e cam in aceeasi perioada? Nici ea nu a mai intrat de mult. ce mai faci Teli?

Eu sunt mai happy ca am fost la eco si mi-am revenit aproape complet dupa inhibare si sarcina; din cele 2 fibroame unul nu se mai vede deloc iar unul s-a micsorat de la 2cm la 0,5cm; mai mult aveam 9 foliculi si unul pregatit de ovulatie(22mm). drept urmare dr ne-a recomandat sa ; i-am reamintit ca sotul are OATS dar a zis ca nu se stie niciodata

Va pupic pe toate dar nu va enumar sa nu va uit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Miracol, drum bun draga mea si sa fie incununat cu bebici! Sa o mangai pe Amalia pe burtica, sa se ia burtica si la tine!
Danah, succes si tie!
Am cam lipsit ca am fost la parastasul de 3 saptamani ieri, iar cand am ajuns acasa am constatat o mica sangerare rozalie. Ieri am fost in masina circa 5 ore, iar pe la parastasb m-am cam facut viteaza ca pot sa fac fata. Azi dimineata nu mai aveam nimic, am vb. cu doctoira si mi-a zis sa nu fiu ingrijorata, mai ales ca sangerarea nu a fost insotita de nici un fel de durere. Azi m-am simtit bine, cu exceptia starii de greata aparuta spre seara.
Wish, eu am citit ca sucul de sfecla e foarte bun pentru implantarea embrionasului si contine foarte mullt acid folic. Stiu ca am citit la o fata care a facut Fuv in Austria si i-a recomandat sa bea suc de sfecla. Eu am gasit la Brno, in supermarket, ambalat si am tot baut cat am stat pe acolo. Cand am venit acasa, mi-am cumparat sfecla rosie si mi-am facut la storcator. Sa nu te impacientezi daca pipiul va avea tenta rosie dupa ce bei.
Pupici

8+

Mergi la inceput