FIV CU OVOCITE DONATE - Cap.39

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sandy multumesc
Cum faci cu mama surogat ?in tara e posibil sau cu cineva din familie?aici tocmai a nascut o femeie de 50 de ani a fost mama surogat pt fica ei foarte emotionanta povestea lor

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amalia inca nu am decis unde facem, suntem in deliberari si investigatii; de aia am zis ca mai avem de descurcat itele;

avem varianta aici in tara, dar aici mama surogat nu e obligata sa iti dea copilul la nastere(chiar daca ai un act legalizat semnat cu ea inainte de procedura ea se poate razgandi dupa nastere); In RO trebuie practic sa iti adopti propriul copil.

sau mai avem de ex varianta in Ucraina unde legislatia e clara(dar cam scumpa), clinica alege mama surogat si e obligata apoi prin lege fiindca a semnat contract sa iti dea copilul la nastere. In RO trebuie practic sa iti adopti propriul copil.

In Grecia cum e? tot asa cu adoptie dupa nastere sau se face direct certificatul de nastere pe numele parintilor biologici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

rodica
sandy cezariana; nu as risca pentru nimic in lume
tusferi cresc gazele tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

aici exista lege pt mama surogat nu stiu amanunte dar pot intreba luni cand merg cu Miracol la clinica

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

smaick ai 32 de saptamani deja ???? yupiiiii,mai ai un pic si intri in linie dreapta !!! Doamne Ajuta !!!
Asa cred ca o sa fac pana la urma,o sa platesc cu cardul meu in lei.
Asa cum zici nu are rost sa imi schimb euro;cred,dar nu sunt sigura,ca schimbul se face la curs BNR,deci un curs mult mai bun decat cursul de cumparare al valutei.
rodica te asteptam cu vesti.
sandy
tusferi nu ai primit informatii despre donatoare ??? hmmm...ia sa-i scriu din nou Svetlanei ca de cateva zile suntem on-line
noi2,miracol,amaliaro
danah ai primit informatii de la donatoare si cand?

o seara minunata,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish42 stiu despre Miracol ca ia spus cati ani are ca seamana cu ea grupa de sange ea nu a vrut sa stie prea multe si bine a facut ca dupa punctie trebuie sa vezi doar ce trebuie pe tine sotul sibebei TAI atat
La mine a fost ceva de domeniul SF am stat langa donatoarea mea am vb cu ea am scris la timpul respectiv despre asta

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro imi amintesc cand ai povestit , daca iti aduci aminte iti spuneam atunci ca cineva acolo sus te iubeste.
Si da,parca era in ziua de Sfanta Paraschieva ,bine imi aduc aminte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

pe donatoare ochiama Paraskevi

amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

daaa si parca ai stat langa ea in sala de asteptare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

[quote]citat din mesajul lui Wish42

daaa si parca ai stat langa ea in sala de asteptare...



stat vorbit analizat



amalia tsakoniati
14+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput