Homeland

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

io am scapat ieftin cu gripa, cum v-am zis, am bolit doar o zi...

Acuma sotul sa se faca bine, ca maine si el si cea mica au prima ora la cursul de calarie. Cea mica asteapta de o saptamana de cand a venit confirmarea. Si-a decorat casca (era doar neagra) in stil propriu (e artista familiei, totul prinde culoare in mainile ei) si voia si cizmele, voia sa le puna niste danteluta alba dar nu le-a putut nici lipi nici coase. Sunt negre si nu merge sa deseneze pe ele...idei? un tablou impresionist poate?



Calarie! Ce frumos. Si eu am o pasionata de calarie. Am vazut si coloratul pe piele artificiala, superb. O idee buna pentru bricolaj.

Bag seama ca eu vin mereu cind voi dormiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Cu intarziere (sper ca intre timp v-a trecut ) durerea aia de cap daca apare brusc este de la fiere. Ceai de sunatoare si un usor regim.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata! Era un friiiiiiiiig azi dimineataaaaa!!! Brrrrrrrr!
Un rand de cafea la toata lumea!


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

-10gr.C la mine.


Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Hello, hello! Vad ca am explicat anapoda cu mansetutele la cizme. Ma gandeam la unele facute separat, cu elastic pe o portiune, eventual spre interiorul piciorului, se pot scoate si spala. Am vazut asa ceva facut cu blanita si am vazut si varianta cu ele puse jos spre glezna dar asta ar incurca la pusul piciorului in scari. Si fiica-mea face calarie . Io mor de frica cand o vad, merge taica-su cu ea de regula. Singura data cand m-am dus a cazut, cred ca i-am transmis starea mea
Nelia, sa ne zici mai multe, e interesant ce povestesti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Neatza! Io la cafea abia acum. Mersi Carmen! M-am trezit odata cu sotul care si-a dus "porcina" la spital, cica se simtea mai bine. Am pregatit-o pe cea mica de scoala si apoi m-am dus inapoi in pat sa imi termin somnul. Cel de frumusete.

nelia, ah ce pacat ca m-am culcat pana ai aparut tu cu apa tonica. Eu nu aveam. Ce interesant ce povestesti de oamenii aceia. Si eu intelesesem ca sunt colegi...

Cea mica a mea de o luna si mai bine numai de calarie si cai viseaza. Aseara mi-a zis ca dupa ziua de azi, va vorbi numai si numai despre cai...deja mi-a povestit de rase, de inaltimi, de ce mananca, cum se aseaza saua...si inca n-a avut niciun curs. Cred ca diseara o sa stam la povesti mult si bine. Ma tot momeau si pe mine sa merg, dar eu inca nu pot. Poate semestrul de toamna, daca ma conving .

La noi 0 grade si a nins putin peste noapte, dupa ce ieri a plouat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

olympia mersi, acum am inteles. Ii dau ei variantele si apoi sa aleaga :).
Cati ani are fata ta? de cat timp calareste? Si fetei mele ii e frica de cazatura. Azi are prima lectie doar, nu stiu daca apuca sa se urce pe cal. Sotul are lectie dupa ea. Azi nu ma duc, poate miercurea viitoare ca apoi trei saptamani la rand nu mai sunt acasa peste saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mihaela, are 10 si calareste de vreo 4. Numai ca n-o face intensiv, eu inca nu-s sigura ca nu-i dauneaza la coloana, de aceea am pus stop la trap si galop, de sarituri nici nu pun problema. Singura data cand a cazut, i s-a oprit calul si a lasat capul jos, ea a alunecat pe gatul lui dar a fost pe faza si n-a dat drumul la haturi, a venit ca pe tobogan. Acolo unde face ea, caii nu-s mereu aceeasi, are unii cu care se impaca mai bine, altii insa sunt mai lenesi sau mai incapatanati. Ea-i usurica si nu-i poate stimula asa cum le-ar trebui lor, adica nici puterea cu care strange coapsele nici cea cu care trage de haturi nu-i mereu destul de mare incat s-o asculte din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

A mea are 9 si un pic. Nu va face intensiv nici ea, e o ora pe saptamana. Sunt curioasa ce impresie va avea dupa ziua de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Au venit calaretii de la curs! Le-a placut la amandoi...acum miroase casa a cai :). Miercurea viitoare ma duc spectator.

Cum e seara voastra?

Mergi la inceput