Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Doina Simcri Kabecka Iris Monika Duduta Irinuk Vio si tuturor ce se gandesc la noi va multumesc!
eu voi aduce vesti mai pe seara ca tocmai la 17 am programare , ora Germaniei dar oricum nu conteaza ora, as fi asteptat si mai mult numai sa stiu ca vestile care le voi primi sunt cat mai bune

Deny Craciun Fericit parintilor tai!
cred in minuni si mai ales ca azi e si Craciunul
multumesc mult de incurajari si sa vii si tu cu vesti cat mai bune.
amandoua trebuie sa venim cu vesti bune!!! Doamne Ajuta !!!
Deny noi avem apartament cu 2 camere si cu toate astea fetita doarme in camera cu noi dar in patutul ei si asta ma ajuta si pe mine sa ma odihnesc cum trebuie, altfel as face numai drumuri la ea caci mai mereu cere cate ceva chiar de nu-i trebuie, cere numai sa nu doarma si ar trebui sa fac naveta in alta camera de n ori iar asa numai ii vorbesc si adoarme la loc.
Carmen asa e , grijile incep inca de cand afli ca e in burtica si nu se vor termina niciodata.... ba dimpotriva, grijile cresc pe timp ce trece dar cu ajutorul Domnului trebuie sa trecem si peste ele si sa putem face fata si la altele mai grele dar ne rugam Domnului sa nu fie cazul

Mcoca sa va traiasca finuta sa fie sanatoasa si sa ii dea Dumnezeu mult noroc in noua viata
imi pare rau ca fetita ta are dermatita , e tare suparacioasa :(
Andra mea a avut cat a fost mica, la 5 saptamani sa umplut pe fata si corp de bubite de nu stiam ce e cu ea. am scapat intr-un an de ea, i-am luat crema, gel de dus si sampon de la Avene -Trixera si noua ne-a mers f bine cu ele. eu am tinut-o si pe regim alimentar plus alaptat cat de mult sa putut si poate ca si asta a ajutat mult.




si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mycya, credeam ca gata ai venit cu vestile bune.
Merci de urari.
Cu dermatita, din ce am observat eu, cand apare la bebelusi, dispare in jur de 2-3 ani. La noi a aparut mai tarziu, la 3 ani s-a agravat brusc, atunci am folosit prima data cortizon. Am incercat si eu Trixera, Exomega samd. Credeam ca reusisem cu regimul, aiurea, dupa 6 luni s-a reintors. Am alaptat-o un an.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Mcoca asa am auzit si eu , ca de are de mic trece pana pe la 2-3 ani dar de apare mai tarziu mai greu se scapa de ea :(


si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Doamne, urate sunt dermatitele astea din ce povestiti.
Si eu am avut probleme cu Radu,facea alergie la laptele de vaca, inrosindu-se f tare in jurul gurii.
M-am prins la 6 luni cand i-am introdus cereale cu lapte praf.
MA gandeam cu groaza ca nu o sa poata manca nimic cu lapte. Pana la urma am scapat pe la 1 an si 3 luni, pana atunci l-am alaptat.

Eu, in vara am patit o chestie f urata. Am facut o urticarie care nu stiu de la ce s-a declansat, mancare sau alti factori.Nu mai patisem asa ceva niciodata.
Ideea e ca nu am scapat de ea decat cu ajutorul unui ceai si a unui regim alimentar strict. Asta pt ca m-am interesat eu pt ca medici ma trecusera direct pe pastile cu cortizon.

Am obs in zilele noastre f multi adulti si copii cu alergii de tot felul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

La multi ani, un an nou fericit!
La multi ani tuturor celor ce isi sarbatoresc azi ziua :)


21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

La multi ani celor care isi serbeaza onomastica!

Bun venit Lia!

La mine e prima zi de lucru dupa concediu si deja e agitatie.


O zi buna!

Raluca


S 23+
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Am uitat sa va intreb daca vi se intampla sa simtiti ca va sufocati. Mi s-a mai intamplat acum cateva zile, dar nu am bagat in seama si aseara m-am tot foit prin pat si nu-mi gaseam nicio pozitie sa adurm deoarece simteam ca ma sufoc, asa ca ma mai ridicam si stateam la marginea patului. Sotul s-a cam speriat si se tot gandea ca si daca e normal ca si simptom si daca asa voi simti de acum pana la finele sarcinii.

21 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Iris eu respir greu de pe la 3 luni, daca merg repede fac efort simt ca ma sufoc, dar niciodata in somn.
A inceput sa imi fie greu cu somnul, deoarece la mine burtica mi se pare foarte mare, si de fiecare data cand ma intorc de pe-o parte ep alta, ma trezesc. Il simt noapte miscand pe partea pe care dorm si ma trezesc sa ma intorc pe partea cealalta.

Inainte de Revelion mi-am luat de la h&m primii mei pantaloni de gravisoasa la insistentele sotului mai mult, desi incap in pantalonii de blugi normali sunt fericita ca am luat blugi de gravida, sunt atat de comozi!!! Nu ma mai dezlipesc de ei :)

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Mycya- multa bafta la eco, o sa ma gandesc la tine! Doamne Ajuta sa fie bine!!!!

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Iris poate stateai cu fata in sus intinsa in pat si din cauza asta simteai ca te sufoci.Acum a crescut burta si devine f.greu sa dormi cu fata in sus ,incearca sa dormi intr-o parte de preferat pe stanga.
Eu simt ca ma sufosc atunci cand sunt ff balonata si nu mai pot nici sa trag aer si nici sa scot aerul ,e groaznic ,stiu cum te simti ,pe mine ma apuca si panica cand am stari de-astea.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum22+

Mergi la inceput