Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, Vio, Doina, merci! Deseara mergem sa o vedem. Deocamdata am auzit-o numai :).

Simcri, cat de "nociv" este Aerius? Eu ii dau cand e groasa treaba cate 3-4 zile, o data cam la 2 luni ...


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Neata de la birou!

La multi ani celor ce poarta numele de Ioana sau Ion/Ioan/Ionut, si noi la lucru avem un Ionut si am primit suc. Craciun fericit celor care il sarbatoresc pe rit vechi.

Cu ocazia acestui nou capitol astept vesti bune de la Mycya si Deny, in primul rand.
De asemenea, vreau sa o felicit pe Vicky pentru finuta si sa-i urez un calduros "Bun Venit" lui Lai, felicitari pentru gemeni! Ce frumos trebuie sa fie sa ai fetita si baiat de-odata! Va doresc multa sanatate la toti 3!

Noi cel mai probabil mergem la controlsaptamana viitoare, poate vedem si ce are intre picioruse. Oricum cel mai important e sa fie sanatos si in grafice!

Pupici!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Buna dimineata,

Mycya, azi sunt cu gandul la tine.Sa vii cu vesti bune.
Deny,si pe tine te asteptam tot cu vesti bune.Tinem pumnii.
Lai, bine ai venit. Ce provocare te asteapta, dar cu siguranta va fi si foarte frumos.
Mcoca, sa-ti traiasc finuta!

Fetelor, cumparaturi pt primul bebe am facut si eu spre sfarsitul sarcinii. Am luat carut si patut si cateva lucrusoare.
Acum vrem sa luam alt patut, desi il mai avem si pe acela si e destul de ok, dar am vazut noi unul de lemn care ne incanta mai mult.
Carut nu mai iau, chiar daca acesta e albastru si e posibil sa avem fetita.
Hainute am pastrat multe, dar sa vedem ce se va potrivi daca e fetita.
O sa fac o selectie mai in primavara.
De primit, am primit si noi lucrusoare frumoase si de calitate.

Deny, cu primul bebe am stat si noi intr-o camera, nici macar nu aveam casuta noastra, stateam la ai mei. Am pus patutul lui langa al nostru, oricum chiar daca as fi avut spatiu nu l-as fi lasat singur asa mic. E mai greu, dar cu timpul se rezolva toate.
Si noi ne gandim acum ca avem 2 camere si daca vom avea fetita, va fi ceva mai greu, dar vedem pe parcurs cum rezolvam.

Am uitat, La multi ani Ioanelor, daca avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monik, Kabecka, merci . Mai, finuta asta e speciala foc :). E fetita celor mai buni prieteni, care in plus sunt si nasii Mayei. Na, un pic neobisnuit la noi, dar asta e, chiar suntem apropiati :).

Asa de luni dimineata sunt plina de nervi. Inlocuitoarea e bolnava de joi, si cica ne tine la curent. Luna asta eu nu mai trebuia sa fac nimic, si cand colo ma trezesc cu toate pe cap. In plus ea o sa fie in kk cand se va trezi singura. Bref, am de lucru de numa. In plus miercuri sunt in deplasare. Ea trebuia sa vina cu mine sa cunoasca clientu .


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata burtici,

La mine de vreo 3 zile e un frig de crapa pietrele, spre sfarsitul saptamanii au anuntat zapada, daca am chef in week-end bag iar un ski mic sau un sanius poate. Asa ca va invit la o cana de ceai caldd.

Vicky ca toate medicamentele si antihistaminicele au efecte adverse, in afara de cel imediat care este somnolenta, celelalte efecte apar dupa o utilizare zilnica pe termen lung cum ar fi ochi uscati, piele uscata, alterarea mirosului si gustului, cresterea apetitului, poate si infertilitate, modificari la nivelul formulei sanguine, la barbati poate agrava afectiuni ale prostatei, dar cum am mai spus astea pot apare la utilizare zilnica pe termen lung. Pentru Maya modalitatea de administrare 3-4 zile la 2 luni nu va duce la aceste efecte, dar in schimb poate duce la aparitia tahiflaxiei, adica organismul se obisnuieste repede si eficacitatea medicamentului scade pe masura ce se inmultesc crizele, si asta e destul de rau pentru ca vor fi din ce in ce mai putine antihistaminice ce pot fi folosite si vei fi nevoita sa treci la corticoid oral, asta daca vorbim despre un teren alergo-atopic destul de important. Deci pentru Maya modalitatea de adiministrare nu va duce la efectele adverse pe care le gasim in administrarea pe termen lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna, fetelor!

In primul rand vreau sa urez multa sanatate si un sincer "La multi ani" tuturor Ionilor si Ioanelor.
Acum savurez cafeaua alaturi de colegi, ca abia astazi am inceput munca.
Sper ca acest capitol sa ne aduca numai vesti bune. Si eu merg la morfologia fetala pe 26 ianuarie si abia astept acel moment in care sper sa fie totul ok.
Asteptam vesti astazi de la Mycya si Deny (sper ca nu am uitat de careva).
Vicky - felicitari pentru finuta. Sa va traiasca!
Lai - bun venit si sarcina usoara.
Deci, cu hainutele din prima luna m-am scos in mare parte, patut am de la verisoara mea, scoica am de la un coleg de munca si mi-a mai promis cineva un carut.
Cu privire la cosmetice am tot citit ce ati scris voi, dar, deocamdata, nu m-am chinuit sa retin ca oricum mi-ar fi greu de pe acum si oricum cred ca vom mai discuta acest aspect mai aproape de nastere.
Ideea de a profita de reduceri este foarte buna - nu m-as fi gandit sa-i iau de pe acum hainute pentru iarna viitoare, dar de ce nu? Cred ca in weekendul ce va veni voi da si eu o raita prin mall.

Hai va pup si s-auzim de bine.

21 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Giiz, ca in curand nu o sa mai stiu ce sa ma fac. La ea parca se agraveaza pe masura ce trece timpu. Cateodata se trezeste noaptea scarpinandu-se si imi zice " ma mananca peste tot".

Iriss, merci.

Fetelor, aveti mare grija la marimi pentru haninutele pt iarna viitoare .


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Monik, Kabecka, merci . Mai, finuta asta e speciala foc :). E fetita celor mai buni prieteni, care in plus sunt si nasii Mayei. Na, un pic neobisnuit la noi, dar asta e, chiar suntem apropiati :).


Vicky, Printzesone and BB (23+)



Vicky am inteles eu bine ca veti boteza fetita celor ce v-au botezat-o pe Maya?
Daca da, e ok asa?
Te intreb, deorece eu stiu ca la noi preotii nu te lasa sa botez celui ce ti-a botezat pentru ca se zice ca se "intoarce pomana" .



21 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iriss, ai inteles bine. Drept sa spun noi nu am intrebat. Mi se parea un pic ciudat, dar ei au botezat-o pe Maya, nu pe noi. Nimeni nu ne-a zis ca nu ar fi ok ...
Acu, cu tot felul de reguli, care mai d ecare mai crete, nu stiu. Uite de ex, cu slujba celor incinerati. Cat tam tam au facut la sergiu Nicolaescu, si pe de alta parte latora le-a fost acceptata. Si eu am fost aici la doua incinerari, cu preot. Preotul nu a zis nimic, super simpatic.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Lai ma tot gandeam de unde te ''cunosc'' ?
Acum stiu ,de la ''mamici fericite'' ,ma bucur ca te-ai inscris la odiseea asta !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum22+

Mergi la inceput