dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Intru rapid ca inceputul scolii m-a gasit cu frigiderul gol si cu cosul de rufe plin.


copilul meu nici macar nu incepe scoala si sunt in aceeasi situatie ca tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
2. A vazut cineva filmul asta a lui B. Affleck - Argo ? A fost foarte premiat dar mie nu prea imi place subiectul ... poate o sa-l vad daca imi spune cineva ca este "un must".


Buflea, am vazut Argo si ne-a placut. Desi stim deznodamantul(e realizat partial dupa un caz real), actiunea e bine dozata ca sa te tina in alerta. Eu nu sunt fan lute si impuscaturi (a la Schwarty si Van Dame) si desi sunt vreo doua scene de lupta, le-am trecut repede cu vederea.

Daca vrei o analiza 'filozoafa', as zice ca scoate frumos la iveala ideea de solidaritate, de incredere, de a face ce e corect cu toate riscurile posibile, de cutezanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

pinguin si pinguine,
la noi e frig (-2 'c noaptea) iar ziua abia se ridica la 5'c....


Asta e frig???? la noi sunt -2 ziua daca avem noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aaah, zapada, zapada!
tare frumos.
Lali, Ioana, bine ati revenit.

Ioana, ptr Michelle e frig mai . n-auzi ca le ingheata portocalele in pom alora de prin jur

Kari, mai poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
De la bunicii care unul ii dadea jos claparii si celalalt scurta la mama care tipa dezbraca-te si descalta-te mai repede e o distanta ...


poate si bunicii erau nu atat de calmi cand erau doar parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

oooops! nu citisem de portocale. Inseamna ca stau mai in sud...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui Lali
De la bunicii care unul ii dadea jos claparii si celalalt scurta la mama care tipa dezbraca-te si descalta-te mai repede e o distanta ...


poate si bunicii erau nu atat de calmi cand erau doar parinti

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Eu l-am intrebat pe tata cum de cu mine au fost duri si hotarati ca si parinti cand eram mica, iar baiatului meu ii tolereaza orice, il lasa sa li se urce in cap de cate ori vrea, nu respecta programul sau interdictiile mele (de-adevaratelea). Raspunsul tatei m-a lasat masca: Cu tine am gresit, acum cu nepotul, facem bine ...

M-am impacat in timp cu asta, timpul petrecut la bunici este altfel decat cel de acasa, poate e OK asa.

Edit: Mi-am amintit cat de tarziu am inteles si eu ce-mi spuneau in copilarie bunicii oftand cand se termina vacanta de la ei la tara: "Off, maine, poimaine pleci acasa si-ti sar pernele de sub fund !"

Acu' sa nu intelegeti gresit, nu m-au chinuit ai mei cand eram copil, ca nu-i cazul. Doar aveau principii si reguli multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Copilul e si acum convins ca am uitat acasa carnea pentru sarmale aflata in subsol in doua pachete pe care trebuia sa i-o ducem soacra-mii.

, , ...

Baiii Lali, dar unde e partia aia asa de frumoasa, lata, pare lunga si mai ales neaglomerata ...si vad ca mai are si nocturna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Despre boabe:
Am mancat si eu acum niste grau fiert cu lapte, cumparat de la cafeteria de jos ... e bun mai, dar cu lapte si am mai pus si niste granola in ele ...Kari, Regina Boabelor, cred ca lasa in urma dara de toxine, de trebuie sa aspire cineva dupa ea ..

P.S. M-a citit Rufus - vorbeste invidia din mine

Despre Argo: Ioana, stiu ca filmul este dupa un caz real, cred ca o sa-l astept sa intre la biblioteca gratis.

Despre noi:
Pinguin/i, noi am luat-o de la capat ..barbatul este iar bolnav. Foarte ciudata gripa asta, nu ii curge nasul, nu tuseste, dar il dor muschii si incheieturile si are febra. Cu tylenol sau ibuprofen ii trece durerea vreo 6 ore dupa aia revine. Aseara i-am bagat cu forta un ceai si i-am facut o frectie ... azi dimineata avea iar febra.

M-am uitat aseara la Fashion Police, unde s-au discutat rochiile de la GG ... mie mi-a placut a lui N.Kidman si nu mi-a placut a lui Lucy Liu.
Si mie imi place de J. Foster si ca artista in general (actrita, regizor, producator) si ca femeie ...arata foarte bine pentru 50 de ani si nu pare pompata cu botox. Discursul ei insa nu mi-a placut ... mi s-a parut prea heirupist si fortat, nu stiu cum de vi s-a parut emotionant ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

...si kari nu mai vine...
I-am zis ca astazi este ziua in care va vedea o evolutie (in bine!) a starii ei, de cand haleste boabe, iar ea nu apare neam!
Ori ii este atat de bine, ca zboara efectiv printre nori, ori...
Ba nu, eu cred ca-i este bine.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput