dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pe ghetar

deci se dau rapoarte?

pe roxana tre s-o tuc

raportez si eu a treia zi de boabe incheiata. nu stiu daca voi ajunge la a 10a zi.... deja am aversiune de tot ce inseamna mic si rotund. mai ales de orez. si cred ca am cumparat vre-o 6 feluri de orez. dimineata mi-a fost cumplit de rau, o stare de-mi venea sa bat pe toata lumea, noroc ca nimeni n-a iesit in calea mea. si mi-a trecut repede, ca am ajuns la servici si acolo tre sa fiu zambet si soare.


buflea, eu luam ptr copii cate trei patru perechi de incaltat. care oricum se duceau in maxim trei luni. e o perioada, nu va fi mereu asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow! Unde gasesti tu Nike cu $10 ? Eu daca ii gasesc cu $25-$30 ma reped pe ei, ca mi se pare super pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Baiiii, noroc cu Kari ca ne spune live ce simti cand te dezintoxici, ca de la Rufus nu am retinut decat ca te scoate din rahat ... Dar cat de jigarit iesi de acolo nu a vrut sa ne spuna. Acum parca a mai scris cineva ca tot asa, nu mai poate vedea boabe in fata ochilor...dar cine crede doar intr-o singura parare?

Cum mai, J.Foster e gay ? Nici eu nu stiam ... bai dar ce chestie, ma uitam aseara la discursul ei si la atitudinea si felul in care vorbea si am gandit: asta vorbeste ca o lezbi, nu va mint, asa cum vorbesc lezbiencele pe post de barbat, foarte heirupist asa ... Ca sa vedeti ce intuitie am ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

a, pai daca vreti va mai spun.... da am zis sa fiu blanda si sa nu bag pe nimeni in sperieti.
adevarul e ca am inceput sa mananc boabe fara sa ma gandesc prea mult. azi a fost cea mai naspa zi dintre toate. la servici m-am luat cu treaba si pacientii si nu prea am bagat in seama.... da acasa am avut asa niste treceri de la zen la instincte primare.
carmen spunea de boabe ca a mancat pana .... i s-a luat.

si un aspect bun, fiicamea a cerut si ea boabe la masa de seara. a fost incantata de boabele coapte. barbatii casei au ras de noi, cum puteau rata ei ocazia sa se amuze pe seama noastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari...putina rabdare! De maine o sa fie clar mai bine, trust me!
Dar bei apa, da?
Nu te lua dupa fetele alea de la Femina, sunt invidioase...
N-o vezi si pe buflea aici?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

asa deci Rufus, de maine o sa stralucesc? sigur ca beau apa, numa plata si fara lamaie. si am asa o vaga senzatie ca parca curg pantalonii de pe mine.


buflea invidioasa? no!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Wow! Unde gasesti tu Nike cu $10 ? Eu daca ii gasesc cu $25-$30 ma reped pe ei, ca mi se pare super pret.


am gasit la Ross (nu stiu daca voi aveti aceste magazine), am mai cumparat o alta pereche(nu stiu ce marca ,...ca i-am pus bine acum citeva luni) cu $5 de la un alt magazin (pretzul original era 40)...i-am luat chiar daca sunt cu 2 numere mai mari...ca le vin lor rindul.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

asa deci Rufus, de maine o sa stralucesc? sigur ca beau apa, numa plata si fara lamaie. si am asa o vaga senzatie ca parca curg pantalonii de pe mine.


buflea invidioasa? no!

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



wow...deja dupa 3 zile?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna ladies
trebe sa spun ca am toata admiratia ptr cei ce fac munca de tipul celei contabile. eu tampesc de 3 zile, fac niste rapoarte... doamne. e horror. (pe de alta parte ii inteleg pe contabilii de iau din cand ni cand cate un shotgun si omoara totul in cale. e logic, dupa ce munca fac. gluma, da?? )


Citat:
citat din mesajul lui kariguld
pe roxana tre s-o tuc

pupam inapoi!!!
esti super tare la boabe, zau asa. go go go!
zi cum facusi boabele coapte??? reteta detaliata pls!

Bufleo, la noi doar o pereche de adidasi pe sezon. ca al meu cu sportul... ca tac-su. adica niet. bine ca steti ok cu ochisorii.

Michelle, hehe, frig?? am vazut la tivi ca va ingheata culturile de citrice. sper ca Will e ok cu guturaiul.

Golden Globes - io-st la curent dar normal ca nu le-am putut vedea live, ca de, orele. cum mah sa nu stii ca e lesbi?? uuff! mie imi place de ea sa mor, putea sa fie orice. am vazut doar un fragment din speech, mi s-a parut tare tare emotional.
Argo nu am vazut, dar cred ca e super. si nici zero dark thirty si nici les miserables pe care nici n-o sa il vad ca nu imi plac musical-urile. da aproape m-a convins sa incep sa ma uit la homeland

Aqai, unde esti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Hello si de la mine. Am cautat putin pana v-am gasit, ca va apucaserati de diete si eu va cautam la pinguini. Deci sa inteleg ca gata cu pinguineala, trecem la sifilide ! Am inceput si noi o dieta usurica de ieri (marturisesc ca si eu fac ca si Viviana cu cateva zile inainte, mananc toate bunatatile despre care ma gandesc ca-mi vor face pofta in perioada urmatoare). Adevarul e ca sarbatorile de iarna la parinti in Ardeal au adaugat niste kilograme bio pe mine ...la fel de pufoase ca oricare altele.

Am ajuns in Buc in acest week-end, gata vacanta ! Pentru ca e extra sezon in domeniul nostru am lungit vacanta la ski cat a fost si vacanta copilului. A trecut tare repede si a fost aglomerata bine: Craciun, zi de nastere copil, Revelion, zi de nastere bunic, vizita la ambii bunici, ski, plus o multime de teme de vacanta. Colinde, sorcova, prieteni.

Am inceput cu o problema serioasa de organizare, in febra plecarii am uitat toate cadourile de Craciun ale copilului in Bucuresti. Nu e de mirare, caci am facut bagaje separat pentru cateva zile la socri, apoi pentru cele doua sapatmani de stat la ai mei, cu haine pentru Craciun, Revelion, petrecere de ziua copilului, harnasamentele de ski plus cadouri pentru doua serii de bunici si nepoti, basca niste comisioane pentru unii, altii din capitala.

Asa ca am plecat noi ca floricelele si ne-am dat seama pe la Brasov ca am uitat cadourile copilului la Bucuresti. Am avut pana acolo sentimentul acela nedefinit ca lipseste ceva, dar ma gandeam mereu ca precis am uitat vreun maruntis pe care-l pot cumpara oricand...
Faza cea mai draguta a fost ca mi-am dat o palma buna peste frunte cand am realizat dar mi-a picat fisa imediat ca trebuie sa ma cenzurez zdravan, copilul era in spate in masina, asa ca am vorbit cifrat si singura vreo cinci minute pana s-a prins consoarta de la volan ce vreau si de ce am intrat in panica... Evident ca in 23 decembrie, duminica, intr-un oras marunt de provincie nu mai ai cum sa reconsitui cadoul format din acel joc pentru Wii si nu altul, acele cutii de Lego si nu altele, acele carti si nu altele.

In fine, am gasit pe cineva ca sa trimit la mine acasa si sa vina macar pana la jumatatea drumului luni si am recuperat cumva cadoul. Copilul e si acum convins ca am uitat acasa carnea pentru sarmale aflata in subsol in doua pachete pe care trebuia sa i-o ducem soacra-mii.

In rest a fost tare bine, zapada frumoasa, partie buna, mancare pe saturate, petreceri si odihna. Mai grea e reintoarcerea la treaba atat pentru cei mari dar mai ales pentru cel mic. De la bunicii care unul ii dadea jos claparii si celalalt scurta la mama care tipa dezbraca-te si descalta-te mai repede e o distanta ...

Si cateva pozici si de la noi :

Mergi la inceput