dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

alinuk, e ceva legat de broscuta? ce copii cuminti ai....

mado, treci matale la colt pe coji de nuca. eu balotez boabe de doua zile si tu faci placinta?!

am trecut cu bine si peste masa de pranz, n-am sugrumat pe nimeni la masa. bine ca nici ai mei nu pofteau la farfuria mea. eu nici atat la a lor. acus iara ma incearca niste pofte ciocolatesti.... ptr diseara am in program turte de faina neagra.


buflea, io nu-s ce as face in locul tau, da precis as face ceva.

michelle, sanatate feciorului. azi am avut un predicator din California la biserica si m-am gandit la tine.


am uitat sa-i spun lui Androix ca vreau si eu o lopata de zapada. ger avem din belsug de doua zile, cu ceva zapada numa bine ne dam putin cu sania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

He he..dieta mea permite odata pe saptamana...

I-am facut jumatatii...da` aluatul ala,desi a iesit bun,la a doua foaie nu s-a intins,s-a facut franjuri si am inprovizat rau de tot.Rezultatul e horror ca aspect si nemaipomenit de bun.

Aseara iar am fost bucatareasa,dar,cum nu suport mirosul de mancare in casa,am gatit cu geamurile larg deschise la 6 grade,cu geaca pe mine si un fes in cap.Cam departe de imaginea gospodinei sexy,care gateste numai in sortuletz.....friptura s-a ars(putin)eu zic ca are crusta..gulasul a iesit un pic prea gras si am stat 25 minute sa absorb grasimea cu servetelele de hartie(finete,dom`le,nu gluma)oar parjoalele...ei alea s-au facut la 4 grade....sa zicem ca sotul meu a spus ca intentia conteaza.
Azi am baut ceai de anghinare() si renal....(unde e emoticonu cu greatza?)

Acus vine cupilu de la bunica si va gasi microfonul cu statie pe care l-a vazut la prietena ei si m-a pus sa-l iau,o porcarie roz cu microfon complet inutila dar care face zgomot mare.Adica m-a santajat...nu plang maine la gradi daca imi iei....
Maine va incepe circul matinal....eu imbracata de la 7,imbracand copilul in somn si urletele de rigoare la trezire(nu vreau la gradiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)...apoi lupta s-o urc in masina..daca o bag pe o usa,pana ajung eu la volan,ea iese pe alta...si tot asa ca la circ,in timp ce nanul fetei,care e vecin cu noi,se distreaza pe terasa lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mado, a expirat pedeapsa, poti sa te ridici. savureaza momentele cu Eva si circul pe care il face, in cativa ani o sa-ti doresti sa mai iasa pe usa cealalta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

beyblade!!

Andoroix
se pricepe!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si eu stiam....are si Eva doua dar nu are arena...ea il are pe pegasus si un no name....si ma joc eu cu ele....

A inceput...de o ora canta la microfon si face un scandal cu el....acu` l-a luat si a fugit in camera ei,sa cante ca piratii ....

E grele dom`le...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mada, nu stiu la ceaiuri, dar pastilele pt bila si cele pt rinichi se iau la interval de 2 ore intre ele, ca nu stiu ce interferari negative sunt intre ele. Intreaba medicul neaparat.
Te-ai mai interesat ce se intampla la gradinita de nu-i place copilului acolo ?

Salut, Kari.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

allinta, .

mmm.... am mai studiat problema cu boabele, se pare ca totusi va trebui sa cer sfatul unui nutritionist daca vreau s-o fac ca la carte. acuma sunt in ceata....

incepe filmul, asa ca ma imi iau o pauza bine meritata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dupa ce am vazut ca sunt altii care fac mai urat,m-am linistit.Se poarta bine cu ea,e ingrijita,doar ca nu vrea si pace dimineata sa se scoale apoi plange cand o las acolo.
Si restu` circului...dar nu e singura,cu unul sta maica-sa zilnic la graupa,la serbare a stat langa el....plange si prietena Evei...deci sunt texte de ale lor,doar doar o sta acasa.Insa acum sunt linistita,mai ales ca nu mai plngea ci ii facea placere sa meraga.Acu` o sa fie un pic ca la inceput...bocet dimineata,liniste,bocet cand merg s-o iau....dar se potoleste.Initial am vorbit si cu psihologul,eram disperata,dar pe el l-a busit rasul si mi-a zis"te face de numa`"...

Asta e...pacat ca a fost vacanta asta lunga,ca tare fain era..tocmai cand se obisnuise...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Hei, alinuk, vaz ca si la tine e colectie de beyblades :))))ai mei au fiecare arena si zeci de indivizi din aceia pe sub pat. acum sunt un pic decazuti din drepturi, ca nu mai pot sa le duca la scoala, dar anul trecut a fost nebunie - sa tinem pasul cu cine ce mai achizitiona si era mai puternic si castiga competitii ...

mada, eu inca sa gatesc asa imbracata n-am patit... sufar plina de stoicism in frig si curent insa :))))

azi m-am trezit pe la 9.30. cautand ceva ce imi lipsea - durerea cumplita de spate. adica spatele meu isi amintea exact de ea si unde era localizata, numai ca individa disparuse. si asta dupa doar jumate de ora de inot si ceva masaj aqua dupa - asa ca peste 2 ore ne prezentam din nou la piscina. cycle e bun sa te tina in forma, da' nu ajuta cu spatele deloc.

si acu' sa va spun si cum am dormit asa mult. trezitorul principal, fii-meu cel mare care in weekend si in vacanta se trezeste cel tarziu la 7, a dormit rupt. asta fiindca ieri a inceput sa construiasca nava lui lord grievous pe care a primit-o de ziua lui. cu pauzele de ninja/cafenea/ wii la bunici cat am fost noi la inot - a lucrat cam 9 ore. a refuzat sa se opreasca sa manance sau sa doarma, asa ca pe la 1 jumate azi noapte abia a intrat in pat. pe la 12 era aproape gata, ii straluceau ochii de efort, mandrie, oboseala... si era cam varza asa ca m-am dus langa el sa-l ajut si am lucrat cot la cot inca o ora si jumate sa terminam dracia asta

http://shop.lego.com/en-US/The-Malevolence-9515



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna seara, pinguinelor!
Da, gata cu vacanta. Mie imi pare rau...de maine iar scularea de dimineata, devreme. Ma obisnuisem mai lenes. Asta e...
Kari...esti la a doua zi deja. Cum e? Nimic pe langa, da? Te-ai cantarit inainte? Ti-e foame? Hm...da raportul!
buflea, nu prea am inteles de ce esti lasa. Daca te cheama in instanta, nu prea poti refuza citatia, si doar nu o avea pretentia sef'ta sa minti acolo. Oricum: naspa situatie!
Androix, pozele alea par rupte din povesti! Fara nici o exagerare.

Cand o sa fiu "in mana" o sa va scriu despre "viata la tara", varianta mea. Duiliu Zamfirescu va fi un nume uitat!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput