dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cum ma buflea sa-l ingroape dupa 4 luni!!! pai unde/cum il tzine?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

cum ma buflea sa-l ingroape dupa 4 luni!!! pai unde/cum il tzine?

michelle

Cica la morga ...cred ca au aia in Ghana cladiri intregi si o fi cea mai profitabila industrie. Nu am cerut detalii, nu e momentul sa ma mir acum cand a murit tocmai tatal ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

iaics, creepy rau acolo la voi. si tu ai nervi tari, sa ramai acolo. nu stii cand intri tu in colimator :(

noi ne pregatim sa mergem la piscina, doar oamenii mari. mai construiesc ceva cu copiii la lego vreo ora, apoi ii parcam la bunici si mergem sa inotam o ora buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buflea, am citit despre sefa ta. Doamne, oamenii de felul asta sunt unul dintre motivele pentru care stau acasa de 8 ani de zile. Am avut asa o sefa, culmea tot sefa contabilitatii, dar cumva si eu picam sub sefia ei, mai si fura de rupea pamantul. Avea firma ei si mai intai trecea totul pe la ea apoi ii vindea patronului materia prima. Adica era si ea o capusa interpusa si facea o carca de bani doar scriind niste hartii. Catea ca asta n-am mai intalnit, m-a marcat profund. Cand am intrat pe lista ei neagra, care intr-o firma cu 10 angajati era cam scurta, in 2 saptamani mi-am gasit alt job. A fost singura data cand mi-a fost inchisa cartea de munca cu un articol care corespundea unei actiuni indiciplinare, pe nedrept, dar atata sila mi-a fost incat am intrebat la noul job daca ii deranjeaza si cand mi-au spus ca nu mi-am bagat picioarele si nu m-am mai razboit cu ea.
Nu-i bai ca la noul job am dat peste alta catea, dar fiind cu doi ani mai mica decat mine si stiind ca si-o trage cu patronul insurat o muscam inapoi destul de serios si fara ocol si murea de necaz, dar acum privid in urma pot sa zic ca a fost un consum psihic la fel de mare. Suprapuse si mizeriile patronului peste situatia asta am plecat si de-acolo in 2 ani de zile.


Am venit de la munte dar nu zic decat doua vorbe: am prins o zapada mai misto decat aia de anul trecut (care a fost de vis si ma gandeam ca o sa strice multe concedii viitoare care nu vor putea sa se ridice la asteptarile noastre), iar kinderilor le-a placut asa mult pe skiuri incat facem planuri sa investim in echipament de ski second candva la anul. Si sotul meu are o boala care imi place la nebunie: nici nu plecam bine spre casa dintr-un concediu/plimbare/iesire ca deja face planuri pentru urmatorul concediu.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Aqai si eu ma simt bine cand merg la bazin.
Promit ca incep si eu de sapt viitoare. Se impune. Am scapat de supraumplere de Sarbatori, dar mi-au pus capac zilele piticilor... cateva randuri de torturi am avut.. de vreo 4 ori cate 3

Androix superbe poze.Bravo cu ski ul. Visez si eu macar la cateva zile. Sper sa ni se arate vant favorabil la buget

Buflea ft delicat ce spui tu. Terorista femeia, cu pb de natura psihica in mod clar.
Nu stiu cat de greu e la voi, dar eu as incerca sa imi caut altceva de munca.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Andoix, ce va invidiez!

Si noi vrem sa mai furam un weekend la munte, poate luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu stiu ce m-a lovit azi....am facut paine,am facut si prajitura cu mere si aluat fraged....singura problema e ca aluatul ala si-a batut un pic joc de mine....
Da` m-am uitat acu` in cuptor si pare ok......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Androix, frumoase poze.

Mada, cum adica si-a batut joc de tine aluatul ?




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eumada ne surprinde iar
dupa ce am descoperit-o poeta .. vrea sa ne dea pe la nas tot felul de cuvinte "mancacioase"
Ea tine in ascuns dieta... si noua ne face pofte pe aici

ntzntz rusinica

Pana la visul cu skiul... ne consolam cu derdelushul ("gherghalush" cum ii zice Andu) din Herastrau.
M-am dat cu ei pe fundiere...de am ajuns toti murati acasa azi :) A trebuit sa ne dezbracam prin tehnica "decojitului".

Acum au o competitie aprinsa.
cine ghiceste ce concurs se desfasoara cf img2?

asta e partea in care se joaca pajnic, cand se alearga sau au vreo disputa pe ceva... nu am ragaz de poze






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Beyblade!

Eu de maine sunt la dieta, pana atunci am facut epic hot chocolate, cine e fan jamie stie ce spun, cine nu sa dea pe google. Mai am juma de borcan de amestec pe care cine stie cand l-oi mai prepara ca spre marea mea dezamagire si bucurie in acelsi timp, paradoxal , copiii mei au strambat din nas la asa reteta. Bine ca am dat 5 lei pe un pahar de lapte chior cu putina cacao pe post de ciocolata calda chipurile, pe partie, si lor le-a placut maxim inveti copiii fineturi d-astea...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput