Piersicute de iulie august (19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

roxy, merci mult de raspunsuri.
mi-am amintit ce am vrut sa mai intreb... michelle, e buna homeopata ta? imi spui si mie datele ei?

sau daca mai au fetele recomandari pentru dr homeopat, va rog mult. Vreau sa merg sa-i vada scaunul fetei. Io nu stiu,,, mie mi se pare ca e scaun normal de copil alaptat la san. Mama zice ca are totusi cam mult mucus si ca nu ar trebui sa aiba deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ioana, eu sunt multumita de ea, doar ca eu sunt din Iasi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Balanta - eu scaunul acela il folosesc la Bianca si deci, fara pernuta.
Pernuta nu am folosit-o nici la ea, ca deja avea 11 luni cand am luat scaunul. Pt Clara folosesc scoica pana spre un an, iar apoi ii va reveni ei scaunul Biancai, iar eu tb sa caut unul pt urmatorul nivel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la mine, ca Nectarel e acasa cu soacra.M-a apucat o lene de nu va pot spune.
IOANA,poate o suni pe profa ca ea te cunoaste si ii spui de problema Anei.
Noi avem tot scoica de la carut. O sa ne orientam si noi la un scaun, dar, sa vad ce model luati voi.
ROXY, si eu vreau sa ne intalnim.
FLEUR, sunt convinsa ca-ti este foarte greu sa-l duci pe Eric la cresa, mai ales ca ai stat numai cu el.Ma gandesc, ca daca-l duci treptat o sa se obisnuiasca atat tu, cat si el.Zic si eu sa te incurajez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

avand in vdr k pitik doarme inca (doarme de la 13.30 ) mai bantui pe aici
am facut si treaba am spalat vasele, am terminat de strans/calcat rufele
fleur - te cred k iti e tare greu, dar sper sa treceti cu bine de experienta de azi te asteptam cu impresii! eu ma gandesc cu groaza la mom cd va treb sa ma intorc la serv si voi sta atatea ore departe de pitik o las cu tatal meu deci nu am griji in privinta bonei, dar o sa-mi fie greu sa stau fara ea...oricum voi reveni cu program de 6 ore pana face ea 2 ani si n-am de gand sa ma intorc mai dvrm de 11 luni ale ei...nici n-am cum k pe 1 iunie plecam in vacanta in spania si ne intoarcem pe 18, iar pe 20 iun merg la serv. deja am intrat in fibrilatie cu vacanta, am gasit bilete de avion (cam scumpe ), mai avem doar sa le cumparam, cautam de zor vile de inchiriat abia astept!!!!
ali, pe unde umbli fato?

la mine ninge cu soare
carmen - cum e bona? s-a mai dat pe brazda?
iuli - ce face mihaitza?
bea - welcome back!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Roxy, si cu luna aia in care tre sa stea tatal, cum ies calculele pt a lua si stimulentul de insertie? Cum veti face?

Cum reusesti sa mergi cu program de 6 ore pana la 2 ani, te intelegi cu ei? Eu stiam ca legea permite pana face copilul 1 an. S-a mai schimbat ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Am intrat scurt sa dam si noi o felie de tort de la Onuta, sa uram la multi ani celorlalte piersicute cu numele Ion sau Ioana!
Am pus si noi poze pe piccasa si pe fk. Azi am vb la tel asa ca nu am citit nimic, sper sa recuperez ca iar ati fost vorbarete?
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Eu cand am depus dosarul la primarie pentru indeminizatie mi s-a spus ca inca nu stiu cum se pune in practica luna aceea in care trebuie sa stea tatal. Voi stiti mai multe, s-a mai schimbat legea intr-un fel?
Daca ma intorc mai repede de 2 ani am dreptul sa stau doar 6 ore si primesc stimulentul sau am inteles eu gresit?
Ce iarasi nu prea inteleg este ce ar trebui sa fac daca nu vreau ca tatal sa beneficieze de respectiva luna? Pur si simplu ma intorc mai repede cu o luna?
Trebuie sa mai investighez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola
Azi nu am baut cafea...

LMA tuturor Celor care isi serbeaza azi numele si bebeilor ce implinesc lunite!!

Inca nu am terminat despachetatul si mai avem de adus de dincolo o gramada ,

Copiii vin sambata

Safe feeder am luat de la sensiblu cu 10 lei, bb l-a acceptat


Lorena f bun tortul, ms

Ada capul sus ca esti singura care munceste pe aici cu norma intreaga

Roxi super plan de vacanta!!

B bine ai revenit

Michelle esti cam scumpa la vdr

Vera cum e la Sinaia?

Ina. Ai luat morcovi bio pana la urma?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Roxy, si cu luna aia in care tre sa stea tatal, cum ies calculele pt a lua si stimulentul de insertie? Cum veti face?

Cum reusesti sa mergi cu program de 6 ore pana la 2 ani, te intelegi cu ei? Eu stiam ca legea permite pana face copilul 1 an. S-a mai schimbat ceva?

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)


eu stiu k dk tatal nu doreste sa ia luna resp CIC, atunci se pierde si mama oricum tb sa revina la serv. de stimulent+program 6 ore beneficiezi pana cd copilul implineste 2 ani. pe noi asa ne-au anuntat de la HR si am colege care asa beneficiaza, unele au optat sa vina 4 zile/sapt 8 ore si o zi sa-si ia liber.

Mergi la inceput