Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bineinteles ca te primim seidana . Cu prima sarcina ai facut ceva investigatii? ca eu una sincer n-as putea sa astept 2 ani fara a face ni9ste investigatii.. eu dupa 4 luni parca incep sa numai am stare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

ma poti trece..eu nu prea ma pricep sa "butonez" pe aici..sunt abia la inceput Exact, fiecare luna este atat d asteptata.. sa speram ca nu se mai lasa asteptat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

am executat!!!!!

sa dea domnul sa vina Norocosii in numar cat mai mare in fiecare luna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Multumesc kmy. Doamne ajuta sa ni se indeplineasca visul Pe mine ma dispera lipsa mucusului, cel putin eu nu l vad deloc,mai ales ca albusu de ou.tind sa cred k asta ma impiedica sa raman insarcinata.Dar mai astept o luna doua si apoi dau fuga la doctor,cu toate ca doamnei doctor nu i s-a parut a fo o problema mucusl cervical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

in cazul in care nu apare bebe luna asta incearac niste teste de ovulatie!eu dupa mucus nu ma pot ghida deoarece eu am un chist la nivelul colului care crese cantitatea de secretie si atunci lamine fiecare zi pare una de superovulatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui angy_angela

bineinteles ca te primim seidana . Cu prima sarcina ai facut ceva investigatii? ca eu una sincer n-as putea sa astept 2 ani fara a face ni9ste investigatii.. eu dupa 4 luni parca incep sa numai am stare


Nu am facut investigatii pt ca: in perioada aceea am fost operata de chistectomie bilaterala, apoi o parte din chisturi s-au refacut , anticonceptionale, au disparut, s-au refacut .. si am ramas cu burtica (periaoda de asteptare a fost din aug 2009 pana in dec 2010 -deci perioada de dupa operatie si anticoncept am scos-o :) ).. Medicul imi zicea e ok e ok , trebuie asteptat 1-2 ani pana la investigatii.. daca nu ramai in 6 luni facem investigatii.. si in 2 luni ceva a facut click :) ..
Urmeaza sa mai merg la medic sa vedem daca aud click-ul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

am incercat primele 2 luni,s-au pozitivat ce-i drepet dar mucus tot n-am avut si nici nu s a implantat. am renuntat la ele ptr ca era inca o sursa de stres si chiar nu am nevoie de asa ceva. acum nu-mi ramane decat sa astept si daca in urmatoarele 2 luni nu vrea sa vina ma duc al doctor sa vedem daca ma ajuta doctora cu ceva sa grabeasca procesu..ca nu mai am rabdare deloc..chair daca sunt doar 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

nu ni se mai alatura nimeni la cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

poate intra din fetele mai vechi si va pot da informatii mai clare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

urasc vorba asta "trebuie sa treaca 1-2 ani ca sa putem face investigatii".. hai 8-9 luni mi se pare ok dar dupa aceea ptr c sa mai astept..eventual sa treaca timpul.. Bine ca ai ramass intr-un final si acum ai un . probabil k acum nu v-a fi chiar asa grea asteptarea tinand cont ca ai pe cineva care sa iti distraga atentia.. poate anu asta vei avea noroc si nu v-a trebui sa astepti inca 2 ani aproape. trebuie sa ne

Mergi la inceput