Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

nu ni se mai alatura nimeni la cafea?

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!




vin eu la cafeluta ca nu vreau bataita
si noua la fel ni sa zis sa mai astepta 1,2 ani apoi facem investigatii, ce prostie acum daca as putea da timpul inapoi as face investigatiile din primele luni de nereusite, dr astia mai rau te incurca si uite asa au trecut 4 ani si ceva, am descoperit atatea in acesti ani ca sincer m-am saturat de investigatii si dr.
Important este sa gasesti un dr. bun care sa-ti dea tot ce ai de facut(investigatii, analize, monitorizari)toate acestea sunt foarte importante.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

vreau si eu cafea ,Eu sunt la munca si imi este foarte somn

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot. 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

vreau si eu cafea ,Eu sunt la munca si imi este foarte somn

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot. 7+


ce mai faci, cum te mai simti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Camcris ma simt bine . nu am greturi singurrele simptome ; sani mari si somnolenta, dar in schimb am tensiunea mica , acum dimineata 90/60 si ametesc de cap .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanka_11 spune:

Neata! sunt si eu pe aici. mi-am baut deja cafeaua, dar asta nu inseamna ca am mai multa energie si chef de lucru.
La mine ziua 4 de CM. Astept sa treaca, dupa care ne punem pe treaba cu dramul de optimism acumulat in vacanta care a trecut.
Incepand din seara asta am sa merg si la sport, ca am ceva kg de dat jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui angy_angela

urasc vorba asta "trebuie sa treaca 1-2 ani ca sa putem face investigatii".. hai 8-9 luni mi se pare ok dar dupa aceea ptr c sa mai astept..eventual sa treaca timpul.. Bine ca ai ramass intr-un final si acum ai un . probabil k acum nu v-a fi chiar asa grea asteptarea tinand cont ca ai pe cineva care sa iti distraga atentia.. poate anu asta vei avea noroc si nu v-a trebui sa astepti inca 2 ani aproape. trebuie sa ne


da sper sa vina.. si sa nu mai produc chisturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camcris

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

nu ni se mai alatura nimeni la cafea?

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!




vin eu la cafeluta ca nu vreau bataita
si noua la fel ni sa zis sa mai astepta 1,2 ani apoi facem investigatii, ce prostie acum daca as putea da timpul inapoi as face investigatiile din primele luni de nereusite, dr astia mai rau te incurca si uite asa au trecut 4 ani si ceva, am descoperit atatea in acesti ani ca sincer m-am saturat de investigatii si dr.
Important este sa gasesti un dr. bun care sa-ti dea tot ce ai de facut(investigatii, analize, monitorizari)toate acestea sunt foarte importante.



Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu


ITI dai seama ca daca nu ramaneam insarcinata imi faceam investigatii.. chiar inainte sa raman (dec 2010) ii ziceam sotului ca dupa sarbatori mergem la analize... insa nu a mai fost cazul.. Insa nici nu e f ok sa astepti atata timp.. sau poate prindem noi barza tocmai cand zboara? (adica ne intalnim in afara ovulatiei?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

si eu sunt pe aici, abia am terminat curatenia
bun venit fetelor noi, sedere cat mai scurta la aspirante
am primit aseara iar email de dr Uscatescu, a zis sa mai stam 3-4 luni linistite, sa vedem cum e cm, sa se refaca uterul si dupa aceea incepem cu testele de ovulatie si sa ne pregatim pentru o noua sarcina, pana atunci si eu sunt pusa pe slabit, mai am 5 kg de dat jos,sa fiu ca inainte de sarcina, dar as vrea si mai multe ,macar 8 kg ,am ca target o nunta din vara, unde trebuie sa fiu cum imi doresc .
va pup

in 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!


mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Valicutza ai primit rezultatele la analize?... stiu ca urma sa mai faci investigatii. Noi inca nu am primit raspuns de la anatomopatolog pentru placenta. Mie dr. Uscatescu nu mi-a raspuns nici pana acum la mail si a trecut mai bine de o luna. Raspunde ea mai greu sau isi alege cazurile?!
Medicul meu ginecolog si-a reconsiderat termenul dat si se pare ca pana nu se implinesc 6 luni nu ne da voie la conceptie.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna seara gagiciliiiii! pe fiecare in parte
Miha asteptam vesti


Mergi la inceput