Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

angy, imi pare nespus de rau!!!!


eu inca sper k va fi cineva care va sparge gheata!!!


in sfarsit si-a dat drumul cm-ul meu cum treb , deci notam azi Z1, maine vizita la dr sa vedem cum procedam cu maseua de minte, sper sa ne miscam repede sa incepem in forta "munca" pt bb2!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, chiar nu imi dau seama ce s-a intamplat..e posibil sa fie de la Utrogestan, desi ai luat putin...vorbeste cu un doctor, poate te lamureste.
Hai, Angy, Kmy, incepe o noua luna, o sansa pentru bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

MEalex, tu cum stai cu planul bebe? demult nu te-am mai auzit sa spui nimic legat de acest subiect raportat la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Emilia ai pm.
Iarina cabinetul il are undeva langa mitropolie, unde e si avicena, initial a fost la avicena acum e langa, un cabinet mare, frumos, fac si inseminari acolo, au 2 cabinete cu eco, unu pentru el si una pentru ea.
Acum depinde cu cine te intelegi, eu am fost si la el odata la o eco cand faceam monitorizare si nu prea mi-a placut ca enu prea vorbeste, pe cand ea e sufletista si foarte priceputa.
daca vrei iti dau pe pm nr de telefon.
Fetelor care va pricepeti la tiroida am facut azi tsh si a iesit 0,5951 valoare laborator 0,35-4,94, in decembrie a iesit 0,9 si in februarie anul trecut 1 si un pic peste.
Ce spuneti?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.


Mihaelafalt eu am probleme cu tiroida si ca sa ajung la valoarea ta in sarcina am luat pastile. Este o valoare buna atata vreme cat nu scade sub valoarea minima sau creste peste limita. Daca slabesti nejustificat desi mananci destul de bine atunci e o posibilitate sa fie o hipertiroidie, dar la tine nu este cazul. Valoarea functiei tiroidei ca practic asta este TSH - stabileste functionalitatea tiroidei, este ok la tine nu trebuie sa fie o valoare fixa. Ea variaza. Spre ex pt mine care am hipotiroidie in primul trim de sarcina recomandarea medicala a fost ca trebuie tinut TSH sub valoare de 2 si cel mai bine sa o apropiem de valoarea minima. Asa ca eu repetand TSH lunar aveam in jur de 0,5 sau 0,7 sigur cu decimalele de rigoare. Sper ca te-am lamurit cat de cat.
Daca ai un numar de telefon de la cabinet multumesc in prealabil.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Buna dimineata fetele,

haideti la cafeluta

angy imi pare rau pentru beta, dar vine o noua luna , multa bafta!
si tie kmy la fel, rezolva cu maseaua ca sa stai linistita
cine urmeaza sa se testeze? facem galerie

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

multumesc de raspuns fetelor
momentan pana nu imi vine nu am cum sa sper la o noua luna de bebei :) Eu tot sper sa vina, la doctor ajung abia pe 7 febr pana atunci stau cu speranta.. Le urez succes in continuare celor care inca mai au vreo sansa ptr luna asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Anca, IR-urile sunt uterina dreapta 0.41, uterina stanga 0.43 si ombilicala 0.78.
Miha, ti-am raspuns.
toate fetele.

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic



Si este prea mare cea ombilicala ,nu?
Pentru ca in rest mi se pare totul in regula.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Dragele mele, tot urmaresc acest topic, poate , poate ma mai intalnesc si eu cu optimismul !
Dar vad ca aici e cam lipsa !
Faceti ceva, aspirante optimiste, altminteri vom schimba titlul in aspirante pesimiste !
Stiu ca e greu uneori sa privim cu speranta(vezi cazul meu) , dar trebuie !
Nimeni nu ne da un premiu daca ne lasam doborate !
Curaj si rabdare !
Va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui caresse

Dragele mele, tot urmaresc acest topic, poate , poate ma mai intalnesc si eu cu optimismul !
Dar vad ca aici e cam lipsa !
Faceti ceva, aspirante optimiste, altminteri vom schimba titlul in aspirante pesimiste !
Stiu ca e greu uneori sa privim cu speranta(vezi cazul meu) , dar trebuie !
Nimeni nu ne da un premiu daca ne lasam doborate !
Curaj si rabdare !
Va
Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)


Ai dreptate Caresse. Da trebuie sa ne ingrijim si de suflet. Stim cu toatele ca trebuie eliminat stresul ca fertilitatea sa isi faca loc. Asa ca pentru cine poate sa ajunga http://www.digi24.ro/stire/Premiera-de-basm-la-Timisoara-balet-pe-gheata_72738.




Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna!!tocmai ce m-am intors de la dentist!!!am scapat de maseaua de minte!!!

deci nu-mi ramane decat sa aseptam zilele de dupa menstra sa ne apucam de !!!




Mergi la inceput