Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Emilia,cat ai IR-urile?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Multumesc Mihaelafalt o sa intreb sa vad pe unde are cabinet si oricum o sa merg la control la cativa medici, o sa ma hotarasc dupa ce strang mai multe pareri. E important sa aiba aparatura buna. Am inteles ca este extrem de scump ecograful, ca aparat.
Mi-au sosit si mie analizele partiale:
Vitamina B12 = 554 pg/mL ....191 - 663
Folati serici = 10.5 ng/mL .... 4.6 - 18.7





Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

"neata" fetele!!!..va spun si eu La Multi Ani..mai intarziat..pe 9 am venit in tara dar depresia mi-a batut iar la usa si m-a tinut departe de orice..si inca ma tine..am o prietena care a ramas insarcinata aproape in aceeasi perioada in care am ramas si eu..si m-am simtit,bineinteles,ca nu sunt buna de nimic..

..caresse imi pare foarte rau prin ce treci..am luat la "puricat" forumul..si chiar imi pare foarte rau prin ce treci..

..la mine CM nu isi face prezenta..si nu cred ca vine luna asta..doctora mi-a spus ca de luna viitoare isi face prezenta..dar acum sa vedem..

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Emilia ai pm.
Iarina cabinetul il are undeva langa mitropolie, unde e si avicena, initial a fost la avicena acum e langa, un cabinet mare, frumos, fac si inseminari acolo, au 2 cabinete cu eco, unu pentru el si una pentru ea.
Acum depinde cu cine te intelegi, eu am fost si la el odata la o eco cand faceam monitorizare si nu prea mi-a placut ca enu prea vorbeste, pe cand ea e sufletista si foarte priceputa.
daca vrei iti dau pe pm nr de telefon.
Fetelor care va pricepeti la tiroida am facut azi tsh si a iesit 0,5951 valoare laborator 0,35-4,94, in decembrie a iesit 0,9 si in februarie anul trecut 1 si un pic peste.
Ce spuneti?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Anca, IR-urile sunt uterina dreapta 0.41, uterina stanga 0.43 si ombilicala 0.78.
Miha, ti-am raspuns.
toate fetele.

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

fetele vin cu o veste trista..beta este 0.1 , deci negativ.. Sunt ff dezamagita..nu sunt atat de trista k este negativ cat sunt trista ca m-am dereglat atat de tare, si nu stiu din ce cauza.. Pot 2 ovule de utrogestan luate luate luna trecuta exact cu 1 zi inainte sa se intaleze menstruatia, sa deregleze atat de tare incat sa nu-mi mai vina? luna tercuta m-a tinut 4 ziel, apoi vreo 5 de spotting ,apoi o zi a venit normal apoi in 2 zile de spotting si s-a oprit.. Oare din cauza asta sa ma fi dereglat? sunt fff trista ca "am" reusit sa ma dereglez.. va pup si sper sa primesc un raspuns daca cineva a mai patit asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

Drage aspirante, va urez succes in incercarile voastre si cu perseverenta si credinta visul cel mare se va realiza. Va spune asta o fosta aspiranta care dupa ce a pierdut 4 sarcini a 5a a fost cu noroc. Ingerasul meu de fetita, Irina, are acum 14 luni.

Scriu aici pentru ca stiu cat mi-a fost mie de greu la un moment dat sa le procur, sa va spune ca mai am urmatoarele medicamente pe care as vrea sa le donez:
Clexane 06 - 6 seringi preumplute - expira 06/2013
Utrogestan 200mg - 9 capsule moi - expira 09/2013
Proluton - 5 fiole - expira 01/2014

Daca are cineva nevoie de ele va rog sa ma contactati la adresa de mail: dumitrescu.lavinia@gmail.com.

Multumesc si mult succes!

P.S. Nu am mai intrat de mult pe forum si nu mai stiu daca se vede sau nu dar sunt din Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, nu am inteles daca ai luat cele 2 pastile inainte de menstruatia asta sau de cea anterioara. Daca ai luat acum, da, iti amana menstruatia. Ca sa apara menstruatia, trebuie sa scada progesteronul, daca luam progesteron, nu mai vine. Sunt si exceptii cand mai apare in timpul administrarii de progesteron, pt ca scade oricum progesteronul propriu.

Lavinia, felicitari pentru fetita si pentru gestul de a dona medicamentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

MeAlex am luat 2 ovule de utrogestan pe 17 dec seara si pe 18 dec dim iar la pranz s-a instalat menstruatia mea care a fost normala 4 zile apoi am avut spotting iar pe 26 dec iar mi a venit cu sange curat doar o zi urmate de spoting vreo 3 zile..si de aixi ma gandesc ss mi se fi dat peste cap menstruatia de cele 2 ovule?k altfel nu mi explic ce se intampla..este prima data cand patesc asa ceva..nici dupa chiuretaj nu m am dereglat s ma dereglez acum,cand lucram la bebe.. Sunt dezamagita rau..iar pana pe 7 febr cand am reusit sa mi fac progr nu am ce sa fac decat sa astept :(( ai idee ce se intampla? Ms frumos s8 scz daca deranjez prea tare. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

MeAlex am luat 2 ovule de utrogestan pe 17 dec seara si pe 18 dec dim iar la pranz s-a instalat menstruatia mea care a fost normala 4 zile apoi am avut spotting iar pe 26 dec iar mi a venit cu sange curat doar o zi urmate de spoting vreo 3 zile..si de aixi ma gandesc ss mi se fi dat peste cap menstruatia de cele 2 ovule?k altfel nu mi explic ce se intampla..este prima data cand patesc asa ceva..nici dupa chiuretaj nu m am dereglat s ma dereglez acum,cand lucram la bebe.. Sunt dezamagita rau..iar pana pe 7 febr cand am reusit sa mi fac progr nu am ce sa fac decat sa astept :(( ai idee ce se intampla? Ms frumos s8 scz daca deranjez prea tare. Pupici

Mergi la inceput