Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

NEATZA TRUPA!
Mai Albinutza,da noi zici ca ne-am tras vietile la indigo.Acum cateva zile i-a venit scaunul auto lui Lucas,i-am luat Ferarri de la Bebetex,sta ca un boier in el.Noaptea mananca aprox in acelasi ritm,adik papa la 9 jumate cand se culca ,apoi la 12-1 ,apoi la 4-5,apoi la 8-9(cate 120 ml).MA DIS-PE-RA!.
TIGRUTA,bine ca s-a terminat cu bine patania voastra...si noi am patit ceva asemanator cu Ioana cand avea vreo 4-5 anisori,s-a incuiat in baie, da de descuiat nu mai nimerea.Tot asa, noroc cu geamul deschis si de faptul ca locuiam la et 1.Am chemat de la firma de cablu ,ca au scara din aceea inalta(ne stiam cu cineva de acolo) si s-a bagat un baiat mai subtirel pe gemuletul deschis.Baiat pe care din intamplare Ioana il si cunostea ca ma gandeam sa nu se sperie fata cand vede pe unul intrand peste ea in baie...Mari nazdravani copkiii astia
LA MULTE LUNITE,TUDOR,ERIC!
Si la multe lunite primului nostru fluturas,Andrei de Mami _vreau!Oare ce face dragul de el,cum ii merge?Sper ca a recuperat ca un Fat Frumos!
Fug sa pap ceva,si apoi la treaba!
O zi linistita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La multi ani Albinutule! Sa fii sanatoasa! O iesire cand mai facem si noi?
Cat ii pui in biberon noaptea? Si ce scaun a luat sotul? Si eu tre sa iau un scaun si ma tot benoclez si nu stiu de care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Bine ca ati aparut la raport, ca ma ingrijorasem!
Cred ca sunt solidari copiii astia, mai Virgiii!

Deutzo, facem si o iesire, numai sa imi iau liber intr-o zi ca al meu copchil are program de somn ziua cam la 2-2.5 ore si nu pot sa i-l stric ca mi-am dat foc la valiza...Ma scartzaie de nu ma mai inteleg cu el.
Sotul a testat piata si ne-am hotarat la un Peg Perego Viaggio Duo cacao leather..Vorba lui Virgi, sta ca boierul in el..Sa vedem la drum lung cat/cum o sta. E pana la 18 kg..deci ma astept sa nu mai facem prea curand o asemenea investitie.
In biberon ii pun la culcare 210 ( o data a bagat si 240 de m-am speriat), apoi cate 180 papa.
Cred ca de la atata lapte de noapte a luat in greutate luna asta cam mult..In w.e l-am cantarit si avea 9 kg fara cateva grame..O sa mergem joi la control si vedem atunci.

Azi i-am pregatit ficatel pt prima data. Astept sa ma sune mama sa vad daca a mancat ori ba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Astazi va servesc virtual cu o feliuta de tort si un ceai caldutz ca a (re)venit iarna, ninge ca-n povesti la noi si epidemia de gripa e in toi, asa ca am decis sa nu mai ies cu bebstericul pe la magazine, de fapt asta mi-a recomandat pediatra lui.
La multe lunite frumoase Tudorica si bineinteles Andrei! Sa fiti sanatosi pui dragi!
Albinuta mc de urari!
Fetelor e groasa treaba cu cea diversificare, ieri a iesit papica cam amaruie, de la morcov sau rad de patrunjel mai batrane si nici nu s-a pasat perfect si nu a vrut deloc sa pape, pff si aveam portie si pt astazi, asa ca... am facut astazi iar papica.
Poate ma lamureste si pe mine careva, daca eu am inceput sa-l diversific pe bebsteric la 6 luni, acum la 7 luni are 2 mese, una de fructe si alta de legume, cand ar trebui sa ii bag carnita, lactatele si oul??? Ca mi-e cam frica sa nu-l anemiez daca tot mai astept, pt ca din ce am citit bebelusii alaptati sunt mai predispusi, LP e imbogatit cu Fe.
As mai scrie, dar efectiv nu am timp deloc de cand sunt mare maestru bucatar bebstericesc.
S-a trezit scandal mic!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

La multe lunite Eric si Tudorica !!
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!
Mey fetelor, gaza asta a mea a inceput sa ma santajeze.
Se forteaza, se "screme" sa planga ( e mult spus plans pentru ca nu o face cu lacrimi) ca sa il iau in brate sau sa ii dau un anumit lucru . E posibil asa ceva? Nu este preaaa devreme?
Pai daca face asa de acum si bineinteles ca eu percutez instant, ma gandesc cu groaza cum va fi cand va creste, cand va putea vorbi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Albinutza si Virgi, sa stapaniti ( mandrii vostri, de fapt) sanatosi scaunele de masina!
Noi avem de la Bebe Comfort 0-18kg si este ( intotdeauna a fost) foarteee incantat de el. La drum lung a dormit cate 1,5-2 ore in el iar cand este treaz, ii place sa se uite pe geam, sa admire copaceii
Elena, din pacate nu stiu sa iti raspund la intrebari, dar poate iti raspunde una din fetele care fac diversificare normala. Eu i-am dat carnita de la inceput pentru ca doar sugea la ea, acum rupe destul de binisor de cand are dintocii , iaurtel pe la 7 luni iar galbenus de ou ( am avut o tentativa esuata acum o luna), joia trecuta amestecat cu 2 lingurite de iaurtel (simplu este ff innecacios) dar noi suntem pe BLW, deci nu se aplica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Elena, scriu repede ca sunt pe tel.
Iti trimit schema de la pediatru-acolo e inclusa div si pt cei cu LM. Te mai orientezi un pic daca vrei. Sa imi lasi adresa pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

va scriu de la vs

azi trebuia sa ajung la is dar am anulat din cauza vremii si o sa incercam sa mergem maine. poate se mai opreste si viscolul.

mi-am facut si programare la dr sa vad si eu rezultatul la analizele pe care le-am facut in noiembrie, ca nu am mai reusit de atunci sa ajung sa imi spuna ce si cum.

speram noi sa fugim vreo 2 zile si la agapia, dar vad ca vremea nu tine cu noi... poate dupa 20, sa vedem cum or sa mai stea claudiu cu treburile.

va pupicesc si va doresc liniste si caldura sufleteasca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

EVA - scuze, scuze ca raspund cu asa mare intirziere.

Uite aici linkul la blog.:)

http://mylifewithbryce.blogspot.com

N-am mai apucat sa mai incarc nici un video nou ca am fost asa prinsa, dar sper sa o fac cit mai curind.

Pupicei,
Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

La multe lunite, Kaeden de Clara !!! Sa cresti mare. frumos si sanatos
Clara, multumesc mult pentru blog. O sa am grija sa nu il mai pierd si astept filmuletele
Fetelor, am gasit asta pe net si zilele astea cred ca o sa si comand ca sa scap de toate pernele care nu ma mai lasa nici sa respir
http://www.vanstore.ro/camera-copilului-bariere-protectie-c-60_345.html

Mergi la inceput