Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Roxana eu am inceput din luna a 7a cu oul. Initial un sfert de galbenus de 2 ori/ sapt, apoi o jumatate in saptamana urmatoare si tot asa, fiert cam 10 minute.
Am avut ou si de tara si oua cumparate.

Unde mergi la Kangoo? Eu n-am gasit nimic in timpul zilei, iar seara mi-e imposibil sa ajung.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Albinuta,eu am cautat o sala mai pe langa casa.Am sa incerc la bodyexprim care e prin giulesti,nu foarte departe de mine.Am inteles ca e foarte misto,dar cica un pic cam scumpica.Acu sa vedem.M-au sunat si mi-au oferit o sedinta gratuita de kangoo si apoi discutam despre abonament.Nu stiu pe timpul zilei daca gasesti ca mai toata lumea prefera seara,dupa servici.La ei orele de kangoo sunt de la 19.Am programat sedinta martea viitoare ca sa imi plece si mie "musafirii nepoftiti" de care ma dezobisnuisem 1 an si ceva...

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

La multi ani: Elly, Onuta, Asparagus, Ioana a lui Virgi!!!!
Eu am inceput sa-i dau galbenus exact cum a zis Albinuta. Mie mi-a recomandat dr sa-i dau de prepelita, dar eu am avut ou de gaina de tara si l-am preferat! Oul e prima dintre proteine care se da la copii, asa mi-a zis dr. Al meu are 6 luni si 3 sapt si mi-a zis ca tb sa incep mai devreme cu proteinele animale...
Elena, of, nasterea asta! Numai neplaceri ai avut de la ea... Imi pare tare rau. Du-te totusi la dr, poate te rezolva intr-un final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multi ani, Ioanelor, Ionilor cu toate diminutivele aferente! Sa fiti sanatosi/sanatose, iubiti/iubite, si o viata plina de bucurii si pace sufleteasca!
Cu drag, Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Of Onutzo am uitat sa te felicit si pe tine cu ocazia zilei onomastice. Te pup si la multi ani!
Deci e greu tare cu cea diversificare... habar n-am cand sa-i introduc carnea, ouala si produsele din lapte de vaca. Cate bordeie atatea obiceie. Multi recomanda introducerea lactatelor din lapte de vaca dupa 1 an.
Va pup ca puiul se impinge spre marginea patului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La multi ani Ioanelor/Ionelelor/Onutzelor si Ioanelor mici :P va ureaza tot o Ioana! Am intrat sa va servesc virtual cu o praji si un vin bun(suc ptr Ioana mica) si sa va doresc sanatate si viata lunga si frumoasa!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Seara buna fetele!
Suntem si noi pe aici, raciti, copiii tusesc ingrozitor, Matei a facut si febra in seara asta, nu mai scapam de muci.
Azi a stat aproape numai in brate, cred ca ii ies si dintii, n-am iesit afare pe 3 de cand am venit de la ai mei
Sa va spun ce sperietura am tras ieri ci Luca? S-a incuiat in sufragerie si bineinteles ca nu mai putea sa descuie(usa e de termopan cu oglinda si pe o parte si pe alta) in prima faza nu a realizat dar cand si-a dat seama ca s-a incuiat s-a pus pe un plans si noi pe dupa usa descuie Luca usa, am impins de usa dar ne era frica ca se sparge naibii oglinda si cade pe el, noroc ca stam la parter si era geamul la balcon rabatat, asa ca s-a suit sotul pe geam si a reusit sa il deschida cand a descuiat usa am inceput sa plang, pana atunci am reusit sa imi pastrez calmul.
Sper ca sunteti bine si puiutii la fel.

La multi ani celor care isi serbeaza azi onomastica si celor dragi voua, puiutilor

Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_ spune:

La multi ani Ion/Ioana si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna trupa!
Tigruta m-au trecut fiorii cand am citit patania voastra cu Luca din 2 motive: primul ca pe mine m-a inchis in balcon din greseala fratele meu si am stat acolo de fraiera 2 ore pana s-a trezit mama din somn, de mi-a fost rau 3 zile dupa de la atacul de panica ca sunt claustrofoba si al doilea...oglinda... mi-am amintit de accidentul cumnatei mele: dormea cu bb de 8 luni in pat si la 4 dimineata din senin a cazut oglinda de pe usa sifonierului peste ei in pat, bb nu a patit nimic, dar ea a facut soc ca a crezut ca bb a lovit oglinda si e pe sub cioburi si ea a avut tendoanele taiate. Concluzia: maaare grija la oglinzile/geamurile din casa cu bebeii!
Pupici la gagalicii mici si la mamicile lor dragi!
Aaaa astazi asa din senin am realizat ca il iubesc enorm pe bb.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Unde ati disparut doamnelor? Ati fost la club azi-noapte?

Tigruta, ce sperietura ati tras! Off..Pupam puii mici!
Deutzo, LMA si tie, Tizo!
Elena, ce frumos ai scris tu acolo!Si pe mine ma trec uneori ganduri..ca Doamne-fer' sa pateasca ceva asta micu'..si ca am ajuns si eu si sotul la niste sentimente pe care nu credeam vreodata ca le putem trai..dar alungam repede gandurile negre si ne bucuram de fiecare clipa!
LML pt Bester!

Asta micu' al nostru se ridica singur in picioare si vrea sa stea numai asa..Cu cat sta mai cocotat ..cu atat e mai bine..

Ai vostri mai papa noaptea? R. rade 3 bibe de seara de la 8 pana dimineata la 6..
Ieri i-a luat sotul si scaun pt masina..Sunt curioasa daca va sta in el..



Mergi la inceput