Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Craciun Fericit dragi mamici!
Sper ca mosul a venit la toti cu de toate si ne-a lasat si intelegere si multa rabdare in acelasi timp!

Noi am terminat cu colindatul, am fost si musafiri si am si avut musafiri! Ce frumos e Craciunul...i love it!

Yasmi- si noi avem zile asa...offf stiu cum te simti perfect! Nici eu insa nu stiu solutia
Irinuca- sincer, si eu in locul tau nu mergeam nicaieri fara Teea! E clar ca se schimba relatia dar tb remodelata sa fue bine si....si!

Ma duc la somn ca maine avem musafiri la masa
Va puuuup cu drag

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

poftiti la cafeluta

Waw de cand n-am mai baut eu cafeluta, asa sa stau sa nu fac nimic. E beton nu mai pot de fericire. Si eu ca Irinuca traiesc zilele astea nu stiu cum sa spun le sorb , le primesc prin toti porii.

Ufff Yasmi sper ca ti-a si trecut supararea. Unii copii sunt multumiti si fericiti in perioada asta si de asta linistiti si cuminti, altii sunt super surescitati de tot ce se intampla si mai agitati ca oricand, ca de ex Lucas, Vic, Ilinca....

Mary sper ca ti-ai reventi si tu.

Laura imi pare rau de tine. Nu cred ca e bantuita casa ci plina cu lucruri facute de mantuiala, ca de inchiriat, sa vina banul si atat. Chiar m-am gandit tu si fata nu puteati sa mergeti cu sotul tau acolo la hotel in perioada asta? El lucra voi va plimbati, dar tot prindeati o ora doua impreuna si mai schimbai si tu mediul.

Si Ilinca ieri mi-a spar sticla de la masuta pe care numai ce-o primisem. Bine ca trebuia sa ma gandesc sa iau sticla de pe ea. Asa dulce e cum zice "spaat" si scoate exact sunetul care s-a auzit cand s-a spart sticla. Pana eu v-am scris ieri mesajul si copii cu sotul puneau masa a dezbracat pe jumatate pomul.

Ieri am jucat cu copii o gramada de jocuri din cele primite. Waw ce fain ne-am distrat. Doar Matia era tot timpul bosumflat ca nu castiga.

Miki n-a devorat dinozaurul cadourile? Ce au zis copii?

Strumf ai baut cam multa palinca aseara de nu te-ai trezit inca? Ce fain de voi ca va dati cu saniuta. Si noi vrem La noi e asa de cald ca parca e Pastele nu Craciunul.

Alexina , Teea ce zice de brad> Ce cadouri a primit?

Ma duc sa imbrac trupa sa-i duc la biserica. Haha ieri au primit bani de la colindatul din biserica si azi trebuie sa-i imparta. Eu am zis ca nu mai vreau sa merg azi, sa vezi cum trageau ei de mine ca nu sa mergem


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Imi pare rau sa vad ca nu toate sunteti ok, off.
yasmi, sunt zile si zile...asa-s baietii mai nazdravani
irinuca, si eu tot ca tine as fi facut, cu fata peste tot. Aveti destul timp de stat doar voi 2 in timpul saptamanii.

somleac, frumos, frumos ce povesti tu acolo. Wow si ce mos darnic la tine, spa in fiecare zi

La noi a fots frumoasa ziua, absolut fara nici un program pt copii Au facut exact ce le-a traznit, au mancat cand au vrut, s-au culcat cand au ...cazut rupti Erau tare entuziasmati ca nici nu puteau adormi, asa ca nu am insistat cu dormitul ca sa nu ne facem nervi reciproc. Catalina a picat lata pe al ora 5 dupa-amiaza...brusc s-a dat jos de la masa, a venit la mine plangand, am luat-o in brate si a a dormit instant ,a dormit pana pe la 7:30 seara . Cristi apoi s-a fatait pe un fotoliu, nu-si gasea locul...ar fi vrut sa doarma dra nu in pat ci acolo pe fotoliu langa noi . Intr-un final a acceptat sa mergem impreuna in pat. A dormit de la 6 la 8 seara
Va dati seama ca dupa un somn atat de tarziu nu au mai putut adormi la timp noaptea. Ne-am facut de cap si abia la 12 am plecat de la mama , azi dimineata insa s-au trezit tot destul de devreme..8:30, ma asteptam sa doarma mai mult..probabil vor mai dormi in masina in drum spre soacra.

Diseara vom veni si cu socru acasa, ca tb maine sa mearga din nou sa-i schimbe ghipsul, maine tb sa fac pregatiri si acasa..vin finii la noi..doar o pereche . Ceilalti vin sambata la ziua lui Cristi Ce baiat mare am

Am stabilit si ce facem de revelion, ne-au invitat nasii copiilor la ei , va fi super, copii vor avea si ei cu cine sa se distreze, noi la fel. Ziceam cu sotul aseara ca le-am facut incalzirea copiilor pt revelion sa stea pana la 12 sa vada artificiile


va puuuup!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!

IRINUCA ai dreptate mami, la mine s-a adunat oboseala cu toate pregatirile de acasa + SERVICI si ieri in loc sa ma odihnesc a trebuit sa strang dupa fiecare de parca sunt servitoare! asta m-a scos din sarite, nu a fost de vina A ea saraca e asa cuminte., dar azi sunt relax merg cu colindatul pe la nasi pe la parinti, imi iau in serios meseria de musafir.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Craciun fericit tuturor, dragi mamici!!!


Yasmi, Mary va dau eu cate o palma virtuala!!! Ce aveti, fetelor??? Bucurati-va ca sinteti impreuna cu cei dragi, toti sanatosi, copiii-s voiosi si nazdravani, dar sinteti IMPREUNA!
Eu scriu de pe patul de spital; m-am internat in dimineata de Craciun dupa o noapte cu contractii groaznice si mari dureri de burta (care au inceput din dimineata de Ajun, dar am tot amanat sa merg la spital si cand am ajuns m-au internat direct, iminenta de avort...), stau la orizontala in pat 24h/zi, cu perfuzii non-stop cu tocolitice, doar la toaleta am voie sa merg, iar L plange acasa dupa mine de cand am plecat... Cam asa am petrecut noi Craciunul, L acasa cu socrela, eu in spital si sotul facand naveta intre casa si spital! Sper sa ma externez pana de Anul Nou si sa fiu acasa cu L, sa fie bb bine in burtica, sa dispara de tot contractiile si sa nu mai apara probleme!

Bucurati-va impreuna cu cei dragi de sarbatori si rugati-va de sanatate ca nimic nu e mai important, absolut nimic altceva!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

CRACIUN FERICIT!!! Si LA MULTI ANI PENTRU MAINE DE SF STEFAN!!!
Yvi imi pare tare rau ca ai aceste probleme..sper sa treci cu bine peste contractii si sa duci bebele la termen
sunt de acord cu ce ai scris mai sus. noi avem un deces in familie si asta zic suparare.....astea cu copii trec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Craciun fericit dragi mamici!
Imi pare rau ca unele dintre voi sunteti suparate,sper ca v- a trecut.Noi am petrecut frumos,am fost la sora vitrega si apoi seara acasa.
Acum Facem cozonaci,ca pe 24 nu i- au iesit mamei ,iar eu mor de pofta.
Yvy multa sanatate mami,sa stea bebe cuminte pana la termen.Doamne ajuta!
In seara asta mergem putin la un prieten ca eu maine muncesc.
Rares e bine sanatos,un nazdravan fara pereche si un mare iubaret.
Va pup dulce pe toate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
stati cu burtile-n sus? noi daaa...am zis ca nu mai mananc 2 zile de-acu' bine ca am alergat azi putin de mi-am mai aranjat mancarea-n burta

am petrecut asa frumos...am fost in vizite iar azi am avut si noi musafiri. a fost tare bine si frumos Anastasia s-a bucurat de bradut si cadouri, l-a vazut si pe mosu' cu sacu-n spate si striga dupa el 'mosha'

yvy multa sanatate si Doamne ajuta sa fie bine bebe, sa mergi acasa repede. ai grija de tine, mai putin efort si nervi

deea mie mi-ai scris pentru imunitatea bunicii? ca n-am cerut pentru bunica, pentru sot ca asa a zis doctorita ca cica are imunitatea putin scazuta, din analize

somleac nici eu nu prea sunt cu tratamentele astea pentru imunitate dar daca au iesit leucocitele si neutrofilele cam mici cica imunitatea este cam scazuta, nu stiu de a iesit asa, si sa ia echinaceea, zicea doctorita. ma gandeam poate este ceva mai bun.

cami ce de bunataturi ai facut si noi am facut multe, mai multe decat am zis raciturile au iesit un deliciu, de curacn le-am facut pana la urma.

strumphitza multumim mult de felicitare
dai cu palinca pe gat sa mearga mancarea mai bine. lasa ca pana pleci asa te obisnuiesti cu ea ca o sa-ti iei si acasa o sticla cica este foarte sanatoasa pe stomacul gol.

va pe toate, nu mai pot sta ca s-a trezit Anastasia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

copilasii vostrii se mai trezesc plangand? Anastasia se mai trezeste plangand de zici ca se sperie de ecva. de ce oare?

vad ca ati petrecut frumos toate

bb_yasmi vad ca si tu ai fost musafir i-a trecut buba lui Lucas? cum a reusit el sa-si sparga caputul...un de la noi.

somleac cum este Ilinca cu varicela? draguta de ea...

strumphitza cum esti cu piciorul? ca am vazut ca ti l-ai sucit. ce de mai patesti si tu...

alexina sanatate si voua sa va treaca raceala. asa-i cu naturistele, isi fac efectul mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mergem sa papam ceva usor. cred ca un iaurt cu avocado si cereale. Anastasia manaca si carnati daca-i dau si caren din friptura... numai astea ii plac. cozonac si prajitura nu mai zis, ar manca toata tava.

mary asa, relaxeaza-te, ce atata nervozeala

madutza ce fain ca stiti ce faceti de Revelion. noi inca nu stim sigur. dar nici nu ma agit, mi-ar place sa stam acasa toti 3, in pijamale, la un pahar de vin...

mandreeac cum de nu v-au iesit cozonacii? sa aveti spor sa va iasa tura asta de cozonaci
mama a facut niste cozonaci.... asa buniiiiii....mereu ii ies super buni

gata, nu mai stau. sa petreceti frumos in continuare.

Mergi la inceput