Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Deea condoleante, imi pare rau...

Roxy stau cuminte, sper numai sa nu fie cazul sa stau toata sarcina la pat ca atunci am dat de belea ca nu stiu ce ma fac, cum ma descurc cu L Maine imi face dr iar eco, sper sa fie bine bb, imi verifica si colul care sper sa se fi lungit si sa fie inchis si sper sa nu reapara contractiile daca opreste tratamentul intravenos

Macar am vorbit cu pitica pe webcam si mi-a mai trecut dorul, m-a vazut si ea si ma striga de zor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvy, off, ai grija de burtica. Cred ca s-au adunat toti nervii si probleme recente...stai cat tb in spital, nu zori sa mergi acasa daca nu-i totul in regula. Pitica are restul familiei langa ea, stiu ca-ti este greu si ca te gandesti numai la ea acum, dar sunt sigura ca va fi bine ingrijita si rasfatata , pana te intorci tu acasa. Astept sa ne dai maine vesti bune despre col . Cate sapt de sarcina ai tu?
Te pup si ma gandesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

La multi ani Stefanilor si Stefaniilor!!!


Va las cafelutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata


madutza_bra multumim de cafea

yvyana burtica sa fie bn

toate fetele si toti fluturasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi
eu acu' 10 min m am trezit.... nu am mai dormit pana la ora asta de cand eram gravi

va poop fetelor! si va multumesc ca existati!

yvy, sper sa ne aduci vesti bune!

deea condoleante!!

roxy ce sa mai spun...sa iti pove ca saptamana trecuta mi-a cazut pe scari de la etaj???atat de fara stare este!!norocul lui a fost....de fapt la inceput ghinion ca din cauza lor, a 2 perne ce voia sa le care de sus, s a impiedicat si rostogolit. spun noroc pt ca a picat tot pe ele...

acum juniorul este la buni de ieri....diseara am musafiri, multi,multi...cred ca isi iau gazdele mele revansa asa ca tre sa ma prega azi cu ceva, desi majoritatea au zis ca nu vor nimic, ca au stomacul incarcat iar fac o salata de fructe , ceva mai special, pusa in portocala si cu lichior sambuca. la dulciuri desfac un panetone cu crema de lamaie. si acu' ma gandesc si la ceva sarat....aveti ceva ideei?? ceva simplu (pe langa alune, biscuiti, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Multam de cafea Mada!
Yvy, daca stai cuminte o sa fie bb bine!
Deea condoleante!
Yasmy http://www.petitchef.ro/retete/biscuiti-sarati-din-frisca-galletas-saladas-de-nata-fid-611643 ies deliciosi...
LA MULTI ANI STEFAN SI STEFANIA!

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, am cumparate biscuiti sarati, alune, sticksuri, chipsuri :)) cred ca voi face pizza rulada si taiata melcisori....sau stii ceva mai simplu?? am in conge un aluat de placinta si unul de pizza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

LA MULTI ANI STEFAN SI STEFANIA!

va pup!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


la multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, e oki, nu am idei si sincer nu vreau sa mai aud de mancare...

laurica pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua!

Ieri nu am fost prezenta pentru ca am fost plecata la sora mea in oras, aproape toata ziua si am stat la povesti si am pus burta la cale cu multe bunataturi! face sora mea niste prajituri buneeeeee...oaauu stiam ca e o bucatareasa desavarsita dar de cand nu am mai trecut pe la ea pe la masa , uitasem ce mai gateste bun

Imi pare rau de cele care ati fost suparate sper ca v-a trecut odata cu noaptea

Azi si la noi e zi de stat cu burta-n sus dupa atatea zile de indopat ca pe gascani si mama si bunica... nu mai spun de sora mea, tot baga in noi ca-n spitalul de urgenta , si nu pre apoti refuza mancae asa buna si gustoasa ca la Moldova

Roxy, Mada sunt un pic mai bine cu genunchiul, parca nu ma mai doare asa tare, sper nici sa nu ma mai doara si sa intru in noul an fara nici o durere, desi a inceput sa ma doara spatele cand nu-i una, e alta...asa ca la varsta mea, sa nu uit ca ma babesc

Yvyana, sanatate si sa mergi acasa curand la pitica

Yasmi, spor la bucatareala si la musafereala, sa fii o gazdoaie buna, cum se mai spune prin Ardeal

Andreea, hai sa ne mai povestesti mai multe , ca ai fost cam scurt pe 2 sper ca au iesit buni cozonacii

Mary a trecut oboseala ieri cand ai fost musafir ? sper, ca doar nu ai mai avut decat de bagat sub nas, nu si de spalat farfurii nu mai pui poze cu pitica ? nu am mai vazut-o de prin vara

Miki, sper ca ati avut un super Craciun in familie si casa noua!

Somleac, ati fost iar cu colindul? ai dreptate ce spui de copilasii din ziua de azi, aceeasi impresie am avut-o si eu, vin la cersit nu la colindat cat sa faca bani de nu stiu ce jucarii sau mai stiu eu ce altceva...tata le-a spus la niste baietani ca nu au bani de tigari sau ce? ca erau inalt cat tata si cu mustati , macar de ar fi cantat ceva ca lumea, dar tot pe repede inainte cat sa isi ia banii si sa plece cum mai e Ilinca acum ?

laura, voi ce ati facut zilele astea? ati fost plecate pe undeva? ce i-a adus mosul dariei ?

Irinuca, si eu la fel as fi procedat ca tine daca eram in situatia ta sper ca iti incarci acum bateriile in astea 10 zile sa treci cu bine peste zilele de munca pe cand vei reincepe in ianuarie

Ailed cam rarut pe aici, ai fost plecata sau ai avut musafiri ?

Nu mai stiu cine si ce a scris, mi-a plecat neuronu` cu uratu`, a luat-o din timp , sa faca bani pentru noul an

Si acum la final pot sa ma plang si eu de maimutica mea ? nu mananca nimic in afara de iaurt, biscuiti, mamaliga, un pic de omleta a mancat aum vreo 2 zile.. ii mai fac si mai ia cateva linguri de avocado cu banana si iaurt, dar in rest nimic, intoarce capul cat colo, urla si tipa si da din pciioare cand incerc sa ii dau mancare, supa, bors, piure cu carne, branza cu smantana... mancaruri pe care le manca si acasa, aici nu vrea si nu vreaaa m-a exasperat nu alta!! doar nu o sa traiasca 2 sapt cu iaurt si biberoul de seara ?! nici nu mai suge sa spui ca e satula de tzata, nu ... suge 2-3 guri si apoi gata, ori o scuipa , ori o suge si ma musca si suzeteset si i-o scot eu dupa ce ajung inapoi acasa la Londra cred ca o intarc, pentru ca nu mai e interesata deloc... ea singura renunta de tot la ea... deci, atat i-a fost

Gata trancaneala, ma duc sa incerc sa o pun la nani ca se moftureste pe aici ea fiind invata sa iasa afara zilnic si sa zburde aici nu prea are cum pentru ca e zapada si frig, desi o soct cate un pic, dar mai mult sta in casa, si imi pune parul pe moatze

S-a incazit si e soare si se topeste zapada, cred ca pe jumatate deja e topita a fost frig si frumos cateva zile dupa ce am ajuns aici, dar de ieri s-a incalzit eu vreau firg si zapadaaaa multaaaa... off off... sper sa se mai raceasca asa cum zice tata ca a vazut la tv la vreme ca de vineri se mai raceste ca nu au farmec sarbatorile de iarna cu soare si 11 grade

O zi frumoasa si La multi ani Stefan de Nana si Stefyapost!




Mergi la inceput