Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

La Multi Ani! Sa ne fie copilasii sanatosi, boboceii si fratioarii si surioarele lor .
Gata cu leneveala, de maine toata lumea la munca haha. Eu daca sunt mai multe zile libere am sentimentul ca ajungem la faliment , doar consumam nu muncim.
Noi am fost la revelion cu P dar am fost pe aici prin vecini si oricum am mers numai de la 08,30 pana la 01,30 A dormit putin pe la ora 22 dar la 24 a tinut neaparat sa fie treaza ca sa ne spunem LMA . A adormit inapoi si acasa l-am adus intr-o patura si l-am transferat direct in patut, el a facut rev ul in pijamaluta . Fetele au vrut sa aiba un rev privat asa ca au ramas acasa si a venit verisoara lor in vizita. le-am facut pop corn si le-am pregatit mancare si a mai fost sotul de 2 ori sa vada ce fac.
Cum ati inceput noul an? Ce planuri si asteptari aveti de la 2013? Fetele noastre au spus ca le-ar place sa mergem la mare in Spania sau Italia , nu au gusturi rele, nu?
Mister P e un barbatel pe cinste. Cuminte foc. Asta noapte s-a trezit prima oara sa manance la ora 04,30, culcat de la ora 22 . E prima oara cand se intampla si nu imi fac vise ca asa va fi de acum in colo. In ceea ce priveste kk, sa stiti ca si el nu mai face zilnic. De ex a facut cand eram la revelion, dar a facut pentru 2 zile, a murdarit tot pe el si a mai facut astazi cand iar s-a intins pe spate> Cand face partzuri face din alea cu miros de mosneag , zici ca a umplut scutecul si cand colo nu e nimic.
Va dati seama ca deja au trecut 3-4 luni de cand au venit pe lume boboceii nostri? Incredibil ce repede trece timpul. Sa ne bucuram de ei zi de zi.
Andreea, da, Kytanutul nostru a ajuns la sotior
Olivia, ai dreptate,zona de bagaje nu e publica, dar cum ai zis si tu se poate ajuta de un carut de bagaje si pe bebe sa il puna eventual intr=un port bebe ca mainile sa ii fie libere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Irene, si eu mananc prune uscate, dar ca sa ma ajute pe mine :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

M-a innebunit Natalia azi cu refuzul sanului dar si a biberonului. Trebuie sa o culc mai flamanda si ii dau tzitzi cand e semi-adormita. Nu stiu ce ma fac cu ea, mie nu imi vine laptele daca folosesc pompa, trebuies stimulata , e ca masturbarea, vine mai greu, poate deloc . Sper sa isi revina ca na da peste cap rau...

Olivette - ce pastile ai luat ? Poate incerc si eu...

In legatura cu plecatul in cruaziera : sotul meu o sa lucreze toata perioada pana la ora 18:00, nu are liber decat 4 ore intr-o saptamana , asta e programul si nu poate face exceptie indiferent daca vine familia la tine. Nici nu poate fi vorba sa ma astepte la aeroport, eu trebuie sa ma descurg singura, inclusiv sa urc pe vapor, apoi sa-l caut la telefon sa-mi dea cheia de la usa iar el sa se intoarca la munca... asta e...
Cat priveste adaugarea unui pat intr-o camera cat o baie incapatoare este exclus. In primul rand din cauza de securitate, nu se accepta supra-aglomerarea persoanelor indiferent daca sunt copii (si asa Natalia este in plus, pt.ca in camera se accepta max.2 pers.). Numai daca vrea un coleg sa-l ia in acte pe Stefan dar in fapt sa stea copilul cu noi... nu stim cum sa facem...
Cat priveste mancarea, este bufet suedez atat la angajati cat si la pasageri unde eu am acces . Sunt fructe si iaurturi din belsug...
Problema cea mai importanta sunt actele, nu am procura pt.nici unul din copii, sper sa rezolve sotul cu capitanul vasului care are atributie si de notar (?). So, multe probleme de rezolvat...

V-am zis ce cruaziere sunt ? Aici e lista ...
http://www.cruisecheap.com/12-night-europe-cruise_carnival-legend_4-22-2013.html?CID=258101


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ramona, More Milk Plus se numesc, le-am comandat de aici: http://ro.motherlove.eu/
Le-am luat o saptamana si le-am oprit si vad ca se mentine productia. Daca cumva vad ca scade mai iau. Azi pitica n-a baut al doilea biberon. A supt la san si a adormit o ora si jumatate. S-a trezit la 6.30 si n-avea rost sa i-l mai dau atunci ca il primea oricum pe cel de seara la 9.30.

Carmen, n-au gusturi rele fetele tale! Si eu ma gandesc la concediu. Noi suntem calatori de fel si abia astept sa mergem si cu piticuta. Cred ca o sa mergem la greci. Eu sunt cu planurile . Sotul panicos cum e cu asta mica imi zice ca e prea mica sa plecam cu ea - vorbim de iunie cand va avea 9 luni. Pai daca atunci va fi mica, acum cum mai e? A mers ea cu avionul la mami in burtica, d-apoi sa nu mearga si asa? Ce, e dupa tati? Chiar citisem ca e mult mai usor de mers cu ei acum pana nu merg, ca apoi alergi dupa ei tot concediul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ramona, cand avea David un an, al meu a trebuit sa plece cu serviciul aproape 3 saptamani in Franta. Am zis ca e o ocazie sa mergem si noi (ne plateam diferenta pentru avion - restul, hotelul, era deja platit) si am mers. E drept ca al meu avea liber in weekend si puteam vizita si a fost bine asa, dar in timpul saptamanii pleca la 8 dimineata si se intorcea la 7 seara (cu tot cu transport), asa ca eram mai mult singurei.
Eu zic ca e o ocazie si sa profiti de ea. E intr-adevar cam aiurea ca nu poti pleca si cu Stefan,dar daca poti rezolva si asta fara prea multa bataie de cap (adica sa iti faci obligatii prea mari la colegii sotului tau), eu as merge pe ideea asta.
De mancare...noi oricum la David am inceput cu borcanele ca asa a zis dr. Ca ar fi sigur bio, spre deosebire de legumele pe care le gaseam eu la aprozar pe vremea aia. Si daca Natalia e ca David care a mancat mai ca lumea de-abia la un an, atunci chiar nu o sa ai probleme.

Olivia,e bine de stiut cu pastilutele astea noi. Chiar sunt curioasa ce ingrediente magice contin



Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Oana, am scris mai in urma ce contin: shinduf (samanta), schinel (frunze), fenicul (samanta) si urzica (frunze proaspete inainte de inflorire). Asa scrie pe prospect. Clar a crescut productia. Inainte daca nu-i dadeam bibe facea scandal mare la san. De dimineata a supt la 8 si acum, dupa 2 ore am vazut ca au inceput sa-mi curga sanii (de fapt unul, ca la mine tot timpul a curs doar unul). Suge la el de vreo 15 min cu ochii inchisi. Sa vedem daca se satura sau nu -de obicei primul bibe i-l dadeam dupa suptul asta, pe la 10-10.30. Ieri de exemplu i l-am dat la 12.30, ca la 10 s-a saturat cu san. Si ziceam: hai ca acum doarme! A dormit 6 minute! :))) Apoi a mai stat treaza 2 ore, ca deh, era odihnita dupa somn :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
ce fain ca vorbiti de concedii!!! si eu vreau la mare, bineinteles ca dani comenteaza, ca unde sa merg cu bebe asa mic..eu ma gandeam la sfarsitul lui august si-mi place bulgaria..de 2 ori a fost suuuperrr, a treia oara nu prea, dar am invatat lectia: trebuie mers de la 4* in sus ...nu e scump, departe, e curat, au tot felul de facilitati pentru copii ...mai am de convins..
oli ma bucur ca te-au ajutat pastilele...citisem ca ajuta si pastilele de schinduf..as lua si eu ceva ca nu stiu cat lapte mai am...david mananca la 3 ore aprox...a mancat la 6,30 apoi l-am tinut cu san pana la 11 cand a trebuit sa-i fac bibe ca plangea de foame si a mancat 120ml.. beau ceaiuri, dar pentru ca-i tot dau lp productia scade...nu stiu cum sa procedez, cred c-ar trebui sa-l tot pun la san...dar daca acolo nu-i mare lucru??
pupici la toate!

ps. pentru ca nu prea nominalizez nu-nseamna ca nu va citesc pe toate si nu va iubesc!

********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Salut mamici.
Oli,bine de stiut numele pastilelor.
Ma bucur ca Kytana e langa pingu mare si pingu mic.

Eu inca ma chinui cu Andrei cu kk.
Azi i-am bagat ceai de musetel si nimic.Si i-am dat si debridat,auzisem ca e bun....off,ma enerveaza maxim.Daca nu face pana maine,maine ma duc la dr.

Va pupacesc.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata suratili mele,

Ce mai faceti voi? Oli ma bucur pentru laptica

Eu am facut astazi niste briose cu zmeura, pufoase dar nu prea mi-au iesit dulci, na, asa e cand incerci o reteta noua

Ce sa va zic? Acum 2 nopti a dormit Luca in patut, toata noaptea, intrerupt evident, dar macar nu m-a rontait de tzitzi. Ba cu foenul, ba cu suzeta pe care a inceput sa o accepte, ba mangaiat pe caput. Ziua nu il mai las sa adoarma la san si il pun in patut cum da semne de oboseala. Atipeste acolo dar nu mai mult de 1h.
Azi noapte a refuzat sa doarma si dupa multiple treziri l-am luat la 05.30 cu mine in pat si l-am lasat sa rontaie pana la 09.15 cand ne-am trezit. Este ora cea mai tarzie (de Anglia) la care ne-am trezit pana acum
Oare s-o dezvata de rontait la tzitzi? Aveti ceva sfaturi despre cum sa ii usurez si lui tranzitia de langa mine in patut fara tzitzi a lui?

Pup toate fetiliii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Dragi surate,sunteti bine? Sau nu imi apare mie ca ati scris?

Aseara, de bine ce ma laudam ca a dormit in patut, fix dupa un somn de 25 de min s-a trezit si a inceput sa planga cumplit de tare, ne-am speriat si nu stiam ce are! Pana ne-am dumirit ca murea de cald. Ii dadusem o salopetica plusata si atat, dar probabil ca ceva il deranja. Cum l-am schimbat si l-am pus la san s-a linistit. Asa ca noaptea trecuta ne-am petrecut-o amandoi in patut in timp ce dl pinguin a dormit pe jos.

Haideti, la apel dragelor!

Mergi la inceput