Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Lali, drum bun!
Lexi lasa ca ne povestesti tu mai multe cand te intorci in DE. Acum profita din plin de familie, simte-te bine.

Va doresc tuturor un an nou prosper, plin de bucurii, impliniri si iubire.
Anul 2012 a fost un an minunat, in care ne-am cunoscut puisorii, in care ne-am implinit ca MAME si am devenit cele mai bogate femei din lume!
LA MULTI ANI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Fetelor, distractie placuta de revelion! Noi il culcam pe Vladut si plecam catre locatia unde avem rezervare, nu stiu daca am conexiune acolo la internet.

Un an 2013 plin de sanatate si bucurii pentru toti bulgarasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata , dau cafeaua,ceaiul si ce s-o mai nimeri pe langa
Noi am ajuns cu bine acasa ,Andrei a fost fcumintel pe drum, am avut seara si musafiri iar acum ultimele pregatiri sa intampinam nou an asa cumtrebuie...
Alina
Lexi-bucura-te de cei dragi ca ne povestesti tu dupa.
Fetelor,vreau sa va spun ca ma bucur enorm ca ne_am cunoscut, ca desi sutem fizic f departe aici reusim sa nefim alaturi ori de cate ori este nevoie,ma bucurica am reusit sa ne cunoastem noi si bulgarasii nostrii. Va iubesc pe toate,si va urez UN AN NOU PLIN DE SANATATE, BUCURII,REALIZARI SI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE.
Petrecere frumoasa la trecerea dintre ani. La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Fete dragi,

Ma bucur nespus ca v-am cunoscut si ca am petrecut impreuna anul 2012, alaturi de minunile noastre!

Sa va aduca noul an multa sanatate, impliniri pe toate planurile, multa iubire si fericire!! Iar bulgarasilor tot ce e mai bun pe lume, sa fie sanatosi si voiosi!!

La multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Dragi mamici,

Probabil ca indiferent unde va aflati, acasa, la restaurant, la munte sau in vizita la prieteni, pe majoritatea va gaseste trecerea in noul an imbracate frumos, aranjate, parfumate si intr-un decor deosebit.
Ei bine noi suntem acasa, eu in trening, oricat m-am straduit camera e din nou plina de jucariile lui Cristi si totul arata ca in orice alta zi din an. Daca n-ar fi Andra care a cautat pahare si tacamuri pe care nu le folosim toata ziua nici n-am fi pus masa, am fi mancat ca de obicei, nici macar toti deodata. Nu avem sampanie, doar un vin primit nici nu mai stiu de la cine.
Dar... contrar acestei stari de fapt e primul meu Revelion cu doi copii, ambii mult doriti si asteptati si sunt happy. In timp ce scriu fata cea mare ne cearta ca am baut vinul prea repede, ca nu e inca ora 12, iar cel mic nu vrea sa adoarma si abia il tine tata-sau in brate boscorodind scrierea mea de mesaje de an nou.
Sunt totusi multumita ca am facut un dus si ma prinde inceputul de an cu parul si hainele curate, chiar daca sunt in tinuta "de casa".

Un An Nou fericit va doresc tuturor, sa aveti tot ce trebuie pentru un Revelion reusit, plin de speranta si iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Bun gasit in 2013!!!Sa avem un an bun , cu sanatate ,iubire ,bucurii si bulgarasi sanatosi si norocosi!!!
La multi ani Gruia Matei - sa cresti mare ,sanatos si norocos!
La multi ani Robert Stefan (scuze pt intaziere)sa cresti mare sanatos si norocos!
Adc- si noi am stat acasa - primul Revelion petrecut in trei.Andrei si a urmat programul lui asa ca pe la 9 era in pat .nici nu s a sinchisit de zgomotul artificiilor si al petardelor.In rest program obisnuit la 8.30 ne a dat trezirea
la multi ani celor care isi serbeaza onomastica de sf.Vasile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani!

Lali, ce bine de voi, si Cristi a dormit cu toate pocnitorile de afara, insa doar pana cand m-am culcat eu, pe la vreo 2.30. Dupa care s-a fatzait si foit aproape continuu pana la 7, nu stiu ce a avut dar daca e adevarat ca asa va fi tot anul ma pot duce direct pe campii

In afara de prima postare care e a Alinei Anto, se pare ca doar timisorence am scris pe ultima pagina. Incep sa fiu invidioasa pe fb din cauza ca nu se mai scrie aici, nici macar de Revelion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Amelia, si mie imi e dor de vremurile cand deschideam dc si aveam pagini de recuperat daca nu intram cateva zile...acum suntem tot mai putine care scriem aici. Acum un an nu conteneau majoretele sa apara...
Chiar, nu era o zi in care sa scriem doar pe dc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Bine v-am gasit in noul an! Sa fie unul prosper, cu sanatate, liniste si veselie in casele si familiile noastre!

La multi ani Gruia!!

Asa cum scriam si pe Fb, sfarsitul anului ne-a adus multa tristete in familia din partea sotului :( Ieri dimineata bunica lui Theo a incetat din viata si coincidenta mai mare si mai dureroasa a fost ca ieri aniversau 62 ani de casnicie. O pierdere mare pt sotul meu, intrucat a fost crescut de catre bunici :(

Asa cum ziceati, si mie imi e dor de diminetile cand deschideam DC-ul si ba mai rasarea vreun bulgaras, ba se mai antrenau majorete pt vreo graviduta. Imi amintesc perfect de nasterea lui Sven, a gemenasilor si a celorlalti craciunisti , apoi au venit revelionistii Robert si Gruia, intarziatul Mishu, Maria Gianinei care s-a nascut in direct prin bunavointa taticului, de fapt, imi amintesc de toti, chiar si de Vladut care s-a nascut in ziua in care ne-au lasat pe noi acasa, 29 feb si pe atunci nu aveam acces la net.. Sa fie cu totii sanatosi, sa creasca putintel ca sa ne mai dea cate un moment de respiro si sunt sigura ca ne regasim aici.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

La multi ani mamicilor si bebelusilor! Imi cer scuze, n-am intrat de mult prea mult timp. La inceput mi-a fost tare greu, Ilinca mea n-a facut mult timp lucruri pe care bebeii de varsta ei le faceau deja; apoi au fost si controalele, kinetoterapia, Georgi si Ionut cu scoala.... Acum la un an Ilinca are in jur de 6,5 kg (tot slabuta pentru varsta ei), merge sprijinindu-se de mobila, vorbeste, canta, aplauda, e topita dupa fratiorul si surioara ei si ei dupa ea . Este un copil fericit. Are inca episoade in care se strange ca la colici si geme de durere, speram sa fie doar gazele cele care o deranjeaza. Mai avem acum, la inceput de an cateva ecografii de facut si controlul oftalmologic si speram sa ne linistim, sa putem spune cu sufletul deschis "e bine".La multi ani!!! La multi ani fiecarei mamici si fiecarui bebelus! Va doresc un an minunat plin de bucurii si dragoste, cu bebelusi sanatosi, cuminti si fericiti!

Mergi la inceput