Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:


Buna seara de la Is!
Dari, Raluca multumesc! Am 31 de ani, wow parca nu sunt ai mei :-)
La multi ani bulgarasi Flavia, Radu, Natalia, Matei sa fiti santaosi si norocosi!
Noi am fost la Bc dar cea mica nu doarme bine in vizite plange prin somn si este agitata si nu stiam cu sa plec mai repede.

A trecut un an pentru bulgarasi, de acum este si mai greu dar si frumos!
Lady putere mamico, te cred ca esti demoralizata dar poate va fi ok financiar si compenseaza putin plecatea de langa copilasi.

Am facut brad natural, trage de el si imi face ace, globuri dar e inca in picioare. Cadouri nu i-am luat ca stiam ca va primi asa ca doar Sara a benficiat anul asta. A primit bebe tot felul de jucarii cu sunete si butoane dar papusa surorii esye cea mai de pret spre disperarea ei si a mea ca se ciocnesc.
Noi ne-am luat tableta si pentru noi dar ca sa mai dam si fetelor sa stea linistete cand mai vb ca sunt mare amatoare de butoane si laptopul primeste palme de la Adela aiurea. Sper sa fie rezistenta.

Va pup si va doresc sarbatori cu pace si liniste sufleteasca!
Sper sa intru mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Bulinutza, deci incepeti tratament cu antibiotic? Sanatate! Si drum bun, sa petreceti frumos!Nu mai stiu exact unde plecati, dar ramaneti in tara, nu?

Dr Anca, uite inca o asemanare intre noi: avem aceeasi varsta, doar ca eu ii implinesc pe 12 ian.
Sa stapaniti sanatosi tableta. Si pe noi ne "ajuta" cateodata, dar eu i-o dau cu portia, pt ca nu vreau sa creez dependenta de acum..

Fetelor, Filip al meu merge singur deja de mai bine de o luna jumate, dar acum ma sperie ca nu mai sta deloc, e in viteza a 3-a mereu.. Si uneori ia niste cazaturi.. Daca la Sara nu am experimentat asa ceva niciodata (pt ca ea nu avea voie sa se loveasca la nas, asa ca nu a cazut rau niciodata..), acum cu Filip mor si renasc de cel putin 20 de ori pe zi. Cascador il fac. Cred ca la el se exercita si o altfel de forta gravitationala, fiind asa inalt si slab

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Citat:
Cred ca la el se exercita si o altfel de forta gravitationala, fiind asa inalt si slab

deci eu trebuie sa ma bucur ca e Ariana micuta de inaltime?
bulinutz si fetele ale caror copii iau imediat virusei - mi-a recomandat pediatra o cura de 2 luni cu Imunice, siropel natural pentru intarirea imunitatii. eu nu i-am dat, deoarece nu am avut mari probleme, insa il recomand ca sa aveti o perioada de respiro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

am uitat sa spun ca dau eu cafeaua (ciocolata calda in cazul meu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

dr_anca - cum mai mananca adela? ca ariana mananca putina mancare si tzitzi. nu am tinut niciodata evidenta la cat si cum mananca deoarece a crescut bine in greutate, insa se apropie de 1 anisor si mancarea este mai mult o joaca pentru ea. cand ar trebui sa-mi fac griji?
lexi - cam rarut pe aici. s-a intamplat ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Bulinutza, multa sanatate lui Filip!! sa scapati de 'balaur' cat mai repede!

Raluca, daca ia bebelina bine in greutate nu cred ca trebuie sa iti faci griji. Are vreme sa manance .

Anca, si Vladut e fascinat de brad...face ce face si e langa el (tarandu-se pe coate...nu se grabeste el sa merga inca ) si trage de crengute sau de globuri.

Bravo Filip de Alina . Alina, asa era si Emma, mergea cu o singura viteza: foarte tare. In schimb Vladut e foarte precaut si incet, abia se ridica si nu indrazneste sa faca un pas daca nu are sprijin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetelor noi astazi am avut prima serbare!!!
Alice multumim
Alina_anto si Bulinutza va astept cu drag oricand aveti timp si chef.

Eu urez de acum La multi ani, sanatate si multe bucurii in viata lui Robert-Stefan de mami ica7. Plecam la munte si nu stiu cat timp o sa mai am si pt net.

Va urez si voua, tuturor, sanatate, intelegere, putere de munca, rabdare si intelepciune ca sa treceti cu usurinta peste toate cele bune si cele rele din Noul An!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Buna dimineata,


poftiti la cafea!

Bulinuta, sanatate multa lui Filip si sa scapati de carcalacul ala.

Raluca, eu am vrut sa-i dau ceva de imunitate si mai multi medici imi ziceau ca inainte de un an nu are sens sa-i dau ceva, ca imunitatea si-o face din racelile astea, probabil ca o sa-i fac vaccinul pneumococic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani spunem si noi(chiar si cu intarziere) sarbatoritilor de sf.Stefan- sa cresteti mari ,sanatosi si norocosi.
Alina-felicitari pt micul plimbaret,
Filip-sate scapi de "carcalac" sa va linistiti si tu si mami
Miha- petrecere frumoasa la munte.
Suziq-petrecere frumoasa de rev.Vladut sigur o sa se simta bine cu bunicii.
Noi ne pregatim de intoarcere, a fost super bine si frumos la bunici;Andrei un rasfatat ,a primit o gramada de jucarii.A inceput sa mearga f bine tinut de manuta,f repede s-a acomodat si cu bunicii si cu sora mea(poate si unde-i vede des si pe skype).
Ma duc sa fac ultimele pregatiri pt drum.
Pup bulgarasii si mamicile lor frumoase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani cu intarziere tuturor sarbatoritlor de zilele astea, bulgarasi si mamici!
Nu am reusit sa mai intru pe-aici de cand am ajuns la Bucuresti ca e laptopul ocupat de sot si de nepotul meu. Intru pe fb de pe tel, dar aici nu pea mai apuc.
Jo s-a acomodat destul de greu cu noul mediu, a durat vreo 4 zile pana sa-si revina cu somnul, masa si sa se lase luata in brate si de altcineva.
Va doresc tuturor Sarbatori fericite si linistite si un An Nou mai bun!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput