Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

‘neata
MAY condoleante ...
Eu nu am chef de stat la munca. Nici azi si nici maine. Ce ma fac??? Poate se indura seful de noi fetele si ne trimite acasa mai devreme, mai ales. a e un frig cumplit in birouri. Nimic nu mai face fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata fetelor!

Eu sunt la munca... nu am niciu un chef

Anca, te inteleg cu supararea... si eu lucrez in 27. 28 si cred ca si in 31 in fine asta este... Ma bucur ca nu ati uitat, vorbim

May, condoleante
Ce frumos ca are o prietena cu care se joaca! Noi avem dar prieteni mai mari... e bine si asa dar mi-ar placea sa aiba Danny si prieteni de varsta lui cu care sa se vada des


Azi facem si noi bradul! Abia astept

Va pup si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor. Se vede ca am intrat in CO ca nu mai am timp sa intru sa beau cafeaua cu voi la prima ora. De cand m-am trezit fac curat, mancare, spal rufe.........

May, condoleante pentru bunica, ce frumos ca a trait atatia ani si ati avut-o rpintre voi.

Anca, e bine ca piciul doarme si cu tatal lui. Al meu nu e in stare sa-l culce niciodata, mereu eu sunt cea care-i face baie seara, il culca, doarme noaptea cu el... si uite asa ajung sa dorm pe mine.
Diseara merg la petrecere de Craciun a departamentului nostru la un restaurant in zona si abia astept sa ma mai destind, sa vezi ce o sa mai dansez sa-mi scot parlealea dupa atatea zile de munca

Astazi a facut numai nazdravanii: a scos apa din WC cu ibricul meu de cafea cat timp faceam eu mancare, a imprastiat toate cerealele mamei mele ca sa manance stafidele dintre ele .Devine din ce in ce mai nebunatic, e greu sa-i faci fata mai ales ca e si tare alintat si vrea sa faca numai ce vrea el, dar de daca creste cu bunicii si-l alinta mereu.... asta e riscul.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

RALUCA ce funny sa scoata apa din wc cu ibricul de cafea :)))))))))))
Eu un general tin lumina inchiza la baie si nu am nici geam. Asa ca nu are acces la wc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, buna

May, condoleante

Dbuny, tare faza cu lali

Raluca, ce-i trece prin minte....

Eu nu o las la baie ca se duce si ia sticlele cu detergenti si le pune in gura...cica bea apa.Mi-e frica sa nu le desfaca si chiar sa inghita.

Raluca distractie placuta


Noi facem bradutul la tara... o sa stam pana la revelion.
De Craciun o sa-i iau Anastasiei o papusica mai mica ( are 3 mari primite si nici nu poate sa se joace cu ele...sunt mai mari decat ea).


Kora, cum se simte Ianis?


Oare Nanna a uitat de noi?!!!!! S-a suparat?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel daca ar fi sa ne luam dupa frecventa postarilor multe fete ar trebui sa fie suparate pe noi.Asta e...........mergem in continuare noi.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ziua buna!
Fetelor sunteti prinse cu curatenia si cumparaturile pentru sarbatori? Liniste mare pe aici.
Astept si eu sa ma duc acasa sa ma apuc de treaba... Nici curatenie facuta, nici papa nici cumparaturi, nici ...nimic...
Imi pun toata baza in sot ca o scoatem la capat Inca nu am luat nimic de Mos copilului...Tot sarcina sotului e. Eu nu mai stiu decat servici-casa. Mai ales de cand cu Roseola nici la Carrf. nu am putut ajunge.
Ce le-ati luat strugurasilor de Mos? Poate ma inspir. Oricum eu o sa iau ceva simbolic, pe fuga. Ma revansez alta data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna buna

Camady, Klau

Fetelor va urez de pe acum Craciun Fericit si Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi.
Eu plec la tara si vin de revelion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!

Iannis e mai bine. Nu a mai facut febra, a inceput sa manance un pic mai bine (mancare de regim), nu ciugulit ca pana acum.
Am venit la ai mei si am reintregit familia Au fost asa draguti cand s-au vazut baietii Dimitris dormea dar s-a trezit cand am ajuns noi si cand l-a vazut pe fra-su i s-a latit fatsa a zambet si a si intins manutele spre el
Si cum cineva se gandeste ca m-as plictisi sau as dormi prea mult, Dimitris este muciulos. Asa ca o sa am iar o noapte alba...

In alta ordine de idei, Dimitris a facut progrese multe. Repeta cam tot ce spunem noi 'pa'do' (pardon!), 'ma-maa' (mama-mama!) , cand mananca mar si-l intrebi ce mananci zice 'ma' " (se aude si un r mai surd asa), cand face pipi ne arata tragandu-se de scutecel sa-l schimbam Interactionam din ce in ce mai mult Si umbla peste tot, a tb mama sa mute tot ce e taios, periculos, din sertarele de jos sa nu ajunga la ele, scoate hainele din dulap si le muta prin casa, ia matura si farasul sa faca si el curat iar cand se supara ridica mana sa ne pocneasca, iar daca il tinem de maini vrea sa ne loveasca cu capul

Lena, ai dat tu link-uri catre niste carti - in capitolul 2, ti-ai cumparat vreuna din carti? Cum sunt?
Mi s-au parut interesante, insa cu boala lui Iannis nu am reusit sa ma mai ocup de comanda.

Fetelor, ma retrag momentan. Sper sa intru mai des

Multa sanatate strugurasilor si mamicilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara fetelor!

Eu as mai sta printre voi dar nu am net,nu stiu inca din ce cauza. Nu am de ieri,si tot imprumut de la vecini, dar imi cade des. Am sunat la rds dar cica la ei arata ca merge....


Va pup pana nu cade iar!


Mergi la inceput