Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare mamici dragi!
Remember me?
Am avut o perioada f aglomerata si cu un eveniment f nefericit. V.am mai citit cand si cand, pe apucate.
De cand nu am mai scris am facut vaccinul, ffff ok, fara reactii, am progresat f mult cu mersul si vorbitul - se catara peste tot, alearga, merge pe varfuri cand primeste ceva si e incantata, sare, e tot timpul in miscare. Vorbeste tot timpul pe limba ei combinat cu tot mimulte cuvinte cu sens. Imita toate animalele, doar oaia face " oaie, oaie" Este innebunita dupa sora ei, merge dupa ea peste tot prin casa, lasa totul pt a se tine dupa Indra si la dush sta cu ea in baie . Am fost ieri la dr la "revizie" si este ok cu greutatea si inaltimea - are vreo 300 gr sub greutate, dar e ok. Mananca bine, tot ce ii dau si este f rezistenta, nu am avut niciun episod de raceala cu ea desi Indra ii sufla, stranuta si tuseste drept in nas.
Din pacate lainceputul lunii noiembrie a murit bunica mea, ea m.a crescut, eram viata ei si ea era sufletul meu....inca nu imi pot reveni,nu pot dormi noaptea, cand atipesco visez si nu mai pot adormi,imi este groaznic de greu...
Eu am concediu cateva zile, vrem sa plecam maine la munte pana dupa Craciun, abia astept insa parca imi este si teama putin cu Inez dupa noi care nu are deloc stare si e f obositoare...
Imi pare rau sa vad copilasi bolnaviori, Kora in special la tine ma gandesc!
Michella, Lali, Rachel, May, Mikka mi.e tare dor si de voi!
Camady - esti vocea mea- de cele mi multe ori cand ti.ai spus parerea a fost exact ceea ce gandeam si eu si as fi vrut sa spun . Ma bucur si pt escapadele tale romentice cu sotul, felicitari si itiurmez exemplul
Voi intra mai des de acum, va imbratisez pe toate cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

Cafea vreti?

Nanna,si mie imi e tare dor de tine ! Imi pare rau de pierderea ta,Dumnezeu sa o aiba in paza acolo sus !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Lali - perfecta cafeaua acum! Multumesc si te pup. Pe tine si pe ai tai frumosi copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat am vazut pozele cu tine si Rzvanel pe FB! Mi se pare ca nu prea s.a schimbat de cand l.am vazut!Ma bucur sa va vad zambind!
Sei - minunate caciulite mai faci! Ce frumos ca ti.ai descoperit aceasta pasiune!
Anca - mabucur mult pt bebe2! Abia astept sa ne spuidaca va fifetita sau baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat am vazut pozele cu tine si Rzvanel pe FB! Mi se pare ca nu prea s.a schimbat de cand l.am vazut!Ma bucur sa va vad zambind!
Sei - minunate caciulite mai faci! Ce frumos ca ti.ai descoperit aceasta pasiune!
Anca - mabucur mult pt bebe2! Abia astept sa ne spuidaca va fifetita sau baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LALI sigur ca vrem cafea
RACH craciun fericit si linistit!
KORA bine ce sunteti cu totii de sarbatori. Recuperare usoara si sanatate copiilor
NANNA condoleante. E trist cand cei dragi ne parasesc...
Eu nu am chef denimic. Curatenie, papa, nimic. Am visat urat si m-am trezit cu susul in jos... Poate ma “activez“ pana diseara.
Va pup si va doresc un. weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

P.S. sa ma “activez“ cu un vin fiert cu scortisoara?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Kora ma bucur ca sunteti mai bine.
Racheel iti urez si eu Craciun fericit.
Lali repara repede internetul.
Nanna ma bucur ca ai revenit.Dupa cum am mai spus si eu mi-am pierdut bunica pe 30 septembrie, asa ca te inteleg.Era sufletul meu......m-a crecut pana cand treceam clasa a VI a.Acum e ingerul meu de sus din ceruri.
Va imbratisez pe toate cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Va multumesc pentru cuvintele frumoase!
Camady - cand ai veniti prinBucuresti da un semn, poate ne vedem la o cafea, chiar si pefuga!
Eu mi.am luat cadou de Craciun un set de oale de la Dellimano ( mare bucatareasa ce sunt!!! ) de care sunt f incantata, aviz amatoarelor
Lui Inez i.am luat o bucatarioara ( m.am inspirat de la Sei) si e incantata de ea.
Toti ai mei dorm de vreo 3 ore, eu am tocit telecomanda, trebuia sa mergem la cumparaturi ca nu mai avem nimic de mancare, cred ca facem foamea azi...
Ce gatiti de sarbatori? Imiamintesc ca anul trecut Sei a facut multe feluri de mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Klau - eu asa as face!

Mergi la inceput