Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Scuze Veve, am inteles aiurea......pup burtica vesela.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Nu-i problema, stai linistita. Acum burtica e fericita pt ca a papat papanasi cu dulceata si smantana.

26+ cu Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Tocmai m-am intors de la cinema. Am vazut The Hobbit. Probabil e ultimul film vazut la cinema cu bebe in burtica, ca nu sunt asa mare cinefila in sensul ca nu merg des la film in oras.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Si eu am fost tot aseara la Hobbit si mi s-au parut trei ore pierdute aiurea. M-a durut spatele ingrozitor, am tot atipit si filmul tot nu se termina. S#259;racul sot ar fi plecat daca vroiam eu dar a asteptat filmul asta de prea mult timp si nu m-a lasat inima sa-i iau bucuria. Drept urmare acum trebuie sa mearga si el cu mine la Anna Karenina.

26+ cu Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Apropos de Anna Karenina... Noi ne-am decis la nume pt fetita.
O vom numi Anna Karina.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Hello burtici

Si Rares e micut...avea 500 gr la 22 sapt si 2 zile , echografic era insa cu 2 sapt mai mare. E mult mai miscacios....mai tot timpul, se trezeste cand suna ceasul.

Emilia, exista elimination communication, se poate practica inca de la nastere...eu stiam cand facea D caca si mergeam cu ea la 3-4 luni la baie...asa nu mai murdaream scutecul. Si pentru ca mergea treaba la 7 luni, D facea caca la olita. Acum eu nu m-am ocupat foarte serios cu asta....dar am salvat multi pampersi si la 1 an si jum facea si pipi la olita. Apoi am incercat si scutecele refolosibile cu care sper sa am un succes mai mare acum daca o luam de la inceput.

Anemie am avut si la sarcina cu D,scazuse hemoglobina sub limita la 16 sapt. Am intrat in cezariana cu 12 si a doua zi aveam 7. Acum a scazut la de 8 sapt si iau tot'hema si pana acum sunt tot sub limita.
Insa fierul seric este in limite. Vedem ce zice doctorita joi la control.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu Rares 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Si cum functioneaza elimination communication?

24+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burtici! Revin si eu dupa o lunga absenta, dar sunt foarte fericita ca s-a terminat cu praful in casa, cu reparatia. Mai am doar lucruri de aranjat.Ne-a fost dor de voi.
Suntem bine, sanatosi. Azi intram in 26 de saptamani. Saptamana trecuta am vazut-o pe bebelusa este de fapt o bebelusoaica avea un 1 kg si se fataia de numa . Este deja pe pozitie de atac, adica cu capul intors. Harnicuta fata, oricum n-ai ce zice, la ce smotru baga maica-sa .


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Vad ca se vorbea de soacre. Eu am o soacra foarte buna si saritoare. Acuma fiecare are defectele lui, dar e ok. Intotdeauna ma ajuta si imi face curat cand vine la noi, sau pune pe iarna.Plus imi place ca nu comenteaza, eventual sa-l ia pe a meu la rost. Pacat ca sta departe, ca m-ar fi ajutat cu copiii. Sincer la treburile casei ma ajuta mai mult ca mama, ei da tot o iubesc mai mult pe mama.Mama are alte talente, ea nu e genu de casa, dar in viata este foarte descurcareata nu este problema sa nu o rezolve.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
26 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Despre olita, fetele as zice sa nu le luati asa in ras pe soacre, mame etc. Eu am pus-o pe Miriam la olita la exact 6 luni si da e adevarat ca nu au format conrolul asupra sfincterelor, insa de fapt este vorba de pregatirea psihologica, de a invata copilul ca trebuie sa stea la olita, plus ca la un moment dat va incepe chiar sa si faca la olita. Miriam a inceput in a treia zi sa faca la olita,nu m-am asteptat.
Si cum zicea Rossane este foarte fain dupa aceea ca faci economie la pampersi( si plus ca nu mai poluezi cu atatia pampersi-ecologista din mine)si nu ai de curatat caca de pe fundulet, asta mi se pare cel mai ok lucru. Miriam cam de pe la 8 luni jumate nu a mai facut caca in pampers decat ocazional sau cand avea diaree de la dintisori. Si in vara a avut o saptamana cu diaree si atunci se scula din somn draga de ea ca sa stea la oala, sa faca. Cred ca nici ei nu-i placea cu fundicu in caca.
La cresa nu a avut nici o problema cu olita, pe cand altii plangeau ca nu vreau la olita la peste un an jumatate. Stiu doua mamici care regretau ca nu au inceput mai devreme sa-i puna la olita.
Ideea e ca nu stai cu biciu pe copil :acuma sa faci ca daca nu vezi tu , important e sa fie totul distractiv, ca un joc si daca nu face nimik, tot sa fie incurajat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
26 saptamani+

Mergi la inceput