Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Dragi Bubu,

Acum m-am adunat dupa drumuri.
Am fost si la dr U.
Tratamentul pt anemie dat de dr. meu este: Captafer si Tot'Hema(solutie orala).
Continui cu Elevit si restul tratamentului.
MgB6 iau 3 pe zi. Dr. Iosup mi-a recomandat 4 pe zi dar am considerat ca e prea mult.
Dr. U si dr. meu au fost de acord. Mi s-a spus ca 1 pe zi "e de pofta".
La Fundeni mi-a refacut toate analizele, au confirmat si ei anemia, mi s-a recomandat suc de sfecla. O sa mananc salata de sfecla nu stiu cat o sa pot bea....
Ii multumesc lui Dumnezeu ca am descoperit acum si se poate trata.
Eu am luat-o un pic in gluma dar am fost urecheata de dr. Nu ca ar fi ceva din vina mea ci pt ca este o problema serioasa. Cica eu am suficient fier in corp dar consumul este prea mare....totusi suntem trei calare pe un amarat de sistem vascular
Gata, m-am racorit.

Din ianuarie o sa fac numai clexane 0,6.

Va multumesc pentru incurajari si gandurile bune, inseamna enorm pt mine



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Si la mine burtica la 22 sapt era mult mai mica decat e azi la 23 sapt si 3 zile. A avut un boom in ultimele zile.
Am mai pus poze: una de cand am facut bradul (adica marti) si inca una de acum 5 minute.
Alexa, sa ai grija de tine si de bebei, e f bine ca ai tratament ca anemia netratata e treaba serioasa.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna seara, burtici!
As dori si eu parola si instructiuni pt a vedea pozele. Multumesc!

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

1. Mergi la adresa http://picasaweb.google.com
2. Faci click pe scrisul "go to Picasa Web Albums" din partea dreapta a ecranului.
3. Introduci adresa de e-mail deschisa pentru contul Picassa (buburuzedragalase@yahoo.com) si parola (pe care ti-o trimit pe PM daca iti activezi mesageria privata intrand la Profil Personal).


23+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Multumesc frumos! Cred ca am reusit sa activez mesageria privata.

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Mara, prezent!! eu de vinerea viitoare stau acasa si sigur la la spor la scris am, voi termina un capitol in fiecare zi.
saptamana asta am ajuns si pe la spital, mi s-a facut rau, m-a luat cu cald si stare de lesin cand eram la volan, asa ca am dat fuga la spital si m-am pricopsit cu o lista lungaaa de pastile si analize, evident ca nu m-am apucat inca sa le iau.
bebelina e deja cu capul in jos, mult prea jos, direct in operatia lui fra-su, iar asta nu-i chiar bine, cica in trim III ar da contractii si s-ar putea sa fie nevoie sa iau pastile sau sa stau la pat. inca mai sper sa se ridice din vagauna.
eu nu-mi fac griji de greutatea marmotei si a mea avea 445 gr la 22 saptamani si 4 zile, este in grafic. asa avea si tudor. bine, nici eu si nici sotul meu nu avem 2 m si 100 kg. eu am 167 m si 57 de kg, iar dan 180 si 74 kg, deci nici copiii nu au cu cine sa semene la 4 kg si 55 cm. eu m-as bucura sa aiba tot 2800 kg si 48 cm, arata a bebelusi mici si haiosi.
placenta mea are grad 2 de maturitate si asta ma cam strezeaza, insa si eu fumez un pachet pe saptamana. dar pana una alta am luat 11 kg
am inceput sa ma relaxez si deja fac un post de o pagina .

aura , mami lui Tudor 09.09.2010 siIoana 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna de dimineata, fetelor! Eu deja sunt la lapte cu cacao matinal pt ca m-am trezit cu o durere crunta de spate si bebe nastrusnic si flamand.
Multumesc pt parola! Sunteti toate burticile f simpatice.
Emilia īmi place mult caruciorul. Si eu mi-as fi dorit unul verde pt Bocanila insa am fost la Babyexpo si m-am indragostit de unul de la Inglesina care avea si o oferta in timpul targului si so#539;ul meu m- a convins sa renunt la fixul cu culoarea. Drept urmare e bleumarin, desi verde e culoarea mea preferata si am anuntat to#539;i prietenii si nasii dac#259; vor sa ne ia ceva pt bebe sa fie neaparat verde. Cred ca sunt nebuna!
Promit ca fac si eu poze cu burtica (deocamdata nu am decāt una amarata si neclara).

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Tusferi, Cosminush felicitari pt bebeii in forma si sanatosi.

Mara stiu ca este usor de zis sa stai linistita dar daca o iei logic pe firul povestii nu ai de ce sa-ti faci griji. Bebeul tau este bine, altfel nu te lasa medicul asa. Intreba-l cum sunt arterele uterine, artera ombilicala.......ce sa fac, sunt mutanta cu acte in regula asa ca primul meu gand acolo se indreapta.
O sa vezi ca recupereaza.
Pana la urma suntem unici din burtica, fiecare are ritmul lui.
Daca nu ne incadram intr-o statistica asta nu inseamna ca e ceva in neregula cu noi.

Veve fii mandra cu burtica ta, sa nu mai zici ca este mica si amarata.
Este minunea ta si atat

Emi, soacra ta este un "deliciu".
O sa ma viziteze si a mea zilele astea...cine stie cu ce idei mai vine.
Sa puna mana sa ma ajute la o mancare nu se baga. Ii place doar sa dea ordine.
Sa vedeti flocaiala ce-si ia

Va pup dulce fara exceptie si wk calduros

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Alexa, stiu exact ce vrei sa spui, nici a mea nu face nimic cand e la mine dar la sfaturi nesolicitate e prima.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Tudoralexa, poza cu burtica e mic#259; si amarata, pt ca burtica e chiar maricica si f activa !

25+ cu

Mergi la inceput