Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, uau! ce frumos e la voi! Nu mi-o imprumuti pe Tora? Am si eu o casa de decorat si sunt un "talent" inascut ... mai bine astept pe altii sa o faca. oricum, miroase a carnati afumati pana la mine, ai facut treaba buna .


Kari, multumi pt zapada, stiam noi ca putem sa ne bazam pe generozitatea voastra . Pfai.. ce patanie, bine ca s-a terminat totul cu bine. Si bravo pt asa adolescenti responsabili pana la urma. Cam usturatoare suma de platit reparatii. Nu se poate rezolva prin asigurare?

buflea, superbi copiii tai! Rochita verde e de revista!


Pe fii'mea am exras-o dintr-un troian unde isi pierduse o cizma, asa ca era uda toata la picioare. Rares a mai ramas afara si cum a vazut-o cocotata pe geam, a luat-o la tinta. Zapada de pe fereastra e de la bulgarii aruncati de el, nu a nins chiar asa Din fericire la noi nu prea a batut vantul, dar parintii mei, undeva in Botosani, sunt inzapeziti de o saptamana (drumurile cu zapada de 50-80 cm) din cauza viscolului.


Vineri a fost serbarea pe scoala si Bianca a dansat cu colegele ei. Nu am reusit sa fac poze ca lumea, asa ca am dat aparatul pe filmare. incerc sa urc filmuletul undeva sa vi-l arat. Nu e de calitate, nu se vad foarte bine fetele, dar pe mine una m-a surprins reactia salii. Erau cu siguranta peste 200 de persoane (copii si parinti) in sala si dupa 7-8 colinde si cantecele de alea lalaite , au intrat fetitele in forta cu muzica antrenanta si dans vioi, au rupt monotonia si reactia spectatorilor a fost 'uau!'. Am inrtebat-o pe Bianca daca a avut emotii (eu cred a lesinam de 3 ori in locul ei) si a zis ca nu, deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, exact cum spui: bine ca nu a fost ceva mai grav.
Doamneeeee....copiii astia nu duc lipsa de imaginatie
Va astept cu drag la colindat...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cam usturatoare suma ce-i drept, dar manopera unui accident aici este mai scumpa decat o masina noua. cam asa ceva... acum doi ani masina noastra a fost lovita cand se afla in parcare pe strada, iar firma de esigurarea a evaluat ca reparatia ar fi costat peste opt mii de euro. avea puntea din fata indoita, partea din spate acordeon iar rotile indoite. asa ca politia a declarat ca masina nu mai poate fi recuperata si asigurarea ne-a platit doar pretul pe care l-am dat noi la cumpararea ei, aproape sase mii euro.


parintii acelui copil au propria lor firma cu 400 si ceva de angajati, deci bani au. ce-i mai dureros ca nu prea le pasa de baiat, l-au lasat sa se duca singur la politie si i-au spus ca sa se descurce singur, ca singur a intrat in rahat. si e un copil tare bun, are calitati bune, sper din suflet sa ramana asa si sa aibe pe cineva ca model de urmat.
maine dam si noi cu subsemnatul la politie, sper sa fie bine si sa nu avem probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

filmuletul: http://www.youtube.com/watch?v=4ID3D5Maygo&feature=youtu.be



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor, Ruf!
cum stati cu moralul in ziua asta de luni?

Kari, giiiz!!! ce aventuri pe copiii astia. io zic ca uite, is buni, au facut ei o minune... dar le pare rau. sper din suflet sa gasiti cea mai buna varianta

Bufleo, tare frumos la concertul de colinde! imi pare vine ca domnul B a gasit o solutie de a veni cu voi, uite ca se rezolva lucrurile....

Aqai, dementiala faza cu oala cu chiftele cum naiba, la munca?????

Laura, nici nu le arat copchiilor pozele ca ii apuca plansu'. ma omora, cand ninge, cand ninge? cica ar fi ceva sanse si la noi de joi incolo... sper doar sa fie putin mai mult de 3-4 fulgi, sa apuce sa se dea putin cu sania.

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Laura, tare dragute craciunitele si pline de ritm !

Kari, asta da aventura. Bine ca s-a terminat numai cu atat !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

'Neata!

Azi fac o fapta istorica: la ora 8 imi trezesc jumatatea sa pregateasca micul dejun pt copii si sa-i hraneasca, in timp ce eu ma voi pregati de plecat la munca. mi-am incheiat portia asumata e azi si am 10 min in care am zis sa intru sa vad ce mai afceti

Kari, asta da vacanta cu senzatii tari. de toate partile. sincer,cand am ajuns la partea cu ramase in oras si ultimul metrou dus, daja ma asteptam la ceva teribil de rau.

asa ca acum spun bine ca a fost doar atat, au ramas cu sperietura o bucata de vreme, felicitari lor ca si-au asumat responsabilitatile si inspiratie voua sa gasiti cea mai buna cale de a gestiona momentul

noi am supravietuit weekendului, petrecerea de sambata de la ymca a continuat acasa, 2 copiii de-o seama cu ai mei si colegi de clasa cu ei (cei mici impreuna la gradi, cei mari impreuna la scoala) deja de 2 ani de zile au hotarat ca nu s-au mai jucat de mult impreuna si ca e momentul s-o faca lata.

si cum cei 2 au un fratior de 3 luni am zis hai sa-i dau femeii o pauza si sa-i iau pe toti acasa - cina, joaca, dormit peste noapte si alte planuri marete.

incriminatii au aparut la 5. de la 5 la 9 au facut curse cu masinile cu telecomanda, au intors casa cu susul in jos, au mancat de-au rupt, au tipat, au alergat in toate partile iara dupa cina i-a luat jumatatea la un antrenament ninja. i-a troznit cu sabia aia de foam de n-au mai stiut de ei, i-a pus la un gen de genoflexiuni rele rau la cea mai mica abatere, cred ca au facut cate 100 fiecare din baieti, i-a rostogolit, alergat, ametit. eram siguri pe noi ca vor cadea lati in pat

ei nah.... vezi de unde. asa ca pe cand a venit momentul povestii de culcare, cel mare dintre invitati s-a hotarat ca vrea acasa asa ca l-am incarcat cu toate in masina si l-am dus. cel mic se jura ca el doarme peste noapte. a durat exact pana m-am intors, ca de indata ce s-a prins ca trebuie sa doarma, a vrut si el acasa. si uite asa pe la 10 seara faceam ture incoace si incolo prin cartier plimband copii.

partea buna e ca au dormit in final rupti, fiecare in paturile lor, nici macar un ciripit mic toata noaptea....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

Aqai, scoala de instructie la voi acolo. imi amintesc deseori cand te citesc de mine si de ai mei copii cand erau mici si neimblanziti. las' ca-i bine.

la politie n-am facut nimik, ca dl politist era plecat in cautarea infractorilor. asteptam sa ne sune sa stabilim cand ne vedem.
dimineata m-am trezit cu ganduri serioase de instructie si cum nu aveam la indemana decat barbatul am trecut la aplicatii. mai are de sters geamurile din sufragerie, insa i-am dat voie sa plece sa-si rezolve alte treburi. maine vine doamna la curatenie, ca deja isi fac cuib paienjeni prin colturi. ce spun eu, scot pui chiar.
as putea sa strag de-o tocanita.


Laura, eu nu am reusit sa vad videoul ca nu ma lasa ceva sa deschid. mi se intampla des cand primesc mesaje din Romania sau Australia sa nu pot sa deschid linkul respectiv. e un fel de program care spune ca nu pot accesa linkul de pe teritoriul Germaniei.

gata cu distractia, a venit ordonanta acasa. mergem sa achizitionam bradul. si sa recuperam copila de la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si de la mine,

In sfarsit am ajuns la serviciu sa ma mai odihnesc si eu . Am evaluat nivelul de oboseala de acasa si de la birou si am ajuns la concluzia ca la serviciu e mai bine.

Bai Kari, halal belea ... eu am tras concluzia de aici ca nu trebuie lasati singuri nici la 16 ani, nici la 17 ani, e clar nu sunt pregatiti sa faca fata unei situatii iesite din rutina zilnica si cum raman singur numai asa planifica, sa faca chestii iesite din rutina zilnica.

Ruf, foarte frumos si bradul vostru, este natural sau de plastic ? Intreb pt ca daca este natural, este extrem de simetric, foarte frumos ... si decoratiile alea din geam, cum le-o fi pus Tora pe geam, as pune si eu acasa ...

Fiu-meu a castigat ieri la meci si tot ieri au avut ultima sesiune de inot. Spre surprinderea mea au facut 3 bazine dus intors fara sa se opreasca si destul de bine tehnic ... nu perfect, dar oricum au inceput sa tina capul in apa si sa-l scoata la a 3 a bataie de cele mai multe ori ...aveam de gand sa opresc inotul asta dar cred ca ii mai bag la o sesiune ca mi s-a parut ca au facut progrese.

Dupa amiaza am avut petrecerea Flaviei ... parerea copiilor: SUPER. Parerea mea ? O porcarie scumpaaaaaa de am un nod in stomac numai cand ma gandesc. Conform proverbului "calicul mai mult pagubeste" (sau asa ceva ?), eu am ales locul asta pt ca mi s-a parut ca ne-a costat prea mult ziua lui Alex si am decis sa gasesc un loc mai ieftin. In afara de 6 figurine din alea uriase umflate intr-un hambar, nu era nimic ... supraveghetorii aia nu le-au organizat jocuri, copiii alergau brambura prin ele, dupa pizza si tort mai aveam 30 min in care nu ne-au lasat sa ne ducem inapoi si am stat in sala aia de mese unde copiii au inceput sa alerge haotic dupa niste baloane ... una peste alta, nu si-a meritat deloc banii, deloc, deloc si am de gand sa le scriu un review mediocru pe net.

Cum sunt regina returnarilor, azi am in plan sa returnez parte din jucariile cumparate sapt trecuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Hello doamnele pingu!
Mai, e naspa sa stai acasa. Adica e bine, dar e cam obositor. Atatea lucruri de facut! Partea buna ca-i am pe copii sub geana, iar o sa se roage la biserica sa-si gaseasca tata de lucru. Pare distractiv din afara, dar m-am tot gandit la kari cu copchii ei...eu ma gandeam (demult, e drept...) ca pe la 16 ani copiii sunt destul de responsabili, nu sa aiba familie proprie, asa cum a avut bunica, dar macar sa nu se bage in rahat pana nu mai au aer. Acum ma gandesc ca poate pe la 20-22?
Exista o mica sansa sa plecam totusi la Cluj de Craciun. Tora vine doar seara acasa, plecata pe intuneric...macar sa se termine toata nebuneala pana in we. A, si sa fie si vreme buna...dar cand o aud pe Roxana ca spera la zapada de joi incolo, imi scade entuziasmul. E drept, destinatia noastra e fix in directie opusa, dar totusi...Problema e cu iepurele, unde sa-l cazam, ca pestilor le dau un soi de mancare din care se servesc o saptamana.
Buflea, bradu-i din plastic. Dar am vazut pe piata brazi absolut fenomenali, cred ca-s clonati dintr-unul artificial, sunt perfecti! Ornamentele pe geam sunt lipite cu sfantul scoci, unul lat, bucatele din loc in loc, tin foarte bine. Eu v-am aratat poze cu bradul...dar toata casa e numai beculete, cizmulite, caciulite, ma simt ca in magazin de ornamente. Imi place, dar mai ales ma bucur de bucuria ei. Si a copiilor.
Si mai cred ca copiii tai s-au distrat, dupa moacele lor si dupa "mobilierul" ala de acolo. Anei nici mancare nu-i trebuie mancare la un loc de joaca ca ala...(aaa...gelul nu l-ai returnat, nu?)

Ce-o fi cu Viviana?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput