Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Laura, mai, da' ce majorete gratioase...
Foooarte cool
Noi avem maine seara serbarea.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ei, rufus, e grea viata de casnic, nu-i asa?

buflea, pana la urma ce returnezi?

noi am finalizat vineri seara operatiunea cadouri. si fiindca suntem singura autoritate decidenta in materie de copchiii nostri, de la bunici am incasat banii si cadourile le-am luat tot noi :) ei sunt responsabili cu impachetatul.

in concluzie, dat fiindca la noi au avut cadouri semnificative cu ocazia zilei lui scolarelului de 7 ani, mosul va fi "frugal". primesc asa ceva, cate unul fiecare.

www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=13277066" target="_blank">http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=13277066

daca ma inmoi si mai am timp, mai arunc si cate un beyblade, dar sansa e mica.

la bunici (care au fost cu cadourile mai mici de zile de nastere) vor gasi sub brad:

cel mare, fotograf pasionat:

www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=13077226" target="_blank">http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=13077226

cel mic, mai are dreptul la jucarii:

www.amazon.com/Imperial-Terrain-Armored-Transport-Vehicle/dp/B0039X06OU" target="_blank">http://www.amazon.com/Imperial-Terrain-Armored-Transport-Vehicle/dp/B0039X06OU

(cam asa ceva, dar nu va speriati ca nu inteleg ce e cu preturile alea, sunt aberante... )




Edit: am schimbat laptopul si pana ma obisnuiesc cutastatura mananc litere la greu, scuze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai dau inapoi lego-ul ala cu lumini unde toata lumea spune in reviews ca nu se imbuca bine si sunt o porcarie si chestiile alea cu jungla careia trebuia sa ii pui apa si sa infloreasca padurea, ca m-ati convins voi ca nu infloreste nimic.

Sunt insa pregatita mental sa iau tzeapa la cristalele alea, pe care, impulsiva cum sunt, le-am comandat pe Amazon inainte sa va citesc parerile indoielnice, asa ca nu mai am cum sa le dau inapoi.

Ca sa fac o recapitulare de cadouri, ca aproape m-am zapacit si eu de cate am luat si am de dat inapoi, lista ar fi:

Fiu-meu:
- ceas de mana Swatch - poate il mai pierde ca jar mananca
- joc WII cu soccer
- o alta masina de asamblat (de care mi-a fost rusie sa va mai spun ca am cumparat-o ) care este cu piese de metal - suruburi, piulite ...si se executa cu ciocanul adevarat si surubelnita. M-am gandit sa-l trimit in garaj sa o asambleze, ca numai piulitze nu aveam prin casa ...

Fica-mea
- ceas de mana Swatch
- Joc WII - Just Dance 4
- chestiile alea (vreo 3) cu cristalele la care trebuie sa speram ca o sa creasca, comandate de pe net.

Eu zic ca ajunge, nu ?

Ah ! Am uitat sa va spun ca si mie mi-a adus moshul un Zumba WII, cu tot cu centura aia de la brau, acolo unde trebuie sa execut opturile ondulate si perfecte. Sa vedeti ce filmulet cu "buriceala" va pun daca imi reusesc ... ha, ha !
Sa vezi scandal la mine acasa, ca avem doar 1 centura si precis 3 pretendenti (eu+copiii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

prevad batalie mare la voi :)

frumoase cadourile, tin pumnii sa ti-i tina ocupati cat mai mult.

kari, asa-i armata trebuie sa fac in casa aia... se distaru vecinii mei cand i-am anuntat ca eu nu sunt mom, eu sunt general. asa ma si striga :)

sa va povestesc faza de la peterecrea copiiilor. dat fiindca cel mic e nascut in august si nu are cum sa-si cheme prietenii din scoala (ca nu tin legatura cu toata clasa) are cota alocata de colegi la ziua celui mare.

si-a invitat un prietenut de la daycare, care a stiut ca vine la ziua lui (deci ca cel mic e sarbatoritul, nu cel mare). asa incat cu mult drag i-a luat in cadou si s-a indreptat direct spre el cu zambetul larg pe fata.

tipa alexul meu mic: mikey! ce bine ca ai venit! li se luminase fata de bucurie si se imbratisau. cand mai primeste si cadoul, dat pe spate: for me? oau, i cannot believe it! i got my own present! si dupa cateva momente de extaz brusc devine serios si cu o voce foarte oficiala il interpeleaza pe mikey:

ok, i got it, this is mine, now where's my brother's present?

din fericire era husbandul cu ei si cu mama lui mikey, i-a revenit lui onoarea de a se inrosi si scurge pe jos, eu eram cu alt grup de mamici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buflea, la muti ani fericiti si plini de noroc domnisoarei tale! Si mie dupa figurile si transpiratia lor mi se pare ca s-au cam distrat.

Rufus, zi-mi de iepure te rog. Nu miroase? ce mananca? Stie sa isi faca nevoile intr-un singur loc? Si ai mei copii bazaie de fiecare data cand ajungem la pet-shop pt mancarea matzei ca vor iepuras. Dar eu cand eram mica si aveam iepuri stateau in cusca si faceau kk multi si mirosea si trebuia sa le strag cate un sac de iarba si trifoi si ii uram pt asta (ca in rest erau simpatici asa). si imi mai amintesc ca era delicioasa mancarica de iepure cu ceapa multa si masline, facuta in oala din lut, in cuptor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aham, asa a curs transpiratia si pe mine cand am platit la final factura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Aqai total feciorul tau!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

io inca nu am scris scrisoare mosului, si daca tin bine minte de cativa ani buni n-am facut-o. ar fi cazul oare sa fac o lista? da una asa serioasa.


buflea, sa-ti traiasca fata si sa va aduca numai bucurii.


sa clarific un aspect, copii nu au fost in totalitate singuri, adica ei si gasca de prieteni. am doua prietene care au venit pe rand cateva cesuri pe seara la ei. Rufus, sunt de parere ca daca un adolescent vrea s-o faca lata, o face bine mersi si cu parintii acasa. si m-am mirat ca fii'mio cel precaut si atent a fost de acord cu ideea sa plece cu masina condusa de cineva fara permis. varsta aia a responsabilizari o astept si eu de ceva vreme, insa se pare ca mai am de lucrat si asteptat.

am plecat sa cumparam brad si am luat... masina. de-aia pe patru roti. in final am luat si bradul si ceva decoratiuni asa ca maine trec la atac. si de miercuri la servici, ca m-au chemat din concediu ptr trei zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

bine v-am regasit1
am trecut cu succes de ziua de nastere a lui william...de cate saptamani numai de asta aud. numara zilele si orele...pana si secundele parca pleca racheta in spatiu.

dimineatza am fost ca pe roate cu totul chiar daca am fost la biserica de la 9-10:30 de la ora 11-1 am reusit sa fac toate pregatirile(pizza, aperitive, haburgeri...paine). tortul l-am facut sambata.

a fost f. incantat de jocul pe computer cu masini, ...si de restul cadourilor. iar de la prieteni a primit si 2 lego-uri mari.

s-au jucat de la ora 1 pana la 6:30...totul a fost super. william a fost f. recunoscator si a apreciat efortul nostru, ne-a multumit din proprie initiativa de cateva ori pt petrecere si cadouri.

in rest am cautat sa vb cat mai putin de ce s-a intimplat la aceea scoala...si sa ne bucuram cat mai mult de moment..dar pot sa va spun ca nu ma mai saturam sa-l privesc si sa-i multumesc lui Dumenzeu ca-l am langa mine.
cred ca pt mult timp voi ramane infuentzata de aceste evenimente...si nu stiu cand lacrimile nu imi vor mai curge doar gindindu-ma.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tii, ce de sarbatoriti weekendul asta!

sa creasca toti mari si ... cuminti daca se poate, da?

Kari, masina adevarata, nou -nouta?

Buflea, pai ai zis ca ai ales locul ca sa platesti mai putin, n-a mers strategia?

Laura, trebuie sa schimbi f des talasul lor, altfel miroase. eu m-am lasat de sportul cu animalute in casa, avem acum un acvariu populat cu crabi, shrimpi melci si alte creaturi intersante care ii tin ocupati si e mult mai putina munca.

Michelle, politicos domn, baiatul tau :)

Mergi la inceput