Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Viv...adopta-ma, macar intre Craciun si Sf.Ion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

D-na Viviana, ma bucur ca v-ati distrat. De fapt, sa fiu sincer, va cam invidiez ca sunteti atata pe drumuri, mai mult decat somonul cu piper roz. Si verde. Noroc ca pe mine invidia nu ma macina, ca nu stiu ce-as face... Iar Celcesforaie, devreme ce e sub papuc, cred ca a vorbit cu "aia" sa-l cheme mai iute, asta e, accepta si tu situatia. Si p'orma iti trebuie si tie odihna, noroc cu scoala fetei, ca nici n-ati mai trece pe acasa.
Asaaaa....buflea, o sa te dezamagesc, fata mea era imbracata cu doua tinute de fapt; o fusta si un top (alea rosii) si boleroul ala (cu trandafiri, da?) de la alta tinuta. Ca tinuta de la care vine boleroul a mai imbracat-o si la o serbare si, nu-i asa, nu se poate imbraca tot la fel...fusta si topul, cele rosii, sunt (adica au fost) ale Teodorei, a fost la o nunta cu ta-su (pe vremea cand o mai cauta...) si le-a imbracat o data. O sa pun o poza cu tinuta originala, dar si aia e de prin Spania, undeva pe dreapta. Deci...habar nu avem de provenienta.
In rest, te sustin in ideea cu pinguinii la dieta, nu mai are loc nici ficatul nici splina in burta, chit ca-i mai proeminenta in ultima vreme. Si promit ca nu mai vorbesc de s----i. Nu-mi place sa va chinui, va inteleg perfect. Mama, si ce fraged e...
Madalina, n-am glumit, eu te-am citit demult, stiu ca nu te vei duce la doctor. Nu-i bai, intr-o zi ajungi la urgenta, nu patesti nimic ca esti tanara, si atunci le rezolvi pe toate. Evident, vei constata ca nu intelegi ce te-a retinut sa mergi cand trebuie la doctor si vei promite ca nu mai faci niciodata. Pana data viitoare
(de unde stiu? ete ca stiu, asa sunt si io...)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ah, scuzati ... Nu m-a dus atentia atat de departe. Eu la varza calita m-am oprit cu gandul. Dar de ce faceti voi sarmale despletite dupa ce ati mancat impletite de Sarbatori ?

P.S. Unde este prietena mea de sufetinta Androix ? Eu pe ea o vad sosis mea din Romania, doi copii de aceeasi varsta cu ai mei, baiat si fata tot ca mine, alergat in stanga si in dreapta cu ei, durere in gat traita pe gatul propriu, silueta de invidiat doar tanga nu ne mai incape, incercari repetate de a deveni gazelele de alta data .... Sa vina Androix sa se reproduca cu meniul ei saptamanal.


Nu, sosia mea de america, eu inca balotez la ce s-a gatit de revelion, pardon, azi am avut nepoatele la sleep over si am facut o pizza. Poimaine plecam la munte si abia de pe 14 incolo incep si eu sa revin la normal. Pana atunci incepusem o lista in excel ca si eu sufar de lipsa de idei asa ca ii dau un copy aici. Si eu ma intrebam de ce mai faceti voi sarmale despletite dupa craciun, dar am una bucata soacra care face sarmale tot la 2 saptamani asa ca se poate si asa

Ciorbe: Ciorba de vita
Ciorba de perisoare
Ciorba de pui a la grec
Ciorba de pui cu legume si orez
Ciorba de cartofi
Supa crema de legume si rosii cu galusti
Ciorba de legume cu cartofi si taitei
Mancare:
Pilaf cu legume si ciuperci
Conopida la cuptor cu pesmet
Conopida pane cu sos de usturoi cu iaurt
Pulpe de pui la punga cu ciuperci la tava si cartofi cu rozmarin
Ciulama de ciuperci
Placinta cu ciuperci
Pizza
Pilaf din pulpe de pui
Iahnie de fasole cu carnati
Pulpe de pui cu legume la vasul roman
Ghiveci de legume
Copane caramelizate
Mancare de mazare cu friganele
Pui la wok cu legume la wok si piure de cartofi
Paste cu ton/ sos rosu /almette
chiftele marinate cu cartofi si ciuperci la cuptor
tocana de cartofi cu aripi de pui







www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus,daca tu stii ca mie mi-e draga Ana de nu mai pot ,de ce tot pui minunatiile astea de poze cu ea?Ca-mi vine s-o mananc toata.Mai ales ca e vesnic razatoare,cu gura ca Eva....e numai gura....

VIVI....bun venit inapoi si ..ne-ai lipsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pana nu intram la dieta, sa iau repede la intrebari oala Simonei …deci cum se face cu dansa ? Pui toate legumele in ea, o dai afara din casa, pe terasa si ea fidela, inca mai gateste in locul tau ?
Imi seamana cu vasele alea Zepter, care erau bune, dar bai nene, sa faci mancare fara sa amesteci, fara sa te frigi la limba cand o gusti, fara sa o sarezi prea tare ca din cauza limbii oparite totul pare acru ? Eu m-as risca sa dorm in miros de ciorba de perisoare daca s-ar face singura …

Rufus, m-am lamurit cu rochia … in postul urmator te rog sa ne spui ce combinatie a facut Tora de a capatat picioarele alea subtiri.
De la care fata le-a luat, pe unde le-a purtat si cat mai are de gand sa le tina, ca mai sunt amatori. Cand ii raman mici da-mi de veste ca sunt interesata …

Viv, bine ai mai trecut pe acasa draga … ca facusem bataturi de invidie. Ia de aici un mop si adu-ti aminte cum se facea intrarea pe subiectul asta, cu basmaua pe cap, sortzul pe talie si mopul in mana dreapta. Cu tine sunt generoasa, in mana stanga iti dau voie sa iti aprinzi o tzigara …

Androix, stiam eu ca numai strigata vii pe subiect … bai nene ce de ciorbe, mananca aia micii atatea ciorbe ? Sau le injectezi pe vena, cand dorm ? Acum ca te-am vazut reprodusa, sa-mi spui cum se face placinta cu ciuperci si chestiile alea la wok – wok-ul este alta provocare pentru mine, in veci nu mi-au iesit legumele ca ai chinezului din coltz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady, daca tot revenisi pe ghetar, ia spune repede ce mai fac cele doua fete cucuiete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, iti dai seama ca eu nu pot scrie chiar tot ce-mi trece prin cap aici, ca sotia mea vegheaza Oricum, daca ar fi pus ea poza cu pricina, as fi inteles-o, dar am pus-o eu fara s-o intreb si nici nu mi-am dat seama de impact. Acum o privesc (poza) cu alti ochi si de, zambesc pe sub mustata, nu? Da, imi place tare mult de nevasta mea. Da' picioarele-s ale ei, asa am cunoscut-o, cu ele cu tot. Si sper sa le mai tina.
Acu' ma scuzati, dar ma duc sa ma uit la originale


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ioana...mereu racite...de asta toamna, de cand incepu cea mare gradi!


Dar tu? tu ce mai faci?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

dna buflea am si eu picioare subtiri, da pe coji de nuca nu stau.

cred ca ar trebui sa trecem pe dieta, dar asta inseamna sa taiem listele de meniuri. si sa trecem pe brocoli, salata, castraveti, conopida si ciuperci.
sunt roz de invidie ca n-am fost printre musafirii lui Rufus. cateva feliute de sorici .....gata ca ma punea buflea la colt.

lady, scumpe bebelinele tale. mai ales cea mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aham, doar o vorba sa arunc,
Si de craci subtiri ma-ncurc ...
(puah, sa mai spuneti ca nu sunt creativa )

Care mai iesiti pe subiect cu picioarele, ca eu sunt gata sa jurizez. M-am grabit sa ocup locul din spatele scenei ca nu cumva sa stric spectacolul ... pe mine nu va bazati la picioare subtiri decat daca vreti sa fiti sigure ca nu iesiti pe utimul loc.

P.S. Pai Kari, acum se explica de ce te haraseaza sexualul ala de doctor ? Sa-mi dai de veste daca mai vrei sa scapi de el, ca iti imprumut copanele mele ... cat iti sperii tu amorezul cu ele, poate ma invart si eu de niste craci mai lungi si mai subtiri sa vad si eu cum este sa stai pe ele ...

Mergi la inceput