Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Lady, daca tot revenisi pe ghetar, ia spune repede ce mai fac cele doua fete cucuiete?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Auzi, mai esti la bran? Am si eu sansa la cativa centimetri de zapada de poimaine incolo? Ca brbatu ma tot linisteste ca ninge zilele astea da parca vad ca ma dau cu sania pe gheata ca acum 2 ani.

Buflea, mananca ciorbe cum sa nu. Fi-miu cel putin e ciorbar declarat. Nu-i place salata de boef dar in schimb mi-a cerut portie dubla de ciorba de curcan cu zeama de varza zilele astea.
Placinta de ciuperci e misto, nu e nici foarte greu de facut dar nici foarte repede nu se face, in schimb e camb bomba calorica, dar la noi ce mai conteaza acolo. www.prin-casa.ro/?p=1408" target="_blank">Aici ai reteta.
Iar wok-ul e crok pot-ul meu in sensul ca ma scoate din rahat cand nu stiu ce sa mai fac si nu am nici mult timp la dispozitie ca sa gatesc. Arunc piept de pui condimentat in el acolo, tot secretul e sa fie bine incins, foarte putin ulei si in 20 minute am ce pune pe masa, carnita plus legume.


Aaaa si apropo de vremuri apuse, trebuie sa va spun ca de cateva zile sunt extaziata de descoperirea carpei de microfibra si a unui burete primit la promotie care a scos iar luciul la iveala din prajitorul meu de paine si alte electrocasnice lipicioase. Mi-am luat si un pulverizator d-ala din ikea si de doua zile dau prin casa cu apa si otet si sterg cu carpita mea, intr-o maniera usor complusiva

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady, suntem bine. Ce mare a crescut cea mica - Ayanna parca? Cea mare (Micaela?) are niste ochisori superbi!

Androix, nu stiu de poimaine, ca depinde daca e soare maine sau nu. Azi a nins toata ziua, mai slab dimineata si intens dupa amiaza si partiile sigur s-au refacut. Ieri pe Zanoaga era gheata dar dupa ce a dat 10 cm sigur e mai ok. Azi pe partia de la Cheile Gradistei era chiar bine.

Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Andoix pentru reteta aia de placinta ciuperci. Am mai notat-o o data undeva... ] sper ca macar acu' sa nu o pierd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeeeeuuu, palcinta de ciuperci se face cu foaie pe fundul tavii ?

Aleluia ... cand imi scrieti scrisoarea aia pe foaia de sorici, sa imi trimiteti si niste placinta din asta ... sau poate vina mama mai repede .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Lady fetitele sunt dulcele rau!!
Sa ti traiasca si sa va bucurati de nazbitiiele lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu nu am facut sarmale de Craciun si prietenii cu care ne-am petrecut de Revelion nu au facut sarmale de Revelion ... deci am ramas cu gandul la ele. Si decat sa invelesc la ele, am facut o varza a la Cluj.
Desi as vrea sa ma inscriu la Pinguinii la dieta, ca e jale .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Valeeeeuuu, palcinta de ciuperci se face cu foaie pe fundul tavii ?

Aleluia ... cand imi scrieti scrisoarea aia pe foaia de sorici, sa imi trimiteti si niste placinta din asta ... sau poate vina mama mai repede .


Nu e greu mai, aluatul ala e moale si usor de manevrat, nu se rupe, e usor sa-l intinzi si sa-l pui in tava. Nu te pacalesc, nici eu nu le aveam pe-astea cu aluatul fix pana la reteta asta. Dupa asta mi-am luat inima in dinti si intind aluat si de pizza si iese tare fain.

Lady, ti-am admirat si eu fetitele, ce a trecut timpul parca ieri ai nascut-o pe pice si uite-o ce sta in fundulet. Superbe amandoua, sa va traiasca si sa va bucure sufletele!

Andreea, tiza mea (cu ocazia asta mi-am dat seama ca nu am numele la semnatura), atunci se-ntelege cu sarmalele despletite

Mie mi-a iesit sleep over-ul pe nas. Da rau de tot! Nepoatele astea ale mele scot ce e mai urat din mine Serios vorbesc. Ori ele sunt din cale afara ori nu stiu ce e cu mine ca parca stau numai cu ochii pe ele asteptand sa faca ceva care sa ma scoata din minti. Si stiti cum e cand se aduna mai multi copii, se face cumva o medie intre ei, nu frate, astia 4 cand se intalnesc devin toti niste insuportabili. Si pe bune ca am incercat, ieri mi-am inceput ziua, deci de dimineata, cu o sticla de vin rosu. Ma rog, e mult spus, un pahar, dar nu m-a ajutat deloc. Azi am de gand sa joc carti cu ei, incerc sa-i invat si pe-ai mei trombon. Alte idei de activitati misto cu 4 kinderi cam zurbagii de 5,7,9 si 11 ani? La wii nu mai vreau sa-i las, desi asta a fost scopul declarat al intalnirii, insa asta scoate din fi-miu ce e mai urat si nu se poate nimeni juca in tihna daca nu se joaca ce vrea el, cum vrea el. E aproape ca si cand s-ar juca doar el singur.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hi, hi, hi sunt pusa pe shotii azi.

Bufleo, m-am uitat la mopul ala cu ochi lacrimosi. Celcesforaie cand mi-a vazut jindul din priviri mi-a amintit repejor ca e sarbatoare si nu se mopeaza. Nici azi nici maine.

Tigara: am doua luni de cand nu am mai prins-o intre buzite.
Si cu excesele curande vreo 6 kg pe mine.
Deci votez cu dietele. Care or fi alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ok, hai sa halim niste boabe.
O Oshawa mica, pentru inceput...apoi mai bagam cate ceva.
Ce ziceti? Eu cu aia m-am echilibrat anul trecut dupa prapad...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

'neata de la nemti

Rufus, ce-i aia Oshawa? parca a mai spus cineva dar n-am priceput prea bine, sunt boabe sau fructa?

buflea, nea caisa colegul nu mi-a vazut picioarele niciodata, ca port uniforma alba. da poate ca a ghicit dansu ce se ascunde sub cracii pantalonilor.

avem o pinguina noua, Serialbastre .

carmaw, esti in zona? pot sa te intreb ceva pe privat? sanatate

edit, poza e ptr buflea. ceilalti ochii incisi va rog. pe seara am s-o sterg.





Mergi la inceput