Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

E gata varza, Mada? Am facut si eu una aseara, ce-i drept e o mancare care necesita multa munca.
Dar parca tot mai usor de facut decat sarmalele ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

pai Simonna, dracia aceea a ta nu scoate o tona de miros cat tot fierbe acolo incet-incetisor?

eu am facut incercare cu curcan si legume si dupa 3 ore l-am oprit naibii ca era noapte si eu nu puteam dormi de mirosuri... toata noaptea am stat apoi cu geamurile deschis

si acu' vreo luna ne-a facut mama jumatatii sarmale sau varza ca la cluj, nu mai stiu, si a adus slow-coockerul la noi sa ne faca noua miros sa simtim ca participam cu ceva. pana la urma l-am scos in garaj si tot imi mai mirosea

tineti-mi pumnii ca ma duc la cycle si am un ochi vanat, ieri mergeam voios prin casa la singurul etaj cu usi si nu-s ce mi s-a parut ca vad pe jos, m-am intors si am intrat ci tampla direct in usa. daca ma vedeti la stiri cu femei posibil abuzate, is eu, batuta crunt de usa sortii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gata,a iesit buna tare,a halit jumatatea jumatate...am facut si langosi,si un pic de curatenie si ma dor toate.

Hauleu,Aquai te doare tare?Sau e doar vanataia urata?Tampla?Stiam ca-s periculoase loviturile acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
tineti-mi pumnii ca ma duc la cycle si am un ochi vanat, ieri mergeam voios prin casa la singurul etaj cu usi si nu-s ce mi s-a parut ca vad pe jos, m-am intors si am intrat cu tampla direct in usa. daca ma vedeti la stiri cu femei posibil abuzate, is eu, batuta crunt de usa sortii.


, , ,

P.S. Ce e aia cycle ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunt la serviciu ... am ceva de lucru, as fi putut insa sa stau acasa in weekendul asta, dar asa e modelul, trebuie sa ne vaitam de treaba si sa pierdem timpul sambata ca sa straluceasca sefii.

Azi barbatul se duce singur la patinuar cu ambii copii. Sper sa puna tot echipamentul pe el si mai ales sa nu uite nimic pe acolo ... nu ar fi prima data cand uitam ceva, batul ala, ca sa fiu sincera, nu stiu sigur daca e cel care l-am cumparat, parca in fiecare saptamana pare mai nou si mai nou

Sa va spun ce planuri culinare am dupa amiaza: din lista lui Michelle am bifat o mancare de fasole boabe si fasole batuta cu ceapa. Cu asta impusc preferintele tuturor - fica-mea mananca pasta si masculinii boabele. Printre boabe vreau sa strecor si o supa de pui ... ince incerc sa imi iasa ca la aia de la ski.

Apropo, stiti ca eu nici galuste nu stiu sa fac ...adica stiu sa fac, dar nu-mi ies niciodata ... ba mi se imprastie toate in supa, ba imi ies tari ca piatra. Exista vreo metoda de a face galuste bune din prima ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea-vrea si eu idei mincare ca tocmai am gatat fasolea s ceva carnati si chiftele.
Secret la galusti zis de mama ca si eu is la fel ca tine cand fac e sa pui o cescuta de apa rece inainte sa incepi sa le scufunzi- adica sa nu clocoteasca aa- asa le ies super la ambele bunici!
Am fugit la sanius, fevin pe seara- WE fain! Paste le fac diseara ca suntem singuri dar maine habar nu am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

cycle class, bicicleala de la sala. sau spinning. cum vrei sa-i spui.

ma si doare un pic in coltul ochiului, dar uite ca am scapat de a fi in atentia stirilor

am plecat la program de cumparaturi de sambata si apoi afara!!!!! la schi cu piticimea.

spor la treaba, doamna buflea, sa inchideti anul cu profit

denisa, have fun la sanius! si mada, ofera-ti o relaxare dupa atata gatit :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Interesant ... Deci sa pun apa rece in supa ? Uite, promit ca incerc azi [:)

De ce spuneti voi ca varza se face greu ? Ca mie mi se pare foarte usor, nici macar ceapa nu-i trebuie. Si cu ocazia asta am decis si pt sapt viitoare. Varza calita scrie in farfuria lor ... Iar ii avantajez pe masculii familiei ca fica-mii nu ii place varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Canada, in genunchi pe coji de nuca ...cum nene, inca aveti zapada ? La mine e soare pe sus si numai sare pe jos ... Si pe masina mea. Imi place ca nu e zapada dar as vrea sa fie putin mai frig, poate trag si eu o tura de ski ca am noua bilete cumparate si nerambursabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buflea, varza a la Cluj sunt un fel de sarmale despletite .....
Eu fac separat umplutura, separat calesc varza si apoi o asez in tava in straturi, deasupra suc de rosii si o dau la cuptor unde sta minim o ora, o ora jumatate.

Mergi la inceput