Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Craciun Fericit tuturor si La multi ani sarbatoritilor !

Eumada, fetita ta este tare frumoasa !




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Craciun feriict cu multa sanatateee si ;iniste! Cadourile si restul vin ele, se pare ca fara sanatate nu putem realiza mare lucru.
Va doresc sa va iasa planurile legate de petreceri, cadouri ,invitatii sa fie happy si voi pe linga ei.
Rufus- sa va traiasca fata!
Buflea-multa, multa sanatate parinilor ,te inteleg siai grija si de tine,sper sa fii ok.
Pe restul va pup si va doresc cum spuneam sarbatori feiricite cu sanatate.
Noi ieri musafiri,maine prieteni dragi,azi in vizita, de pe 26 mergem la cabana si vom trage si o tura la ski,clar.
UN AN NOU 2013 mai bun,dc nu apuc pe 31 sa intru!
LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ho ho ho, Craciun fericit tuturor!

pe la noi deja a trecut mosul, ceva mai devreme nu chiar la ora asta din noapte.

buflea, sanatate alor tai. viata e cruda din pacate si cateodata lozul tras nu-i castigator. si realitatea este ca parintii nostri nu mai intineresc oricat ne-am dori noi. iar vestile pe care le primim, sunt ca cele spuse de tine mai devreme.

Aqai, nu-s chiar asa vrednica la mancare, astazi am gatit strict cat sa mancam o data. maine la fel si-i gata Craciunul asta.


edit sa corectez greselile gramaticale. alea pe care le mai vad, ca din pacate incep sa uit scrisul in limba romana. si ar trebui sa aveti ceva toleranta cu mine caci doar aici mai scriu romaneste.


CRACIUN FERICIT cu pace si lumina sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Craciun fericit, doamnelor si domnule Sa petreceti frumos!

Eu m-am trezit azi cu bucuria si nerabdarea copiilor sa-si desfaca darurile. Insa am fost putin dezamagita ca nu s-au aratat asa entuziasmati desi au primit fix ce-au cerut. Fi-mea a primit rochie de Belle dar de ce n-a primit si patofi cu toc si fiu-meu piese auto cum a cerut, dar de ce n-a primit si telecomanda 3000 care il teleporteaza IN wii? Daaaaahhhh, pentru ca NU exista!
Ei, chiar si asa au fost deliciosi cand si-au desfacut cutiile, cred ca e cam ultimul an in care crede si fi-miu, ma astept ca la anul sa afle cu certitudine de pe la scoala cine e mosul cu adevarat. Inca de anul asta a fost cam neincrezator, noroc ca la aikido (unde a luat galbena btw ) a venit un mos foarte frumos si cu barba adevarata si cu costum frumos ziceai ca e din reclame, si eu care i-am tot spus ca astia sunt ajutoarele mosului adevarat i-am zis ca s-ar putea ca asta sa fi fost chiar cel autentic. Era el asa cam neincrezator pana cand l-a vazut pe acelasi mos in niste poze de la serbarea de gradinita a unui prietenut, a facut Filip al meu niste ochi maaaaari si mi-a dat dreptate ca asta s-ar putea sa fie mosul deci s-ar putea, nici de data asta nu era foarte convins.

Pun si eu o poza cu bradul nostru nordic, a stat sub zapada pana ieri si tot se cam scutura, dar ce-i al lui e al lui: e des si simetric si miroase a brad.

EDIT: si inca o poza cu kinderii care se intorc de la colindat, fi-mea ma intreba daca sa scoata si banii din traista sa se vada in poze si una cu rochita de belle.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine.

Ai mei, de buna voie, s-au culcat ieri la 9:00 ca sa se poata scula de dimineata devreme sa vada daca a venit Santa, asta dupa ce i-am lasat un pahar de lapte si o pranitura pe masa in bucatarie.

Dimineata la 7:00 erau in picioare ... Laptele era baut, prajitura muscata si desigur, cadourile sub brad. Ai mei s-au bucurat foarte tare, probabil pentru ca nu au primit nimic din ce au cerut .

Pana si pentru mine era un cadou sub brad ... Un card pentru un family dinner la o lista de restaurante din Manhattan.

Cristalele alea deja sunt in apa, au inceput sa creasca ... Fiu-meu e jos, joaca soccer, nici nu m-am dus sa vad ce-i acolo. Fica-mea e sus se uita la The grinch.

Gatul meu tot nu e bine, tot ce imi doresc acum este sa rezist cu el la munte, numai cand ma gandesc ca trebuie sa ma duc pe partie, la aer rece si mi se face pielea gaina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Craciun fericit!

sunt inca prea obosita dupa maratonul de ieri, va povestesc cand imi revin... sper ca aveti timp cu toatele/ totii sa va reveniti, odihniti, sa va bucurati de craciun si cadourile mosului

niste poze cu bradul nostru ornat baieteste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Craciun Fericit!
si noi ne-am sculat la ora 7, a fost f incantat de cadourile mosului...mai ales de sine si masinutze. si acum se joaca cu ele.

mosului i-au placut prajiturile...le-a mancat pe toate si a baut tot laptele...ce mos cuminte!

aseara ne-am dus la biserica , a fost un spectacol de 1.5 ore care s-a terminat cu candele aprinse...cintece de Craciun. f. frumos.
la intoarcere am trecut prin centru. tot orasul e impodobit, casele oamenilor care mai de care cu lumini si ornamente...e superb. pacat ca insa astazi ploua si nu mai putem iesi la pklimbare.

noi azi am jucat Macao...cu 3 Jokeri(de umflat 10...inventia lui fiu-meo)...si nu se mai termina jocul

Buflea, asculta ce te invat...ca sa-ti mai treaca gitul.
fa gargara cu sare si tine la git ceva cald. poate ai pernutza electrica, sau saculetz cu sare(il pui citeva sec in microunde). incearca sa pui un fular sa respiri prin el si tine cald in casa...eu cred ca aerul rece iti irita gitul.
mai ia si cite o lingura de miere ca e dezinfectant.
treb sa te faci bine ca sa pleci la munte!


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Gata, rezolvat ... Ascultat Michelle, gargarit cu sare, foarte groaznic, sper sa treaca.

Maine ma duc la serviciu, nu vreau dar trebuie ... Barbatul a mutat o parte din echipamente luni si restul le muta maine ... vrea sa-mi ia masina la serviciu. Sanatate, sa o ia ca sa imi flutur si eu parul in masina lui sport. Copiii ii plantez la YMCA, imi cam pare rau dupa ei dar vad ca ei abea asteapta ca ii baga in bazin.

In seara asta am montat una din jucariile lui fiu-meu, care era un fel de Lego, dar nu de la Lego si combinat cu piese de plastic si metal ... Fetelor, ce porcarie ! Am dat $8 pe el si am avut 8 tentative sa arunc totul la cosh. Barbata-meu s-a uitat asa de sus la cutie si a declarat ca el nu are rabdare ... Eu insa m-am ambitionat si asta m-a costat timp (2 ore), nervi si 3 unghii rupte. Cica masina aia era pentru baieti de la 7 ani in sus ...ha, ha.
In acest timp fiu-meu a jucat soccer pe WII cu ta-su si Flavia m-a batut pe mine la cap ca de ce ma ocup de jucaria lui Alex... n-am putut sa-i explic de ce am tinut neaparat sa o termin.

Acum am program de Fibber, jocul primit de fica-mea, care este un fel de trombon dar la care iti pui niste ochelari cu nas pe nas si de fiecare data cand minti, adaugi niste chestii de plastic pe nasul ala ca sa creasca. Nu pot sa spun NU ca iar zice ca ma joc numai cu jucariile lui fiu-meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Asa de frumoase povestile voastre despre Ajun, Craciun
pozele cu bradutii, copiii
Iubesc nerabdarea si emotia din preajma acestei Sarbatori.

Si eu am dedicat ultimele trei zile familiei, copiilor, aproape in exclusivitate.

Am fost la colindat, in Oraselul lui Mos Craciun, am facut bradutul, ne-am bucurat de cadouri.
Cu bucataria, am acceptat cu drag si apreciere sprijinul bunicilor.
Am facut doar niste briz brizuri pentru copii si am fost responsabila cu aranjamentul mesei de Craciun.

Iar exprimarea bucuriei si emotiei tipilor mei mici, dupa ce si-au vazut cadourile de Craciun (am ales sa-i sugeram batranului legendar sa poposeasca sub bradul nostru fix cu jucariile din visurile lor) - nu o pot descrie mai bine...decat prin propriile lor cuvinte

"mami tu stii cat inseamna cadoul asta pt mine!?..enooorm",
"Mosului asta trebuie sa-i facem 5 tavi de prajituri data viitoare"
"mama cand am vazut cutia am simtit asa... cum A DAT VALUL PESTE MINE"
" Mosul asta CLAR trebuie premiat"...

Buflea sanatate alor tai.
Rufus la multi ani Ioanei!


Sarbatori cu bucurie si ..cu suflet de copil
va doresc!


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

M-am pllictisit de Craciun....

Mergi la inceput