Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mie imi place linistitea caminului de sarbatori.

Dar,intr-un an, chiar inainte de anul nou, toti 3 am facut o enterocolita urata, transmisa de un musafir. Au fost niste sarbatori de neuitat.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou, Helou,

Sunt la serviciu ... si culmea nesimtirii, mi-au dat astia si de lucru .

Alinuk - tu ii imbraci pe aia mici la fel ?

La noi cica o sa ninga la noapte, exact ce imi trebuia, sa se strice vremea, sa dea cu zapada si inghet tocmai in ajunul plecarii mele la munte ... Inca nu stiu daca barbatul vine cu noi, asa ca planific totul ca si cum ar trebui sa plec singura, deci am nevoie de sosele uscate, de la mine 5 ore in sus, spre nord.

Gatul mi-a mai trecut, ma simt cel mai bine din ultimele 10 zile ... Michelle daca o fi de la gargareala aia cu sare, ai un cico de la mine ... la culcare o sa repet oracaiala, ca nu vreti sa stiti ce zgomote am scos cu sarea aia pe gat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, in sfirsit... asculti si tu o data de mine!
sper din tot sufletul sa-ti treaca sa te bucuri de sarbatori, de vacantza si de tot ce ti-ai propus.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

noi suntem acasa de sarbatori...william e putzin bolnav, ieri ii curgea nasul astazi l-a luat tusea.
stiu eu de ce nu-mi fac planuri sa plec undeva...e al nu stiu citelea an in care se imbolnaveste de Sarbatori...asa ca nu ma mai deranjez sa palnific.
vecinii ne invitase la masa...dar i-am refuzat...aveau copii mai mici invitati si nu am vrut sa le las vreun virus cadou.

astazi o sa iesim pe undeva la plimbare cu masina dar e ceatza si ploua marunt...yucky vreme...nu-mi place.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

va pun cateva poze din orasul meu

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Alinuk - tu ii imbraci pe aia mici la fel ?



Undeori da!
Din mai multe motive.
Si practice (sunt nascuti in aceeasi perioada a anului, la diferenta de doua zile, motiv pt care primesc deseori cadouri - hainutze identice) si pt ca isi doresc asta (mai mult cel mic, e drept).
Cred insa ca nu va mai dura mult pana sa isi doreasca fiecare sa fie "unic".

... uneori si eu imi pun hainuta asortata cu ei

M-am gandit.. sa nu se simta vreunul frustrat de treaba asta ...si deocamdata nu au nicio problema, ei sunt o echipa, noi suntem o echipa.
Si ca in orice echipa avem si "identitate de firma"



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinelor

si eu ador linistea, si imi place cand suntem acasa si toti sunt cuminti. Craciunul il petrecem numai in familie.
azi chiar am lenevit la greu desi a trebuit sa coordonez copii care au gatit. de maine la munca doar trei saptamani, apoi am iarsi concediu.

buflea, drum bun si distractie maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Liniste de Craciun? Asta e o gluma pentru cine are copii mici .
Fie-mea profita ca ne are pe ambii acasa ca sa faca nazuri si sa ne puna parul pe moatze. Noroc ca i-a mai trecut raceala si su fost temperaturi cu + si am aruncat-o in parc sa isi epuizeze energia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

A inceput sa ninga cu 2 ore inainte de a pleca eu de la serviciu ... Iesirea din parcare se face pe o rampa plina de zapada ... Am vazut cu ochii mei cum ma duceam in masina din fata oprita la un stop ... Am franat, mi s-a intarit pedala, am inceput sa patinez si ca sa nu-l lovesc pe ala am luat-o pe contrasens. M-am cam speriat, eram si cu masina barbatului care e mai puternica, mai nervoasa, n-o cunosc ... Puah, si ma dadeam mare ca plec eu singura cu 2 copii la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,ABS-ul...trebuie apasata repede si de mai multe ori...pedala...trei patru ori puternic ca sa te opresti.

Mergi la inceput