Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ziua buna,

azi is mai calma cu jobul meu, ca pana la urma am decis aseara ca daca nu era nenea ala asa idiot el era aici si eu nu eram, asa ca totul spre binele meu.

Buflea, lasa mama augmentinul ala, ia la greu gargara cu apa cu sare, oregano oil si sincer trateaz-o simptomatic pana mergi la doctor

dupa atatea antibiotice o sa faci si-o candidoza si-apoi vezi tu ce bine petreci la ski.... in amanunte nu intru ca presupun ca fiecare dintre noi am fost pe-acolo odata in viata. except for mr pinguin.

asta ca sa ma iau de tine ca ma faci de rusine ca nu am brad inca. si pana in weekend nici n-o sa am. dar am paine proaspata in schimb

mada, grozava ingesasa ta... ma pocneste nostalgia cand imi amintesc prima serbare a noastra. da ma abtin si iti doresc sa te bucuri de sarbatori langa pitica mica si alba!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Neata....noi am avut aseara serbare...Eva a fost neasteptat de cuminte....pun doar o poza sa ma laud si eu,restul cand imi vine dvd-ul prlucrat......

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


nu mai pune poze din astea...ca ma termini! ce dulceatza de fetitza!!!!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Of, Bufleo, zau ca ti-as trimite nu o foaie ci un top intreg. Am invatat si drumul catre posta nonUE. Da, ce sa fac cu americanii astia care-s alergici la toata mancarea ce vrea sa ceara azil la ei?

Si io am multe nostalgii. Mai ales de duminica cand fii-mea ne-a refuzat invitatia la Mall. A fost foarte politicioasa cand ne-a spus ca nu ni-s boii acasa daca credem ca mai vine cu noi la varsta si statura ei.

Mada, e o ingeritza scumpa mica.
Am dat si eu fuga repede sa ma uit la pozele de la prima serbare. Mi-a fost lene sa le scanez.

Bianca si fetitele dansatoare au fost tare sincronizate, ceea ce la varsta asta e rar.

Rufus, in toate zilele am fost pe undeva - zic si io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cred ca singurul sorici care il pot vedea anul asta o sa fie pe la voi prin poze sau pe you tube....si mi-e o pofta!!!!

chiar vb cu vecinii mei duminica,de traditii, craciun...dar cred ca iar i-am ingrozit cu ritualurile noastre barbarice, cu taiatul porcului in curte, sorici...organe in tigaie...
ce sa stie vecinul meu indian de origine si vegetarian pana pe la 30 de ani! parca ii povestim din carti SF.

si ne-a mai scapat si gura sa spunem ca sotul meu a taiat anul asta si un miel (taiat in garaj, ca ne-a fost frica sa-l taiem in curte ca poate ne vad vecinii si isi fac cine stie ce impresie)...
astia se uitau la noi ingroziti, nu le venea sa creada ce spunem...si noi prea tirziu am realizat....si ii spuneam lui barbatu-meu, ca nu va fi de mirarea daca nu vor mai veni pe la noi.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

vad ca in rom tot cu poeziile la scoala , serbari sunt.
de 2 ani nu a avut nici o poezie de invatat.

anul asta a fost primul in care a invatat o poezie (optional )de toamna, f. greoiae si urita...si acum ami are una de invatat pana vinerei...dar nici asta nu mi se pare prea frumoasa (nu se compara cu cosbuc, eminescu...)
sa va pun si voua sa-mi spuneti daca va place:

Stopping by Woods on a Snowy Evening

By Robert Frost

Whose woods these are I think I know.
His house is in the village though;
He will not see me stopping here
To watch his woods fill up with snow.


My little horse must think it queer
To stop without a farmhouse near
Between the woods and frozen lake
The darkest evening of the year.


He gives his harness bells a shake
To ask if there is some mistake.
The only other sound’s the sweep
Of easy wind and downy flake.


The woods are lovely, dark and deep.
But I have promises to keep,
And miles to go before I sleep,
And miles to go before I sleep.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

uuu, greoaie poezia.

al meu mic a invatat la kindergarten niste rime dragute... ne distram pe acasa (gen elefanul si panza de paianjen)

prima:

10 little monkeys jumping on the bed
one fell of and bumped his head
momma called the doctor and the doctor said
no more little monkeys jumping on the bed

apoi 9, 8 si tot asa pana la ultima maimuta

1 little monkey jumping on the bed
he fell of and bumped his head
finally no more little monkeys jumping on the bed


mai sunt niste maimute care nacajesc un crocodil, n-o mai stiu prea bine, doar aproximativ

5 little monkeys swinging in the tree
teasing mister crocodile ' can't catch me'

si cumva mr crocodile snaps the monkey out of the tree...








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

alo? cum se poate sa vorbiti de sorici chiar acum in prag de sarbatori? ha? la noi nu va ganditi? ca ne starniti cele mai ascunse pofte? nu stiu, ma gandesc sa va penalizez serios. aoleu ce pofta am de sorici

mada, minunata copila ta. imi strarnesti si mie amintiri frumoase.

Rufus, carnati, Cluj, serbari... trai pe voi taika. poftim, ce inseamna sa traiesti in Romania! sa va fie de bine si sa aveti parte de sarbatori asa cum va doriti.


de maine fac recuperari serioase, ca am multe de facut si putin timp la dispozitie. daca stiti pe unde se vad zile cu 35 de ore....


tot io, raguseala s-a transformat in tuse magareasca. am facut gargara cu apa si sare, da nimik deocamdata. hexoral n-am cumparat inca.
bufleo, io m-am parlit rau cu o candidoza acum trei ani cand am luat antibiotic prescris de medic. numai io si cu mine stiu prin ce chinuri am trecut. si nici nu eram acasa.
cred ca maine semnez condica la medic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carnati avem si noi, pinguinul meu a taiat porcul sambata . si avem si afumatoare! facuta tot de pinguinul meu, bineinteles!
maine fac eu piftia si sambata pinguinul meu toba.
sarmalele le fac vineri.

viata este frumoasa atunci cand iubesti si esti iubit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
e iarna. nu vroiam viscol si nici gheata, dar cum copiii is lipiti de geam si Patrick a plecat la scoala ambalat de iarna e in regula

bufleo, Aqai zice ff bine. da-i cu niste simptomatice - gargara, voi aveti si un spray cu dezinfectant si anestezic, stai ca ma interesez cum il cheama si iti zic. sper din suflet sa ti se indeplineasca ambele dorinte de Craciun!

Ruf, Mada, ce frumoase fetele la serbare!!!! super.

Kari, gargara. hexoral musai... noi ii zicem cu "s" in fata.... [evilgrin]. si niste septolete sau alte bomboane de supt

n-am poze de la serbarea lui Patrick ca aseara am ajuns la 8, am inceput sa gatesc... iar sora-sa a facut niste crize de personalitate de numa'.... ca nu era ea buricul atentiei. grr.....

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

roxana, cu "s" in fata am citit si eu ... pana m-am dumirit. si ma feresc sa spun cu voce tare in casa, ma aud copii si repeta. mai ales fiica'mea care incurca deseori cuvintele.

stiti vorba aia, cine se trezeste dimineata departe ajunge. deocamdata am ajuns la o cafea, am strans rufele de pe uscator, le-am repartizat apoi in camere, am terminat de scris felicitarile ptr Craciun (cam tarziu ce-i drept) deja am pus de-o ciorbita pe foc.

a_alinta, vrednic barbat ai.

Mergi la inceput