Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Si eu buna dimineata!
Pana la ora asta am facut deja o praji, cu o scula gasita prin sac de Mosu'. Nu stiu cum se face, dar de Craciun mereu primesc scule de bucatarie, sa ma puna la treaba mai mult...si mai mult...imi place ca toti ma felicita pe mine de scule, de parca eu sunt bucatar sef. De fapt, Tora duce greul gatitului...eu doar cu specialitatile.
Bineinteles ca ninge. Si e frig. Si inca nu stiu daca si cand plec. Si fetele ma intreaba de cateva ori pe zi: plecaaaaaam? Cand plecaaaaam? Si eu n-am pus rotile de iarna la masina si n-am nici rovigneta. Doar rezervorul e plin. Bine si asa...
Ieri copila mica a fost cu clasa la biserica. Tatal unuia din copii e preot la o biserica maricica, aproape de scoala. A venit foarte incantata, au sta 2 ore. Ce ati facut frate doua ore in biserica? Ne-am jucat. Le-a organizat jocuri, gen biletele cu numele unui sfant si ei sa caute icoana cu respectivul. Astazi la 6 ne ducem acolo pentru un concert de colinde (corul bisericii, presupun) si fiecare trebuie sa duca cateva jucarii cu care nu se mai joaca-pentru nelipsitii copii care nu vad nici un cadou de Sarbatori. Eventual si hainute. Ana nu da jucarii de obicei...de data asta e de acord.
Stiu ca vorbesc de lucruri sfinte...dar cine-i din Bucuresti gaseste sorici bun, parlit, fraged, in Obor, la particulari, in hala veche. Tora a halit deja cateva fasii ca e amatoare inraita.


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
roxana, cu "s" in fata am citit si eu ... pana m-am dumirit.


gura pacatosului....

Buflea, asta e spray-ul care iti trebe: http://chloraseptic.com/en/Products/Sprays.aspx bun!!

Viviana, io sper ca M n-a plecat la Buzau, da???? sau macar s-a intors?

aci iar s-a pus nasol de tot viscolul, de unde pe la 9 se potolise si ziceam ca am scapat. azi noapte a fost marea de gradul 8.. din 10. cah!

Ruf nu te mai opri intr-o rovigneta, ca doar se ia de la orice benzinarie. si cica si prin sms acum. biletelele cu sfinti suna benga!!

Patrick a primit ieri de la Mos pantomimele. nu am scapat aseara fara sa imit fro 4 asa dintr-un foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Salutare....la pranz...
Am inceput sa simt spiritul Craciunului...lumina,bucurie,calm si liniste......

Azi am trecut pe la fostele mele colege,sa le urez sarbatori fericite...ei....in hol jos erau copilasi de la un orfelinat,cu maicutele care au grija de ei....colindau...am izbucnit in plans,la fel si fetele....erau atat de puri,curati,imbracati frumos si fara parinti....
Cutremurator..cantau atat de frumos incat am zis ca e un cd...nu, erau ei..mai incolo incarc un filmulet cu ei....

Brusc,m-am simtit binecuvantata si m-am rugat la cel de sus....."da-mi Doamne doar sanatate,sa pot sa-mi iubesc copilul.......'Ei nu au parinti,nu au cui sa spuna...mama...

Sunt rascolita.
Revin mai tz cu noutati.

Ninge iar...iar...iar....iar sotul meu nu o sa vina acsa cateva zile....nu-i nimic,macar el se bucura de puiul nostru,de noi.....

Va las acu` ca am treaba si-s si rascolita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Roxanaz, ha, s-a intors pana-n ora 15! A fost expeditiv.
Avem cauciucuri de iarna abia puse, am luat ieri si rovigneta. Duminica plecam la Moeciu de Sus. Cu gasca din Constanta. Sper sa iasa cu bine dintre nameti.

Sa stiti ca va invidiez cu pregatirile astea. Eu nu fac nimic si nu am intrat inca in atmosfera de sarbatori.

Dimineata am fost la coafor. Nu eram programata azi ci maine.
Se pare ca sunt decalata. Si pe Celcesforaie l-am trimis aseara la sedinta de bloc ce avusese loc cu o seara in urma.

Azi e joi si i-am zis fetei ca e ziua libera de calculator si telefon.
A primit vestea destul de bine. Eh, a ramas, asa, cu o privire incruntata. S-a coalizat cu ta-su si asculta Inna la maxim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Stiu ca vorbesc de lucruri sfinte...dar cine-i din Bucuresti gaseste sorici bun, parlit, fraged, in Obor, la particulari, in hala veche. Tora a halit deja cateva fasii ca e amatoare inraita.


Auci, asta a fost sub centura rau de tot !!! ... In Obor stau ai mei, Oborul este cartierul copilariei mele. Ii si vad pe particularii care vand sorici. Mai bine ceream sorici la Secret Santa. Ce se poate intampla daca descopera astia, o sa=l ia si o sa-l manance ei, nu ? Ca doar n-o sa faca arestari pentru o piele de porc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buna Dimineata!

se uita cineva oameni mari de pe aici (ca nu-s deloc recomandate pt copii) la American dad sau family guy?

cand sunt bine dispusa numai Good Morning USA imi suna prin cap, atat e de catchy melodia de generic de la American dad.

asa ca am dat deja cu aluzia, sunt bine dispusa. Azi m-am intalnit cu Admin VP, i-am prezentat noul reporting package, am agreat ce sa facem cu dumele gasite si sa construim planul general pt controale interne si a mers atat de bine incat la sfarsit am zis ca e musai sa capitalizez momentul (daca tot am lucrat si in vanzari, macar atata am invatat )

asa incat vorbind de planuri de craciun, eu am spus ca anul asta acasa cu copiii, dar ca visam asa de dimineata in drum spre munca la craciunul de anul viitor.

care include definitivarea statusului meu (ca am 6 luni de proba), si inca 5 zile in plus de concediu pe an care sa le petrec in Quebec in Mont Tremblant iarna la snowboard

am aruncat si ca is constienta ca sunt o multime de "daca"uri in plan, dar cam asa arata acum. Si a raspuns ca sunt "if"uri despre care nu trebuie sa imi fac probleme... hi hi hi. Acuma stiu si eu sa nu zic hop pana n-am trecut puntea, dar macar sunt constienti cam cu ce voi veni eu la discutii peste vreo 3-4 luni. ma si vad cu 5 zile de concediu extra pe an... yupiiiii ce fericita as fi! sunt fericita de fericirea mea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna,
nenea Rufus, piata aia obor e ... (aoleu ce-mi scapa cuvantul pe romaneste) .... volanta? adika se muta si la noi? ajunge chiar si in america la buflea? daca nu, sa te pregatesti de musafiri pofticiosi si desigur sa nu haliti tot soriciul pana ajungem noi. clar?

azi l-am trimis pe barbat la o macelarie saseasco-romaneasca sa cumpere sorici. 40km dus-intors. apoi ma sunat sa ma boscorodeasca ca poftele mele l-au plimbat pe drum degeaba. ei data viitoare sa telefonezi inainte, ce te vaiti atata? da maine atac eu un magazin de la noi, sper sa si gasesc.

roxana, am facut antibiograma azi, maine astept rezultatul. asa ca ma multumesc doar cu miere si lamaie si gargara cu sare. plus bomboane cu eucalipt si/sau salvie. medicul meu e tare precaut si nu mi-a dat nimik, dacat rabdarea sfintilor si doape de urechi ptr barbat.

mada,





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata.....aici ninge sanatos,deci sot acasa ioc,plodu` vrea la mall....eu am nevoie sa merg la cumparaturi,apoi sa iau dvd-ul cu serbarea si zapada e de 15 cm pe masina...Eva zburda prin casa.....


Este curent,este internet....bre..sa stiti ca ma bucur ca v-am cunoscut in caz ca dispare internetu`.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor!

aici s-a oprit vijelia, thanks God.

Aqai felicitari de definitivarea statusului!! sa fie cu noroc

nu am rabdare sa incarc aciin mesaj poze, dar aici puteti vedea poze de la serbarile copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Un kil l-am mancat deja.
Celalalt kil l-am pus taiat in saramura cu usturoi.

La Bucuresti ninge incetisor. Apocalipsa care trebuia sa fie la ora 4 am, ora Romaniei, nu a mai fost.

Un baietel din Australia a gasit in gradina niste oua pe care le-a pus intr-o cutie si le-a ascuns in dulap. Mamica lui, facand curatenie, a descoperit, dupa ce a indepartat capacul cutiei, niste serpisori mici ce tocmai eclozasera. Erau puii celui mai veninos tip de sarpe.
Voi stiti ce ascund copiii vostri in dulapuri?

Mergi la inceput