Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

s-a incumetat sotul tau sa plece, desi la meteo ziceau astia de nu's ce cod galben pentru azi si maine, buzaul fiind inclus in zona afectata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Acu' sa trecem la lucruri serioase.
Fata nu a ramas corijenta la nimic , da' nici bursa nu o sa ia...
Geaba isi socoteste mediile de zor.

Sub brad nu o sa aiba decat cizmele si ceva maruntisuri. A avut grija ta-so sa-i cumpere altele intre timp - ca de exemplu o noua tastatura speciala, pentru jocuri, asa ca sa-i stimuleze pofta de istorie, probabil.

Am luat cadouri pentru prietenii nostri cu care mergem la munte. Apoi am luat cadouri pentru fino-nepotica mea care implineste 3 ani odata cu sf. lumii, adica pe 21 decembrie - dublu cadou sa fie si pentru Craciun.
Chiar vineri ii serbeaza ziua si au imprumutat de la noi masa si scaunele - si nu mai avem pe ce manca.

Am vazut filmuletul pus de Laura. Tare mi-a placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Viviana, acum l-ai lasat sa lece dupa vin in zona buzaului cand se pune cod portocaliu de ninsoare si viscol? Macar daca e sa-l prinda la intoarcere, bea vin si se incalzeste.
Afara s-a pus un vifor, mi-e groaza ce-o sa fie maine, are fi-mea serbare si nu putem lipsi, ca altfel tare n-as iesi din casa. Oricum pana maine am de iesit in seara asta ca s-o recuperez de la gradinita si sa-i duc la dansuri si aikido. Cu atata alergatura daca nu ia fi-miu centura galbena duminica il scot la instructie prin zapada la kimonoul gol!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da,asa e. Nu trebuia sa plece. Da' macar se duce cu masina
A plecat de dimineata de la 7.30.
Nu l-am putut opri sub nicio forma.
Doar i-am amintit sa ia lopata, lanturile si nisipul.


Fii-mea a fost dimineata la kinetoterapie. A fost un accident in pasajul Victoriei, nu a mai circulat niciun tramvai, la autobuz era o mare de lume. A venit pe jos si a ajuns inghetata bocna.
A profitat si m-a pacalit sa nu mai mearga la scoala.
Am pus-o sa citeasca Morometii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Da,asa e. Nu trebuia sa plece. Da' macar se duce cu masina
A plecat de dimineata de la 7.30.
Nu l-am putut opri sub nicio forma.
Doar i-am amintit sa ia lopata, lanturile si nisipul.


Fii-mea a fost dimineata la kinetoterapie. A fost un accident in pasajul Victoriei, nu a mai circulat niciun tramvai, la autobuz era o mare de lume. A venit pe jos si a ajuns inghetata bocna.
A profitat si m-a pacalit sa nu mai mearga la scoala.
Am pus-o sa citeasca Morometii.



viv, suna-l sa faca plinul la rezervor, sa ia niste pleduri groase (daca a ajuns deja la buzau), sa-si puna mobilul la incarcat, eventual sa ia un termos cu ceai fierbinte sau o cana care se poate conecta la bricheta masinii si poti incalzi lichide in ea.
poate are noroc si nu-l prinde vajul, dar poti sa stii ? daca ramane inzapezit pe undeva si autoritatile nu au cum sa ajunga la el ? varianta cea mai soft ar fi sa se introduca restrictiile de circulatie si sotul tau sa ramana obligat-fortat la buzau cine stie cate zile, pana trece codul galben-portocaliu si deszapezesc astia drumurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oh, mersi!
Ce sa va spun a si ajuns inapoi in Bucuresti.
Abia astept sa beau un pelin si apoi un vin fiert, negru sec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bine v-am regasit, doamnelor!
Si pe tine, Viviana, care lipsesti de doua saptamani si zici ca o zi ai fost la mall si alta la cizmele copilului. Se pare ca restul treci sub tacere...dar nu insist. Asta e...
Celcesforaie nu se teme de niste zapada amarata...asa ca nu-i purtati de grija. Vine pe jos acasa si tot vine. Cu tot cu vin
Ca s-a implinit vointa Roxanei si ningeeeee....in Bucuresti trebuia doar sa fulguie, dar se pare ca se mai schimba planurile. A, e un ciclon venit de la Bulgari. Se explica...Ieri a fost serbarea. Lume buna, lume multa...si Mosul care nu se mai dadea dus. Ca e tarifat pe ora. Serbare frumoasa, va dati seama ce de serbari am la activ, dar mi-a placut. Insa sper sa fie ultima, ca nu mai au cu ce sa ma surprinda.
Am gasit cu cine sa stea Alina, in caz ca plecam (normal, o membra DC), este o fetita acolo foarte incantata de iepuroaica, ce sa mai zica ma-sa. Daca distinsii alesi ai neamului pleaca in vacanta, plecam si noi la Cluj si staaaaam pana ne saturam. Sau avem bani de cheltuit.
Carnatii-s gata. Stau cuminti in pod, noi suntem in semi-post, nu chiar drastic, dar nu cu carnati! Poze o sa pun la sectiunea de bucatarie, asa ca aici va las in pace. Doar cu ceva poze de la serbare. Cu toate mandrele, normal...A, doamna este aceeasi invatatoare pe care a avut-o Teodora. Si da, pentru ca nu o mai striga Mosul, Ana s-a apucat sa-i scotoceasca prin sac, asa, pe la spate...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

prima serbare...


Io nu ma pricep foarte bine la filmat,m-am pierdut si am uitat la prima parte sa declansez filmarea......

RUFUS stii ca mie mi-e draga Ana de nu mai pot...bravo ei.
VIVI...lasa copilul in pace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bai, adevarul este ca varsta asta este cea mai potrivita pentru a intruchipa un ingeras...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine,

O iau pe rand si incep desigur cu mine - nu am nici un fel de gripa/raceala ...am infectie in gat, posibil strep ...de unde stie contabilul din mine atat de multa medicina ? Pai nu ma doare nimic, nu-mi curge nasul, nu tusesc, nu am febra, nu sunt ragusita ... pana sa iau Zinat-ul m-a durut in gat, rau, dupa ce l-am luat n-am mai avut nimic. Dupa ce l-am terminat iar m-a durut in gat ... cum i-am dat cu Augmentin mi-a trecut. Sigur ca stiu ca trebuie sa ma duc la doctor, sa fac antibiograma, ca probabil a capatat ceva rezistenta, dar nu am zile de concediu si trebuie sa imi gasesc siun nou doctor, ca ala vechi e prea departe. Motive, motive ...de fapt nu am chef sa ma ocup de asta acum ...sapt viitoare sunt in concediu si copiii in vacanta, urmeaza vacanta de la ski ... daca promit ca ma duc la anul, imi promiteti si voi ca imi trece anul asta ?

Acum sa trec la voi ... o iau in ordine aleatoare.

Mada - e scumpa rau aia mica, scumpa, scumpa ... din pacate nu pot vedea videos la serviciu asa ca nu am vazut-o nici pe Bianca Laurei.

Rufus, superbe pozele ... iar mi-a sarit in ochi ce inalta e Ana si mi-au placut jampierele alea rosii. Cineva acolo la voi in familie are gusturi tineresti de Hannah Montana - ori adolescentele, ori Tora, ori toate 3 ... oricum e imbracata tinereste, jampierele alea fac toti banii, daca te uiti, numai ea le are ... nu sunt complimente se scriu, pur si simplu imi place, mai ales ca are si cizme tot rosii

Rox - tot ploua ? Adevarul de decat sa ploua si sa inghete, mai bine ninge, zau asa ...

Androix - cum au iesit draga carnatii barbatului ?

Viv - sa-ti fie rusine 5 min pentru soriciul din farfurie. Vreau si eu o foaie A4 de piele de porc, e tot ce imi doresc de la Moshul, o piele groasa, moale si sarata de porc romanesc

Aqai - bradul soro, baga bradul in casa si noua poze aici.

Nu stiu daca am uitat pe cineva, dar sa stiti ca v-am citit pe toate ...voi incheia, in mod egoist, tot cu mine si dorintele mele : daca Rufus pleaca la Cluj desi spunea ca nu poate din aceleasi motive pentru care eu trebuia sa nu ma mai duc la ski, inseamna ca poate si eu plec la ski de Revelion cu barbatul la volan.

Deci am doua dorinte de sfarsit de an: foaia de sorici si familia completa pe 28 Dec, in drum spre munte ... si nu vreau sa renunt la nici una.

Mergi la inceput