CITIM. 3

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ioana au aparut de ea (Ahdaf Soueif) doua carti la Polirom, amandoua mi-au placut. Una e roman (Harta iubirii), cealalta o colectie de texte scurte (Te port in gand). Este egipteanca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

rrox3, s-a notat

Am pusee de citit, ca de program de voie de citit nu se pune problema cu Bebelincozaura in casa. Alte sugestii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

caut si io o carte - mai preciz varianta ei in egleza -
the ice palace - tarjei vesaas
mai am timp s-o caut vreo juma de an, asa ca nu-s presata de timp si caut o varianta economica (in sensul ca n-am chef inca sa platesc 20 de euro transportul) - poate stie cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Corap, nu am suficiente cuvinte de lauda pt site-ul asta, sunt prompti, au reduceri ff bune, si livrarea e gratuita:
http://www.bookdepository.co.uk/Ice-Palace-Tarjei-Vesaas/9780720613292

cartea ta vad ca nu e inca disponibila, dat te poti abona sa te ''notify''




Copilului mic da-i radacini. Celui mare, aripi sa zboare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:) he, he, ziki, sunt clienta fidela;
pb e ca nu o mai au de ceva timp, ca i-am si e-mailuit in mod special pt ea, si sunt sanse minime sa o mai aduca (in cazul in caer nu se reediteaza cumva).

(ma enerveaza ca s-au mai scumpit de cand i-a cumparat amazonul... parca anii trecuti aveau mai multe reduceri. sau, poate, aveam eu mai multi bani...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Am gasit-o pe Amazon la 10 lire, cu livrare gratuita in UK. Daca nu e urgenta pot sa ti-o aduc fara alte taxa prin feb, cand merge Balaurul in delegatie acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

multam, ioana , dar mi-e sa nu-i fie prea complicat... daca zici ca-i pe amazon uk, ma descurc eu cumva; acolo n-o ochisem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

OK. Pentru mine nu e complicat, ca asa imi cumpar toate cartile in engleza si toalele pentru fie-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Buna si de la mine, cititoare impatimita

Si eu iubesc si ador lectura si de asemenea colectionez carti Am descoperit cu bucurie acest subiect despre lectura/carti pe acest forum. La mai mare!

Voiam sa ii intreb pe cei care scriu la acest subiect despre carti/lectura: ce genuri de carti cititi voi/se discuta aici? Carti scrise de autori romani sau straini? Si ce genuri? (Asa cum filmele au genuri si cartile pot fi categorisite in diverse genuri precum drama, thriller, politiste, biografii, comice, etc.)Intreb de genurile cartilor pentru a vedea daca avem gusturi in comun si pot discuta cu voi despre carti (caci daca eu citesc niste genuri pe care voi nu le cititi/care nu va plac, atunci eu nu prea voi avea despre ce scrie)

Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

Lectura placuta si toate cele bune tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Kitty, la topicul asta fiecare scrie ce (mai) citeste.
Se cer sfaturi si se comenteaza.

Se mai fac si glume si comentarii, fiecare cum poate.

Sa nu contezi pe mine daca vrei pareri despre carti cu vampiri si carti SF.


Mergi la inceput