Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea,Maduta,Laura multumesc.Miercuri m#259; duc la protec#539;ia muncii si control medical.Ramane cu mama.Din toamna as vrea sa il dau la o gradi particulara .Acum sa vad cand m#259; încadreaz#259; in munca,dar destul de repede incep,cel mai tarziu cu 1 Ianuarie.Miercuri aflu exact.Am emotii.
Prima z#259;pad#259;,întâi incantare,apoi nu prea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

am zis sa va salut si eu putin pana ies din casa, am treaba azi sa nu spun unde ? sau sa zic ? ma duc sa schimb cadoruile de la soacra , iar mi-a luat pe gusturile ei, nu a gasit ea nimic in wish listul meu cica nu i-a acceptat cardul pe nu stiu ce site, sigur nu a pus toate detaiile si ii dadea reject, ca ma gandes ca de bani in cont nu duce lipsa, poate doar de altceva , precum ar fi dorinta de a-mi lua ce imi place stiu stiu.. calul de dinti nu se cauta la dinti, dar precum aici se da chitanta la casa pentru cadouri, e mai mult decat bine ca mi le-a dat si pot sa ma duc sa le schimb cu ce vreau eu tot e bine pana la urma, dar deh... cum era sa fiu si eu putin carcotasa ?

Va multumesc tuturor celor care ati intrebat de Sophia e mai bine, aproape vindecata, dar a fost carne vie off cat a mai suferit saracuta si din vina mea ca i-am dat niste stafide, desi nu era prima data, mai mancase aproape in fiecare zi vreo 2 sapt inainte, cate o cutiuta mica de la Organix, au 15 gr fiecare, cat un pumnisor de al ei ... dar daca si nasul nu l-am avut acasa si nici nu am vazut-o cand l-a facut, si l-a frecat de fund in scaun si iaca boacana

Ina, stiu articolul din Daily mail de vreo 2-3 sapt sa tot fie, si da, e naspa cand dai peste niste zelosi de genul asta

Cami, multUmesc pe Nick l-ai scris si cu al 2 lea nume ? si ep Sophia ?

yasmi, ce mai face catelul? te-ai suparat pe mine aseara ?

Somleac, mii de flori , ca le meriti

Mada, gata , ati iesit cu saniuta ? sau ai dat si tu la lopata i ti-ai luat portia de gym de dimineata ? tare frumos trebuie sa mai fie

ally, iti era dor de mine ? si mie mi-e dor de tine cand lipsesti deci ia sa face cumva sa nu mai absentam prea mult ?!

Roxy, tu la cafeluta cu lapte cu mami ? sau deja afara la o bulgareala ?

Catank, ai terminat treburile? baia e gata ?Ioana s-a jucat in zapada?

Ailed, ti-a trecut durerea ? ai fost iar la sala ? sau de le ce ti se trage ? pup sa treaca ce-mi place cand povestiti de zapada si blocaje , nu cred ca o sa imi mai placa daca nu o sa imi aterizeze avioanele, sper sa nu

laura, sper ca nu ai racit dupa bulgareala de ieri

Andreea, felicitari inca odata pentru job! cu cine o sa stea Rares? mama ta sau sora ?

Lidia La multi ani si sa fii mereu tanara si zambitoare!


fug ca maraie si bate din picioare langa mine, nu stiu ce vrea, cred ca atentie sa trimit asta pana imi tranteste o labuta pe tastatura si se duce mesajul meu aiurea !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am intrat sa vad ce faceti, la noi este o zapadaaa fainaa

fetelor, cand va aud ca nu vreti zapada, ca nu va place...ma apuca nervii
in loc sa ne bucurma ca avem, ca ninge asa cum este normal la noi, pentru ca fara zapada nu ar fi bine pentru pamant, pentru clima din tara noastra si din imprejurimi.... la noi trebuie sa ninga si sa ne bucuram ca INCA ninge si totul este normal. nu vedeti ca anotimpurile s-au dat peste cap. si tot omul este de vina, normal. sa ne rugam la Doamne Doamne sa fie totul asa cum trebuie...iarna zapada, vara cald...si tot asa... nu va mai vaitati ca este zapada, bucurati-va

mandreeac eu nu am studii de Drept, am de Stiinte Economica si Masteratul in Strategii financiar bancare asa ca nu m-ar angaja decat daca as face Dreptul. nu stiu insa daca as mai fi in stare bafta sa ajungi unde iti doresti

desi, mandreeac si happiness ca tot ziceti de salariile astora din justitie...salariile sunt mult prea nesimtite, si asta din banii nostrii ai contribuabilor.
alti bugetari au 10 mil, cu studii sup , cunosc persoane, si muncesc frate, nu asa.... nasii mei, judecatori, au 4 concedii mari pe an, lucreaza de la 10 si la 1 sunt acasa...eu ma intreb ce fac oamenii aia la serviciu si sunt atatia ca ei, multi cu pile care habar n-au de nimic.
n-am indraznit sa-i intreb dar asa ma mananca limba te enerveaza o treaba ca asta. sunt prea mari diferentele intre unii si altii. si mai iau si mite unii

cami trebuia sa-ti zic si al doilea nume? ca am uitat. Roxana Elena si Anastasia Maria, asta stii multumim mult si multi de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dorina, poop mica strumfita!!! nuuuu nu m am suparat....doar ca nu am gustat gluma de asta nu am raspuns la ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, sa-ti iei si palarie... stii tu.., da de blocaje si necuratat de drumuri au fost mai rau ca la bucuresti, in sinea mea m-am bucurat romaneste( din ciclul sa moara si capra vecinului) ca sunt mai rau ca la noi.... pana nu se opreste sa ninga nu baga lama nimik, sunt multe strazi/stradute blocate...sunt curioasa cati copii ajung la scoala ca e cocotata pe un deal...nu au deschis nimik aproape sambata si duminica...decat lanturile de marketuri... Doamne ce bine ca am luat cadouri la fete..
mandreeac sa te imbraci frumos si sa pasesti cu dreptul sa-ti poarte noroc la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac ai facut tarta? sa-ti zic reteta?

ally da, mai faca bdomene si un exercitiu pentru fese. apuca-te si tu. adevarul este ca nu am chef cateodata si mai sar dar apoi recuperez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza te-ai gandit cum faci cu Cata? o iei la serbare? asa este, nu vei putea sa fi atenta, doar adaca ar fi coineva acolo care sa stea cu ea. apoi te intreaba Cristi ce-ai vazut la serbare si tu n-o sa stii

eu beau ceai cu Anastasia fiecare cu cana ei si ea bea un doi ceaiul si apoi calare pe mine sa-i mai pun

strumphitza ce figura mai esti...nut-i plac cadourile de la soacra? acum ce sa faci, daca nu-ti placeau, asta este
ma bucur ca este bine piscoata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

dorina, poop mica strumfita!!! nuuuu nu m am suparat....doar ca nu am gustat gluma de asta nu am raspuns la ea


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



acum vorbind serios, eu glumeaa aseara si i-am spus lui Nick cand eram in pat si citeam forumul inainte de nani, cum fac mai mereu, ia uite ce zapada e in \ro i tie ti-e mila de catel si eu am facut gluma asta si cred ca tu te-ai suparat si cica el: pai aici daca ar fi asa zapada, daca nu bagi cainele in casa si il tii in frig si ger , vine politia peste tine si protectia animalelor si e de rau! ca cica daca nu iti permiti sa il adapostesti, de ce sa il tii sa il chinui? mare iubitori astia de animale, dar nu stie el barbatu` asta a meu cati caini vagabonzi sunt care nu au nici mancare nu un adapost ... si pe la tara in Ro cati caini stau dupa soba ? aia toti ingheata pe afara prin custi... ca si la maica mea, ca si la vecina...deci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nuuu dorina..chiar nu ma suparasem...de ce..ca doar nu mi-ai spus nimic rau.... dar snoopy are cusca izolata si usita la intrare :)) si patura inauntru
mai greu este cu mancarecare tot ingheata
iar snoopy este inebunit dupa zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness ai 2 comori minunate! sunt asa de frumosi si carliontati ce mult s-a schimbat Maria, pare asa mare si are niste trasaturi asa fine. seamana cu tine, amandoi seamana bine cu tine

mandreeac sa poarte Rares sanatos ghetutele

bb_yasmi ce de zapada la voi in curte dar de ce o mai dati la o parte? va faceti de lucru. faceti o carare pana la poarta sa puteti iesi si gata asa este la casa, ce sa faci....

catank ce lungana este Ioana! are niste picioruse imi place vestuta aceea cu blanita

Mergi la inceput