Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Si am mai vrut sa va intreb daca stiti unde e fain de mers cu copii mici la Ostsee. La Marea Nordului erau multe locuri de joaca acoperite, erau si locuri de joaca pe plaja, dar la Marea Baltica nu vad asa ceva.

Keutu cheliutu


La Travemünde e foarte frumos si sunt locuri de joaca pe plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Felicitari Aschiuta ! Sa va traiasca bebelina, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.

A mea face pe 1 martie 10 ani (martisorul meu) si nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul. Maine-poimaine se marita

Cum e vreme la voi ? La noi s-a facut frig si de dimineata a nins. Dar a fost zapada de-aia apoasa si pe strazi nu s-a pus. Poate o mai ninge putin, ca m-am saturat de ploaie si ceata.

Un sfarsit de saptamana placut !

Cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani dragelor si un 2013 asa cum va doriti!
la noi au plecat musafirii si s-au mai linistit lucrurile acum dupa sarbatori.incercam de o saptamana sa ne reintram in normal.

Daniela felicitari pentru fetita si refacere rapida!

dyanira ai primit mesajele de pe privat.scrise in goana calului sper ca iti sunt de folos.

kea la ostsee e foarte frumos,plaje cu nisip fin sa poata construi copiii castele si nu este flux-reflux.am fost in ultimii 3 ani in mai,de himmelfahrt cateva zile acolo.si boltenhagen e frumos dar si insel poel.

sa aveti un sfarsit de saptamana minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza


Luni pe 7 ianuarie, de ziua sotului, am nascut-o pe mica Liliana Dorothea dupa 7 ore de travaliu NATURAL (Yuhuuu! Fara "provocari" )) cu PDA. Lili a avut la nastere 3800 g, 55 cm si 35 cm diametru cap. Note Apgar 9/10/10.

------------------
Still looking for pieces of heaven...



felicitari! sa va traiasca gogosica mare si sanatoasa si aveti parte numai de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anduc spune:

Felicitari! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va aduca multe, multe bucurii! Recuperare usoara si laptic mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki78 spune:

An nou fericit fetelor!Felicitari Aschiuta pt bebe! Pt fetele din München am o intrebare , ati fost cumva la unul din cei doi doctori ginecologi din lista:dr Nepal sau Ingrid Ackermann.Pe cine recomandati? Ma dor sanii ingrozitor, anul trecut am facut o mamografie si totul parea in regula, dar totusi nu mi se pare normal ca durerea sa persiste.As mai cere o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki78

An nou fericit fetelor!Felicitari Aschiuta pt bebe! Pt fetele din München am o intrebare , ati fost cumva la unul din cei doi doctori ginecologi din lista:dr Nepal sau Ingrid Ackermann.Pe cine recomandati? Ma dor sanii ingrozitor, anul trecut am facut o mamografie si totul parea in regula, dar totusi nu mi se pare normal ca durerea sa persiste.As mai cere o parere.


imi pare rau, eu merg in alta parte, pe Leopoldstr. Daca te intereseaza iti dau detalii.
numai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Aschiuta, felicitari pentru micuta minune.Sa fie sanatoasa si norocoasa.
Refacere rapida.

Kiki, eu sunt pacienta lui Neppel de 3 ani si sunt tare multumita de el.Am ajuns la el prin recomandarea unei prietene pe care a urmarit-o in ambele sarcini.

O intrebare totusi, de ce ai facut mamografie si nu sonografie ca banuiesc ca 78 este anul nasterii.Mi se pare cam devreme pt o mamografie,asta daca nu ai in familie cazuri de cancer.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Multumesc pt toate urarile, mesajele si SMS-urile primite . Promit incet incet sa si raspund . Promit si poze cind le voi trece de pe calculatorul sefului de clan pe calculatorul meu .

Pina atunci: http://www.rhoen-klinikum-ag.com/rka/cms/gif_2/deu/babies/115231.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Multumesc pt toate urarile, mesajele si SMS-urile primite . Promit incet incet sa si raspund . Promit si poze cind le voi trece de pe calculatorul sefului de clan pe calculatorul meu .

Pina atunci: http://www.rhoen-klinikum-ag.com/rka/cms/gif_2/deu/babies/115231.html

------------------
Still looking for pieces of heaven...


o scumpa si-o bolfoasa(asta e un compliment in Moldova) sa va traiasca!!

Mergi la inceput