Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Frohe Weihnachten!

Teolina, bun venit in Germania. sedere cat mai lunga si reusita. va trebui sa renunti la alocatia din Romania, e mai bine asa.

Miri, sanatate si refacere rapida.

Xio, cred ca dupa Craciun magayinele incep cu reduceri, dar adevaratele vor incepe dupa 1 ianuarie. acuma nu stiu daca peste tot e ca la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

Angiuta, felicitari si refacere cat de cat rapida!
Sanatate bolnavelor si bolnavilor si sarbatori fericite tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Panseluta

Craciun Fericit fetelor! Ho, ho, hooooo!

Na-m stiut ca a inceput un alt capitol (pe celalalt nu l-a inchis nimeni) si ma tot miram ca nu mai scrie nimeni...

Noi am sarbatorit aseara Craciunul (asa e la nemti), adica den Heiligabend, la socrii. De data asta am papat Fondue (de carne) in loc de traditionalul Blaucarpfen(rasol de crap).Maine suntem invitati la mancat Rata (sau Gans, depinde) cu rotkohl (man, wie ich das liebe!) si cartofi.

va doresc Sarbatori linistite, sanatate tie Cristinei si bun-venit Nadiei (numai bine Angiuta!)

Aschiutza, cat despre Zumba, e super-cool...eu practic acest "sport" de 2 ori pe saptamana, fac acasa la o prietena. E super efectiv si pot spune ca 1 ora de Zumba e mai efectiva ca 1 ora de alergat! ...Eu am toata colectia de DVDuri Zumba-Exhilarate. Momentan insa "übe ich" cu Zumba-Wii (ca asta are prietena mea acasa).
numai bine


Mmmmm, daca spuneai ca rata aia e cu galusti, acu ma urcam in tren! La noi ploua atit de disperat, ca nici la un restaurant nu ne ducem (ok si juniorul are temperatura si funduletzul in sus, ne-a aruncat azi un castron cu supa in decoratia mea de Advent, grrrrr!).

DVD-urile Exihalarate le-am primit si eu, cu bonus DVD-uri pt zonele speciale . Mie imi place sa dansez, insa aerobicul ba, asa ca sper sa imbin utilul cu (ne)placutul, ca m-am ingrasat si din apa in sarcina asta .

Bun venit fetelor noi, nu va lasati descurajate de vreme, desi parca am auzit ca in München va pregatiti de plaja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Aschiutza,daaa,ai auzit bine...cica au fost 20,7 grade azi la München(auzit la radio in masina cind ne intorceam de la biserica)...de mult nu am mai trait un aer asa de cald si blind de Craciun. Minunat!

Ziceti rpd de Fitness Zumba,ma tenteaza si pe mine.Eu fac zilnic miscare dar nu foarte organizat si ma tot straduiesc sa ajung sa-mi fac abo la fitness dar nu am apucat inca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Si eu vreau soare...la noi (ce surpriza) ploua!
Sheriful are si el simptome de Scharlach asa ca l-am trecut pe antibiotic si pe el.

In rest, noi ne-am indopat cu ciorba de perisoare, salata Beuf, sarmale iar copiii au mancat ceafa de porc la cuptor cu piure de cartofi (am amestecat si telina printre cartofi insa spre norocul meu, Mazarel nu s-a prins).

Acum trecem pe dieta ierbivora in urmatoarele doua zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Alina, uite aici poti sa te uiti un pic http://www.zumbafitness.eu/zumba_dvd.aspx sau da pe youtube. E un fel de aerobic dansat si cu miscari mai fluide, ca de dans. In plus muzica e majoritar latino, ceea ce pe mine ma atrage mai mult decit muzica clasica de aerobic. Unii pasi sunt direct imprumutati din dansuri si cum eu sunt innebunita dupa dans dar dupa aerobic ioc, sper sa imping ciinele lenes din mine dupa nastere la miscare. Stiu de pe acum ca la inceput din cauza alaptatului nu voi avea timp sa merg la cursuri, asa ca DVD-urile sunt un fel compromis.

Simina, poate ne facem un subiect de suport in ale Zumba cind o venii timpul, ca sa ma tin si eu de treaba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Doua intrebari :

Ati cumparat careva de pe Rakuten? E de incredere?

Ati purtat dupa nastere centura pt burtica? Daca da ce marca? Ma tenteaza sa imi iau imediat dupa nastere Belly Bandit dar e scump de tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

'Neata!

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Doua intrebari :

Doua raspunsuri.

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Doua intrebari :
Ati cumparat careva de pe Rakuten? E de incredere?

N-am cumparat, am cautat un pic pe net. Si daca inteleg, nu e UN "magazin" online, ci o "adunatura" de magazine, adica practic un portal unde poate vinde mai mult sau mai putin oricine.

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Ati purtat dupa nastere centura pt burtica? Daca da ce marca?

Stiu ca in Romania e la mare moda, in Germania nu se recomanda, pentru ca ajuta sa se "leneveasca" muschii abdominali, fiind sprijiniti prin centura. Mie una imi pare o explicatie pertinenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo , cu soarele'n ochi va salut si eu

Miriluta, sanatate. ce boala-i aia?

azi tre sa fac mancare, si-s lipsita de chef....
noi tusim in cor, asta ca sa nu fie nimeni suparat de ragetele celuilalt. eu deja am peste 10 zile, ba de doua nopti ma trezesc iara cu nasul infundat.

aschiutza, io in vremuri demult apuse am purtat o centura de-aia, nu mai stiu de unde am avut-o. impropriu spus am purtat-o, nu prea am avut cum si cand. si doctorul la care am mers dupa nastere mi-a interzis cu desavarsire s-o port. m-am conformat. sora mea cea mare a purtat si ea centura si dupa ani a constatat ca nu ia folosit al nimik. decizia iti apartine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Christa, Kari, multam de raspunsuri. De data asta am o burta uriasa, cea de la prima nastere nu s-a retras frumos si mi-e teama ca voi ramine cu o burta fff urita si flasca (nu mai zic ca in ciuda a sute de creme am niste vergeturi de peste 10 cm) . Asa ca tot caut vreun remediu ca pe urma sa nu ma dau cu capul de zid ca nu l-am incercat si mama ce rezulatate ar fii avut ...

Kari, Miriluta are scarlatina.



Mergi la inceput